Büyük Torbalı

Bitsin artik bu çile!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bitsin artik bu çile!
289 Görüntüleme
10 Şubat 2010 - 23:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hafta sonu yaklasik 1200 kursiyer ehliyet sinavi için Izmir’deki çesitli okullara gidecek. Ilçedeki sürücü kurslari bu çilenin bitmesini, ehliyet sinavlarinin Torbali’da yapilmasini istiyor

3 sürücü kursunun faaliyet gös-terdigi Torbali’da yazili sinavlarin yapilmasi konusunda kurslar tara-findan yapilan basvurulardan her-hangi bir sonuç çikmadi. Torbali gibi metropol bir ilçede çok sayi-da kisinin ehliyet almasina rag-men yazili sinavlarin ilçede yapil-mamasi hem sürücü kurslarini hem de sürücü adaylarini zor du-rumda birakiyor. Ege 5 Sürücü kursundan 507, Kizilates Sürücü Kursu’ndan 250 ve Tepeköy Sü-rücü Kursu’ndan ise 400 kursiyer hafta sonu yapilacak olan yazili sinava katilacak. Sürücü kursu müdürleri sinav stresi nedeniyle kursiyerlerin basarilarinin olum-suz etkilendigini ve sürücü kurs-larina külfet oldugunu belirterek sinavlarin Torbali’da yapilmasi için yetkililerin gerekeni yapma-sini istedi.

YOL STRESI BASARIYI OLUMSUZ ETKILIYOR
TORBALI ve çevresinde bulunan ilçelerde ehliyet sinavina giren çok sayida sürücü adayi bulundu-gunu belirterek bu kisilerin Izmir merkezde yapilan sinavlara katil-mak için çok erken saatlerde kalkmak zorunda kaldigini söyle-yen Ege 5 Sürücü Kursu Müdürü Mehmet Gökçe “Saat 11:00’de yapilan sinav için Torbali ve çev-resinde ikamet edenler saat 06:30-07:00 civarinda kalkmak zorunda kaliyor. Erken saatlerde kalmak zorunda kalan ve yol stre-si yasayan kursiyerlerin sinavda basarili olma ihtimalleri azaliyor. Kursiyerlerimizin büyük bir kismi bayanlardan olusuyor. Ne yazik ki bu bayanlarin bazilari daha önce Torbali disina hiç çikmamis. Bu kursiyerlerimiz sinav endisesinin yani sira kaybolma korkusu ya-siyor” dedi.

KURSIYERLER IÇIN 21 ARAÇ KALDIRIYORUZ
YAZILI sinavin Torbali’da yapil-mamasinin sürücü kurslarina da zarari oldugunu belirten Gökçe “Biz Ege 5 Sürücü Kursu olarak geçtigimiz dönem kursiyerleri-mizi sinava götürebilmek ama-ciyla 17 otobüs kiraladik. Kendi otobüslerimizle birlikte toplam 21 araçla kursiyerlerimizi sinav ola-caklari okullara tasidik. Fakat bunun sürücü kurslari açisindan maliyeti çok yüksek. Hem kursla-rin üzerindeki yükün kaldirilmasi, hem sürücü adaylarinin basarilari-nin arttirilmasi hem de Torbali ekonomisini katki saglamasi ama-ciyla yazili sinavlarin Torbali’da yapilmasi gerekiyor” dedi.

ILÇE ESNAFINA YENI PAZAR OLACAK
SINAVIN ilçede yapilmasi duru-munda Torbali’daki sürücü aday-larinin ve yakin ilçelerdeki diger sürücü adaylarinin çok rahatla-yacagini söyleyen Kizilates Sürü-cü Kursu Müdürü Kemal Özde-mir, “Haftasonu yapilacak olan sinava kursumuzdan 250 kursiyer katiliyor. Sinava girecek olan adaylar sabah erken saatlerde yola çikiyorlar ve sinav yerine vardiklarinda yorulmus oluyorlar. Sinav Torbali’da yapilirsa sürücü kurslarinin da yol masraflari orta-dan kalkacaktir. Ayrica buraya ge-lecek olan adaylarin çesitli ihti-yaçlarini ilçedeki esnaftan gidere-cegi için esnafa da yeni bir pazar dogacaktir” dedi.

KURSLARA KULFET
YAZILI ehliyet sinavinin metro-pol bir ilçede yapilmasi gerek-tigini belirten Tepeköy Sürücü Kursu Müdürü Cumhur Er, Tor-bali’da son yillarda sürücü adaylarinin oldukça arttigini söyleyerek “Cumartesi günü yapilacak olan yazili sinava kursumuzdan 400 kisi katila-cak. Torbali da metropol bir ilçe oldugu için sinavin burada yapilmasi oldukça uygun. Öde-mis, Salihli ve Söke’de ehliyet sinavlari yapiliyor. Sürücü adaylari sinav gününde ulasim sebebiyle çesitli sorunlar yasi-yor. Her yil 1500 kisiyi sinava götürüyoruz ve bu durum bize ayri bir külfet oluyor. Yol stresi ve yorgunlugu adaylarin sinav performansini olumsuz etkili-yor. Kursiyerler 2,5 saatlik bir sinav için bütün günlerini har-ciyorlar. Sinavinin ilçemizde yapilmasi için bürokratlarin çaba göstermesi gerekir. “

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web