REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bisiklet kullananlar daha mutlu ve saglikli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bisiklet kullananlar daha mutlu ve saglikli
208 Görüntüleme
29 Mart 2010 - 22:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aksiyon Motor’un sahibi Ibrahim Eskin bisikletin sadece ulasim araci görülmemesini gerektigini söyledi. Eskin, bisikletin sismanlik, stres, sirt agrilari, yüksek tansiyon gibi vücuttaki olumsuzluklari giderdigi gibi mutlu edici bir özelliginin oldugunun da altini çizdi

TORBALI’DA bisiklet kullanimi her geçen gün artiyor. Daha çok ulasim amaciyla kullanilan bisik-letleri daha çok gençler ve çocuk-lar kullaniyor. Ilçede bisiklet sati-siyla hizmet veren Aksiyon Mo-tor’un sahibi Ibrahim Eskin, ula-sim kolayligi saglarken spor yap-ma firsati sunan bisikletlerin seçi-minde kullanim amacinin dikkate alinmasi gerektigini belirtti.

AMACA UYGUN OLMALI
ÖZELLIKLE bahar ve yaz mev-siminde vatandaslarin ilgi göster-digi bisikletler, kullanim amacina göre bir çok çeside ayriliyor. Bi-siklet alinirken bu kullanim ama-cinin göz önünde bulundurulmasi gerektigini belirten Eskin, kulla-nim kadar kalitenin de önemli ol-dugunu ifade ederek “Dag, yaris, gezinti gibi bir çok çesidi bulunan bisikletlerin alinirken bu özellik-lerine göre tercih edilmesi gerekir. Bisiklet alinirken bazi noktalara önem verilmeli. Alinacak bisiklet boyunuza uygun ölçülerde olmali ve bisikletin agirligin tasinabilir bir agirlikta olmalidir. Bisiklet kadrosu dayanikli ve kaliteli mal-zemeden yapilmis olmalidir. Fren ve vites mekanizmasi kaliteli mal-zemeden olmali ve kullanimi ko-lay olmalidir. Yedek parça sorunu olmamali ve servis hizmeti kalite-li olmalidir. Ucuz diye kalitesiz ve garantisiz bisikletler tercih edil-memeli, saglam ve kaliteli marka-larin ürünleri tercih edilmelidir. Biz tipki otomobillerde oldugu gibi 3S ile çalisiyoruz. Satis, ser-vis ve satis sonrasi yedek parça hizmetimizle Torbali’da bisiklet dünyasini olusturmak istiyoruz” dedi.

ULASIM AMAÇLI KULLANILIYOR
TORBALILILARIN daha çok günlük ulasim amaciyla bisiklet kullanmayi tercih ederken spor amaçli olarak bisiklet almak iste-yenlerin sayisinin oldukça düsük oldugunu söyleyen Eskin “Spor yapmak için ekstra vakit ayirama-yanlar bisikletlerle hem ulasimla-rini sagliyor hem de spor yapmis oluyorlar. Bisiklet sporunun ise sismanlik, stres, metabolizma hastaliklari, sirt agrilari, yüksek tansiyon gibi vücuttaki olumsuz-luklari giderdigi, daha saglikli ve mutlu bir insan yarattigi yapilan birçok arastirmalarla ortaya çika-rilmis. Bununla birlikte dayanikli-lik gücümüzü artirmasi, stresle bas etmemizde yardimci olmasi, kuvvet gelisiminden sonra yag ya-kimi ve dolayisiyla kilomuzu kon-trol etmemizi saglamasi, eklemle-rimizi güçlendirmesi, sirt, bacak, karin ve kol kaslarini çalistirmasi bisiklet kullaniminin faydalari arasinda bulunmaktadir” dedi.

KAMPANYALAR
SON yillarda ilçede bisiklet kul-lananlarin sayisinda artis oldu-gunu belirterek çesitli kampan-yalar ve genis ürün yelpazesi ile ilçe halkina farkli alternatifler sunduklarini söyleyen Eskin “Il-çede daha çok gençler ve ço-cuklar bisiklet kullaniyor. Yeni açtigimiz magazamizla daha fazla ürün çesidiyle hizmet ver-meye basladi. Bu yaz bisiklet-siz kimsenin kalmamasini isti-yoruz. Tüm kartlara taksit im-kâni sunuyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web