Büyük Torbalı

Birlikten kuvvet dogar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Birlikten kuvvet dogar
207 Görüntüleme
22 Haziran 2010 - 22:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Ecrimisil bedelindeki fahis fiyat artisini ilçedeki diger oda baskanlari ile birlikte katildigi ‘Ankara ziyaretinde’ gündeme
getirilen Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu, konunun çözüme kavusacak olmasinin mutluluk verici oldugunu söyledi.

AK Parti Izmir Milletvekili Tugrul Yemisçi tarafindan meclis gündemine tasinan ec-rimisil sorununa kalici çözüm getirecek düzenlemenin Plan Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmesi 2009 yilindan bu yana sikinti yasayan köylüler arasinda sevinçle karsilandi. Ecrimisil bedelindeki fahis fiyat artisini ilçedeki diger oda baskanlari ile birlikte katildigi ‘Ankara ziyaretinde’ gündeme getiren Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu, konunun çözüme kavusacak olmasinin mutluluk verici oldugunu söyledi. Köylerde kendi imkanlari ile kit kanaat geçinen vatandaslara yüzde 400’e varan oranda zam yapilmasinin hiçbir mantigi olmadigini söyleyen Uslu, konunun gündeme gelmesinde ve çözüme kavusmasinda ilçedeki sivil toplum kuruluslarinin birlikte hareket etmesinin büyük payi oldugunu söyledi. Uslu, “Birlikten kuvvet dog-dugunu bakan ve milletvekillerine ilettigimiz sorunlarin bir bir çözüme kavusmasindan anliyoruz. Bu birliktelik, uzun yillar ilçeye menfaat saglayacak her alanda devam edecektir” dedi.

KÖYLU RAHAT BIR NEFES ALDI

ZIRAAT Odasi Baskani Mu-rat Uslu, Esnaf Odasi Baskani Sezai Tamer, Soförler Odasi Baskani Civa Ismail Akman, Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar ve Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun’dan olusan heyet Nisan a-yinda Ankara’ya giderek burada Devlet Bakani Mehmet Aydin, AK Parti Milletvekili Tugrul Yemisçi, CHP Milletvekili Mehmet Ali Susam, MHP Grup Baskan Vekili Ok-tay Vural ve MHP Milletvekili Senol Bal ile görüsmüstü. Torbali’nin sorunlarinin yer aldigi 20 basliktan olusan dosyalar ilgili bakanliklara iletmisti. Raporda yüksek ecrimisil bedellerinin vatandasi magdur ettigi Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu tarafindan dile getirilmisti. Heyetin görüstügü isimler arasinda olan AK Parti Izmir Milletvekili Tugrul Yemisçi tarafindan Meclis gündemine tasinan sorun, Gelir Vergisi Kanunu ve Bazi Kanun Hük-münde Kararnamelerde Degisiklik Yapilmasina Dair Kanun Tasarisi’na dahil edilen madde ile giderilecek. Önü-müzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu’ndan geçirilmesi planlanan torba yasa ile yapilacak düzenlemeye göre, mülkiyeti Hazine’ye ait olan arazilerde çiftçilik yapan köy-lülerden alinacak ecrimisil bedellerinin tespitinde kullanan hesaplama yöntemi degistirilecek. Ecrimisil bedelleri piyasa rayiçleri dikkate alinarak belirlenecek.
Bu gelismenin uzun süredir magduriyet yasayan köylü-lerin rahat bir nefes almasini sagladigini söyleyen Uslu, “Zaten hiçbir mantigi olma-yan, dar bütçe ile geçinmeye çalisan köylünün belini bir kez daha büken bir uygulamaydi” dedi.

MUTLUYUZ

ILÇEDEKI sivil toplum kuru-lus baskanlarinin birlikte hareket etmesinin ziyaretin üzerinden 1,5 ay gibi kisa bir süre geçmesine ragmen hizli sonuçlar verdigini söyleyen Uslu, “Ilçedeki esnafi, köylüyü soförü ve isadamlarini temsil eden sivil toplum ku-rulus temsilcilerini bir arada gören yetkililer sorununun ne kadar ciddi oldugunu daha çabuk kavriyor. Atalarimizin da dedigi gibi, birlikte kuvvet dogar. Önce Tüvturk’ün ka-pasitenin arttirilmasi gündem geldi, ardindan ehliyet sinavlarinin Torbali’da yapilacaginin müjdesini aldik. Simdi de ecrimisil hesabinda yöntemin degisecegini açikladilar. Çok mutluyuz” dedi

SIRADA FETREK’IN ISLAHI VAR
DIGER oda baskanlari ile birlikte hareket etmeye, ilçedeki sorun ve eksiklerin giderilmesine katki sunmaya devam edeceklerini söyleyen Uslu, “Uyelerimiz ve vatandaslarimizin bizlerden bekledigi girisimleri yapmaya devam edecegiz. Güzel bir birliktelik saglandi. Rapordaki isteklerin bir bir gerçeklestigini görmek çok güzel. Simdi sirada Fetrek Çayi’nin islah edilmesi var. Bu sorunu da raporda dile getirmistik. Aldigimiz bilgiler çalismalarin yakin zamanda baslayacagi yönünde” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web