Büyük Torbalı

Biz uyurken onlar ayakta

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Biz uyurken onlar ayakta
240 Görüntüleme
06 Ekim 2010 - 21:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü’ndeki 190 polis, Ilçe Itfaiyesi’ndeki 33 er ve Acil Servis’in  22 personeli, gece-gündüz  demeden günün her saatinde tetikte bir yasam sürüyor. Polis, itfaiyeci ve saglik personelinin durumunu arastirdik

HERKES uykusunda rahat uyurken, bazilari vardir ki toplu-mun yarar ve can güvenligi için7 gün 24 saat hizmet verir. Bunlarin basinda emniyet men-suplari, saglik personelleri, firincilar, itfaiyeciler geliyor. On-larin özel dünyasini, neler yaptiklarini, çalisma sartlarini sizler için arastirdik. Ilçemizde kamu ve toplum yararina görev yapan Emniyet, Acil Servis ve Itfaiye mensuplarinin çalistigi ortamlari ve çalisma saatlerini arastirdik.

190 POLIS TETIKTE

ILÇEMIZDE ve ülkemizde her dönem farkli asayis olaylari meydana geliyor. Bu olaylarda canlari pahasina suçlulari adalete teslim eden polislerimizin önemi büyük. Evimize, is yerlerimize hirsiz girerse, birisi bize kaba kuvvet kullansa, çantamizi kap-kaççi alsa ilk arayacagimiz kisi polistir. Yeri geldiginde esini dul, çocugunu yetim birakan polisle-re toplum olarak yardimci ol-mamiz gerekir. Çagimizda mey-dana gelen hizli gelismeler bir yandan var olan bilgilerin bir kismini geçersiz kilarken, diger yandan bilinmeyen birçok seyi açiga çikarmakta. Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü’nde, 190 polis memuru ve 13 ekip geceli-gündüzlü görev yapiyor. 7 ayri birimde toplumun huzuru ve can güvenligi için 24 saat hizmet veren Emniyet mensuplari can-lari pahasina ilçedeki asayisi ve düzeni sagliyor.

33 ALEV KAHRAMANI

ITFAIYECILI, meslegi, günümüzün en riskli ve stresli meslek gruplari arasinda yer ali-yor. Insanlarin canlarini ve mal-lari kurtarmak için 7 gün 24 saat görevlerinin basinda olan ve bü-yük bir özveriyle görevlerini yerine getiren itfaiyecilerimiz, bizler için hayatî önem tasimak-ta. Sadece yanginlarda degil; sel baskinlarinda, depremlerde, bilumum dogal afetlerde ve yikimlarda halkin imdadina yetisen itfaiyeciler, hayat kurtarmak için kendi canlarini tehlikeye atmakla, kutsal bir va-zife üstlenmislerdir. Torbali It-faiye Amirligi’nde 7 araç ve 33 personel görev yapiyor. Özel-likle bölgemizin konumu itibarî ile büyük önem arz ediyor. 24 saat özveri ile çalisan alev kahra-manlari, hayatimizda büyük ön-em arz ediyor. Son dönemde AKS biriminde de itfaiyeciler kritik görevlerde bulunuyorlar.

22 SAGLIKÇI AYAKTA

SAGLIK personellerinin haya-timizdaki yeri ise daha büyük bir önem arz etmektedir. Onlar için saniye bile çok degerlidir. Özel-likle 112 saglik ekiplerinin çalis-ma saatleri ve kosullari her açi-dan çok önemlidir. Gecesini gün-düzüne katarak çalisan saglik ekipleri, olaylara müdahalelerde 1 saniyede bile hayat kurtarabili-yorlar. Torbali 1 Nolu Acil 122 Istasyonu’nda 4 doktor, 9 soför, 9 ATT (Acil Tip Teknisyeni) görev yapiyor. 24 saat görev yapan 122 personelleri en uzak noktaya 13 dakikada variyorlar. Yetkililerden alinan bilgiye göre çogu defa ge-reksiz yere 122’nin mesgul edil-digini ve bu konuda büyük sikinti çekildigini dile getirdiler. Ilçe-mizde en ufak rahatsizliga bile mesgul edilen saglik ekipleri bu durumlardan dolayi olaylara ba-zen geç kalabiliyorlar. Herkes tat-li uykusunda uyurken onlar in-sanlari yasatmak için savas veri-yorlar. Saglikçilarda yasamimiz-da önem tasiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web