Büyük Torbalı

Bir gün önce, bir gün sonra

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bir gün önce, bir gün sonra
165 Görüntüleme
01 Kasım 2011 - 21:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAZEN çok fazla söze gerek yok. Sa-dece ”bir gün” ne çok seyi degistiriyor bir bilseniz. Hatta fikrine sual olunmaz bilgelerse bu fikir erbaplari, söyleyecek ne sözü olur ki bizim gibilerin…
Bir gün önce; “Türkiye son depremle büyüklügünü bir kez daha ispat etti. Birkaç marjinal tingirtinin disinda bu millet, tarihine ve karakterine yakisan duruslar sergiledi.”
Bir gün sonra; “Deprem kültürü degil de deprem tecrübesi olan bir ülke, bu isleri bu kadar yüzüne, gözüne bulastirmama-li. Her zaman ve her yerde oldugu gibi beceriksizligin ve ehil olmayan insan-larla yapilan organizasyon laçkalikla-rinin bedeli…”
Tabiki bu bir dogal afet. Ne kadar hazir-likli olursaniz olunuz, organizasyonda aksamalar oluyor. Daha dün gibi Japon-ya depremi ve ardindan gelen tsunami. Dünyada depreme en hazirlikli ve örnek olan Japonya’nin yasadigi acziyeti hep beraber izledik. Günlerce ulasilamayan bölgeler olmustu. Japon Devleti nerdey-se müthis bir çaresizlige gömülmüstü. Ardindan, yasanan depreme bagli, nük-leer felakette de, ne yapacagini bileme-yen bir Japonya görmüstük.
Her seyi bilen bilgeler, bunlari unuttu mu acaba?
Daha dün terörden, bugün, deprem gibi bir dogal felaketten, siyasi elestiri yap-mak ve siyasi çikar devsirmek yakisir mi bilgelere?
Van-Ercis karayolunda, içine insan bile girebilecek yariklarin, ilk yardimlarin ulastirilmasini yavaslattigini bilmiyorlar mi acaba?
Bir gün önce; “Bu resim firsatin res-midir.. .Bir felaketten bu kadar bü-yük bir nasihat çikacagina ihtimal vermezdim… Ulkenin dört bir yanin-dan insanlar yardim edebilmek için kosusturuyor. Bu rüzgâr kayiplari yerine koyamaz da, acilari dindirip, yaralari sarmaya yetecek gibi…”
Bir gün sonra;  “Akitilan gözyaslari, sa-ga sola kosusturma provalari… Hepsi yalan…   Biz her geçen gün kendimize yabancilasmaya basladik… Ulkemizin hiç bir yerinde sirtimizi dayayabilecegimiz çinar kalmadi.”
Siz nasil bir çinar ariyorsunuz bilmem ama demokrasilerde sirtinizi dayayabi-leceginiz tek çinar millettir.
Bu millette yediden yetmise seferber ol-du Vanli kardesleri için.
Bazilari bu birlik ve beraberlikten çok rahatsiz oldu. Kimileri Facebook’ta, kimileri cep telefonlarina mesaj atarak, bu kardesligi baltalayacak “Marjinal tingirtilar” çikardilar. Yok efendim bazilari yardim paketlerine tas, tahta, çakil tanesi, Türk bayragi koymus. Yok efendim bazilari yardimlari yagmalayip terör örgütüne aktariyormus…
Bunlar son derece istisnai durumlardir. Her zaman kötü niyetli ve insanliktan nasibini almamislar çikabilir. Ancak bunlari ya da ufak tefek aksakliklari dil-lendirmek, bu aziz milletin, bu samimi ve de büyük davranisina, büyük bir hak-sizlik olmaz mi?
Bu oyunlara gelmemeliyiz. Hele hele bilgeler hiç gelmemeli bu oyuna.
Taraf olabilirsiniz, muhalif olabilirsiniz, bu en dogal hakkiniz. Ama tüm toplumu yaralayan, böyle ortak felaketlerden siyasi çikar elde etmek ve iktidara yük-lenmek ne kadar dogru?
Siyasetse, daha dün gibi, her seyi söy-lediniz, her seyi yazdiniz, AK Parti’nin aleyhine her türlü yazilarla yüklen-diniz…
Millet döndü ve tüm “bilgelere” cevap verdi.
Bu cevap % 50 AK Parti’ye oy destegi idi.
Yetmedi mi bu cevap…?
Oysa dün ne söylediyseniz, bu gün de aynisini söyleseydiniz, muhalefet de böyle yapabilseydi, bu gibi çok hassas olaylari firsat bileceginize, bu milletin degerlerine saygi gösterip, projeler üre-tebilseydiniz, belki bu millet destegini size verirdi…
Unutmayin bu millet, bazilarinin dedigi gibi, aptal degil, çook akilli bir millettir…
Saygilarimla.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web