REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bizanslilar, Fatih’in adaletini Katoliklerin zulmüne tercih etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bizanslilar, Fatih’in adaletini Katoliklerin zulmüne tercih etti
159 Görüntüleme
21 Mayıs 2010 - 21:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gazetemizin yazarlarindan Izmir Merkez Vaizi Necdet Içel’in hazir bulundugu konferansa ilgi yogundu. Içel: Istanbul’un Fethi ve Bati’nin emperyalizmi arasinda Cehennem’in en dip noktasi ile Cennet’in en büyük mertebesi kadar fark var

ISTANBUL’UN fethinin yildönü-mü münasebetiyle önceki gün Özel Olgun Ilkögretim Okulu bahçesinde bir konferans düzenlendi. Gazetemizin köse yazarlarindan Izmir Il Müftülügü Vaizi Necdet Içel’in konusmaci olarak bulundugu konferansa katilim oldukça yogundu. 557. yildönümü kutlanan Istanbul Fethi’nin ve Islam’da Fetih’in anlatildigi konfe-ransta, Içel birbirinden çarpici tespit ve açiklamalarda bulundu. Islam’da Fetih’in insanlari sömürmek olmadigini söyleyen Içel: “Bati’nin yayilmaciliginda ise emperyalizm, sömürgecilik vardir. Istanbul’un Fethi ve Bati’nin emperyalizmi arasinda Cehen-nem’in en dip noktasi ile Cennet’in en büyük mertebesi kadar fark var” dedi.

YAHUDI YAYILIMCILIGI EMPERYALIZMDIR

ÖZEL Olgun Koleji’nin davetlisi olarak ilçeye gelen Necdet Içel’in konusmaci oldugu konferansa AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez, Is-Kur Torbali Subesi Müdürü Mehmet Nayman, Torba-li Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, Meclis Baskani Abdulva-hap Olgun, TOSIAD Baskani Ser-dar Sekban, Torbali Anadolu Imam Hatip Lisesi Müdürü Hüse-yin Simsek, Yedi Eylül Ilkögretim Okulu Müdürü Ahmet Alabay ve çok sayida davetli katildi. Her in-sanin en dünyayi isgal etme arzu-sunda oldugunu söyleyen Içel: “Allah bizde hirs yaratmistir. Bu hirsin bir yönü iyiye, bir yönü ise tahribata dönüktür. Sevaba, sefka-ta, cennete karsi hirsli olmak gü-zeldir. Ancak dünya mali, sehvet, söhrete karsi hirsli olmak ise, hirsin tahribat yönüdür. Bunun bugünkü adi ise emperyalizmdir. Yahudi yayilmaciligi emperya-lizmdir. Insanligin fethe müspet bakisi vardi. Islam’daki fetih an-layisi ile Bati’nin emperyalizmi arasinda Sera ile Süreyya kadar fark vardir. Islami fetihlerde in-sanlari sömürmek yoktur. Onlari mutluluga tasima gayreti vardir” diye konustu.

MESELE TOPRAK ISGALI DEGIL

OSMANLI’NIN fetihlerinin bar-barlik olmadigini söyleyen Nec-det Içel: “Osmanli Devleti yeryü-zündeki yayilmacilik duygusuyla, fetih duygusunu bilestirerek uy-gulamistir. Bizans’in Istanbul’da-ki Basbakani, ‘Katoliklerin zul-münde yasamaktansa, Fatih’in adaleti altinda yasamak bizim için daha iyidir’ demistir. 4 asirdir 3 kitaya hükmeden Osmanli Devle-ti’nde, Türkiye Cumhuriyeti’nde 60-70 yildir emniyeti yok etmek için dökülen kanin yüzde biri ka-dar kan dökülmemistir. Bati’nin emperyalizm anlayisi Anadolu isgalinde de hissedilmistir. Fran-sizlar Türkiye’yi isgal ettiginde kütüphanelerdeki bütün islami eserleri çalmistir. Iste sömürgeci-lik, emperyalizm budur. Osmanli fetihlerinde mesele toprak isgali degildir. Mesele insanliga gön-derilen Kur’an’i Kerim’i ve Peygamber Efendimizi dünyaya yaymaktir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web