Büyük Torbalı

Bir yıldır yapılacak!

Geçtiğimiz yıl 29 Ocak’ta geçit yapım çalışmalarının başladığına dair tabelanın takıldığı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki üst geçit tam 1 yıldır yapılmadı. Çalışmalarına bile başlanılmayan geçit büyük tepki topluyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bir yıldır yapılacak!
159 Görüntüleme
30 Ocak 2017 - 13:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CUMHURİYET Mahallesi sakinlerinin sabırsızlıkla beklediği İZBAN üst geçidi bir türlü yapılmadı. 6 Şubat 2016 tarihinde Torbalı’da seferlerine başlayan İZBAN’dan önce, “Çalışma başlamıştır” tabelası takılan geçit için binlerce kişi tam 1 yıldır bekliyor. Geçtiğimiz yıl 29 Ocak tarihinde takılan ve son zamanlarda bölge sakinlerinin tepkisini iyiden iyiye çeken tabelaya rağmen çalışmanın başlamaması tepkilere neden oluyor. Aylar boyunca ihalenin gerçekleşmesini bekleyen, gerçekleşen ihale ile sevinen ancak buna rağmen çalışmanın başlamamasına tepki gösteren Cumhuriyet Mahallesi sakinleri bir an evvel sözü verilen geçidin tamamlanmasını istedi.

HAYAL KIRIKLIĞI

Cumhuriyet Mahallesi’nin tam bir yıldır beklediği üst geçitteki bilinmezlik sürüyor. 3 ay önce ihalesi gerçekleşen, ihaleden 10 gün sonra da yeri yüklenici firmaya teslim edilen üst geçitte çalışmanın başlatılmaması hayal kırıklığına neden oldu. İki ay önce çalışmaların start alması beklenen alanda tek bir hareketliliğin olmadığını belirten Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Atatekin Doğan, “Bizi dinleyen yok zaten. Kimse bizim ne istediğimizi sormadı. Üst geçidin yapıldığı alan zaten uygun değil. Önerimiz başka bir sokağa yapılmasıydı. Kendilerinin belirttiği yerde de hiçbir çalışma olmadı. Aylar boyunca ihalesini bekledik, ihale de gerçekleşti ancak çalışmalar nedense başlamadı” diye konuştu.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

İlçede 6 Şubat 2016’da hizmete giren İZBAN hattının ardından, vatandaşların daha önce kullandığı demiryolu hattının etrafındaki kaçak geçitler demirlerle kapatıldı. Karşıya geçmek için üstgeçit yapılmaması mağduriyeti arttırdı. Üst geçidin acil ihtiyaç olduğunu belirten Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, “İşe, okula, alışverişe ve günlük ihtiyaçlar için karşı tarafa gidebilmek için Ertuğrul Mahallesi veya Torbalı’nın merkezindeki geçide kadar yürümek zorunda kalıyoruz. Geçidin yapılacağı alana “Çalışma başlamıştır” tabelası asan Büyükşehir Belediyesi, hala çalışmalara başlamadı. Ne zaman yapılacağı da belli değil. Bu çileyi daha fazla çekmek istemiyoruz. Buraya acilen üstgeçit istiyoruz” diye konuştu. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web