Büyük Torbalı

Boru ihracati ile baslayip, 35 ülkeye ihracata yükseldiler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Boru ihracati ile baslayip, 35 ülkeye ihracata yükseldiler
1.117 Görüntüleme
04 Nisan 2010 - 22:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ayrancilar’da 7 yil önce 30 personel ile hizmet vermeye baslayan ve bugün 200 kisiyi istihdam eden Impo Motor Pompa, 35 ülkeye ihraç yapiyor. Kuruldugu yillarda ithalat yapan firma simdi ihracatta sektörünün lideri konumunda.

TEMELLERI 1969 yilinda atilan, Ayrancilar’da 2003 yilindan bu yana faaliyet gösteren IMPO Motor Pompa, bugün Türkiye’de dalgiç motor ve pompa sektöründe en kapsamli üretimi gerçeklestiren firma olarak ön plana çikiyor. Kuruldugu yillarda PVC boru distribütörlügü yaparak Türkiye’ye ithal eden firma, simdi Güney Amerika, Kuzey Afrika, Or-tadogu, Kuzey Amerika, Ortadogu olmak üzere 34 ülkeye ihracat yapi-yor. Ithalattan ihracata yükselme basarisi gösteren firmanin kurucusu Galip Fesçi. Aile sirketi konumunda olan firmanin genç yönetim kurulu üyesi, Galip Fesçi’nin oglu Volkan Fesçi ile firmanin faaliyet alanlarini, Türkiye ve Dünya pazarinda konumunu konustuk. Pancar yolu üzerinde faaliyet gösteren firmada, krizde isçi çikarmamasi, istihdama önem vermesi, kendi sektöründe lider konumunda olmasi, 4 inçlik pompalarin montajinda el becerisi gerektigi için bayan personel çalis-tirmasi gibi özellikle ön plana çikiyor.

ÇALISANLARIN YUZDE 60’I TORBALI’DAN
SEKTÖRUNDE 30 yili geride bira-kan IMPO, 30.000 m2 alan üzerine kurulu üretim tesisi ile 10.000 m2 kapali alana sahip. Makine parki müsterinin ihtiyaç ve taleplerine bagli olarak, farkli özellikte malze-meleri isleyebilecek yeterlilikte olan firma, bünyesinde birçok ilki barin-diriyor. Endüstri, makine ve elektrik mühendislerinden olusan güçlü tek-nik kadrosu, Türkiye genelinde et-kili satis organizasyonu, aktif ve gelisen ihracat bölümü, deneyimli idari kadrosu ve kalifiye üretim per-soneli ile IMPO, 200 kisilik zengin bir insan kaynagina sahip. Persone-lin yüzde 60’ini Torbali’dan aldikla-rini söyleyen Volkan Fesçi, “Gazi-emir’den Torbali’ya tasindigimizda ilk olarak istihdam noktasinda önemli kararlar aldik. Çünkü perso-nelin faaliyet alanimiza yakin olma-si hem firmamizin avantaji bakimin-dan hem de bizim ilçeye sunacagi-miz katki bakimindan önemli” dedi.

KALITE SISTEMIMIZ MUSTERI ODAKLI
URETIM çesitleri hakkinda da genis bilgi veren genç patron Fesçi, “4 inç ve 10 inç arasinda 50 den fazla dalgiç pompa serisi, 0,5 HP den 250 HP ye dalgiç motorlari ve opsiyonel üretim olanaklariyla sarilabilir dal-giç motor, noryl, döküm ve paslan-maz dalgiç pompa ihtiyaçlarina ce-vap veriyoruz. Uretim kalitemiz TSE, ISO 9001-2000 ve CE Serti-fikalari ile belgelendirilmistir. Müs-teri odakli IMPO Kalite Yönetim Sistemi kosulsuz müsteri memnuni-yetini garanti eder. Kalite yönetim sistemimiz, müsteriye, uygun mali-yetle üretilmis kaliteli ürünü tam zamaninda teslim etmeyi hedefler. Bu taahhüt çerçevesinde, ürün çe-sitliligini, dayanikliligini ve perfor-mansini artiracak, deger yaratmayan maliyet unsurlarini ortadan kaldira-cak sistemli bir çalisma yürütülür. Girdi, süreç ve çikti kontrolleri, insan kaynaklarinin kalitesini artir-maya yönelik egitim faaliyetleri, en son teknolojiyi takip ettigimiz zen-gin makine parki, Ar-Ge ve deney çalismalarini yürüttügümüz modern deney standi, kalite altyapimizi olu-sturur” dedi.

VIZYON DUNYA SIRKETI OLMAK
VIZYONLARININ bir dünya sirketi olmak seklinde belirlediklerini söy-leyen Fesçi, 30’u askin ülkeye ihra-cat yaptiklarini, Dünya pazarinda çok iyi bir noktada olduklarini söyledi. Fesçi, “Kendi sektörümüzde Türkiye’de lider durumdayiz. 2008 yilinda Döviz kazandiran hizmetler ve vergi beyaninda Izmir Ticaret Odasi tarafindan Altin Madalya ile ödüllendirildik. 2008’de ciromuz ile Ege’de 237.sirada yer aldik. Hedefi-miz dalgiç motor ve pompa sektö-ründe yogunlasarak yurt içindeki yerimizi korumak, yurtdisi çalisma-larimizi hizlandirip ihracatimizi gelistirmek” dedi.

200 PERSONEL
SUREKLI Ar-Ge çalismalariyla desteklenen dalgiç motor ve pompalari IMPO markasi altinda yüksek verimlilik, kaliteli isçilik ve rekabetçi fiyat avantaji sagli-yor. Özel uzmanlik gerektiren sa-rilabilir dalgiç motor konusunda yurtiçinde büyük basariya ulasan ürünler yurtdisinda da giderek yükselen bir pazar payi elde edi-yor. Firma 200 personeli ile bir taraftan da dünyanin önemli markalari ile isbirligini sürdürüp, bir yandan da müsterilerine dal-giç pompa ve motor konusunda eksiksiz bir ürün yelpazesi su-nuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web