Büyük Torbalı

Bit alarmı!

Torbalı’nın birçok okulunda bit yayıldığı ortaya çıktı. Aileleri çadırda ve hijyensiz ortamda yaşayan öğrenciler için Milli Eğitim Müdürlüğü seferber oldu. 7 bin liralık ilaç alan müdürlük, dağıtıma başladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bit alarmı!
245 Görüntüleme
20 Ocak 2017 - 10:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’DA bit alarmı verildi. Özellikle Atatürk, Karşıyaka ve Subaşı Mahallesi gibi Suriyeli öğrencilerin yoğun olduğu okullarda görülen bit şikayeti üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete geçti. Çocuklarının bitlendiğini fark eden velilerin şikâyeti üzerine patlak veren durum karşısında Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tam 7 bin liralık ilaç aldığı öğrenildi. Alınan ilaçların kısa sürede başta Suriyeli aileler olmak üzere birçok bölgeye dağıtılacağı ifade edildi. Tatil boyunca bitlerden kurtulması planlanan öğrencilerin okula bu sorundan kurtulmuş şekilde dönmesi planlanıyor. Öte yandan bit şikayetlerinin sadece bu mahallelerden gelmediği öğrenilirken, bitle mücadele için çalışmaların start aldığı kaydedildi.

SAĞLIK EKİBİ OLUŞTURULDU
Torbalı’daki birçok okulda şu günlerde bit kabusu yaşanıyor. Derme çatma evler, çadırlar ya da banyosuz dükkanlarda kalan, yeterince temiz elbise bulamayan öğrencilerde görülen bit, ilçe sakinlerine de bulaştı. Başta Karşıyaka Mahallesi olmak üzere birçok mahallede görülen bu durum karşısında Torbalı Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete geçti. Okullarda okuyan öğrencilerin adreslerini belirleyen müdürlük bunun için bir de sağlık ekibi oluşturdu. İlk müdahaleleri de gerçekleştirdiği öğrenilen ekibin, bu yolla bit tehdidini büyük oranda ortadan kaldıracağı öğrenildi. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web