Büyük Torbalı

Bu fotoğrafın sırrı

GEÇTİĞİMİZ günlerde Facebook’ta dolaşırken, Nurettin Albaş’ın profilinin baya bir hareketli olduğunu gördüm. Ne yalan söyleyeyim merak edip hemen kendisini arayıp hareketliliği sordum. AK Parti İzmir Milletvekilleri Atilla Kaya ve Necip Kalkan kendisini ziyaret etmiş fırınında. Yeni göreviyle ilgili tebriklerini iletmiş her iki vekilde.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu fotoğrafın sırrı
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
120 Görüntüleme
13 Şubat 2017 - 8:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

E tabi bize de konuyu sorup bilgi almak düşer. Nurettin Albaş, Torbalı siyasetinin gülen yüzü olmuştur hep. Yaptığı çalışmalar, gerçekleştirdiği başarılar ve aldığı görevlerdeki liyakati ortada. Bunu kimse tartışamaz bile.

Tam bir dava adamı olan Nurettin abinin, yeniden AK Parti İl Yönetimi’ne girdiğini öğrendik. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Geçenlerde AK Parti İl Teşkilat Başkanı Abdurrahim Tosun kendisini aramış ve İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Selçuk Koordinatörlüğü görevlerini tebliğ etmiş. Daha önce de il yönetiminde yer alan ve 5 yıl boyunca Selçuk Koordinatörlüğü yapan Nurettin Albaş, bugün itibariyle görevine başlayacak.

Özellikle Nisan ayında yapılacak olan referandum sürecinde kendisine büyük görev düşüyor. Daha önce yerel seçimlerde İlçe Teşkilatı ile gerçekleştirdiği koordineli çalışma sayesinde AK Parti’nin belediyeyi kazanmasına katkı sunan Albaş, şimdi de referandumda Evet oylarının fazla çıkması için mücadele edecek.

BEYAZ İSYAN BAŞLADI

Torbalı tarım ve sanayisiyle olduğu kadar hayvancılığıyla da oldukça ön planda olan bir bölge. İlçemizde büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere 50 bini aşkın hayvan bulunuyor. Yıllık süt üretimimizde 40 milyon litreyi geçiyor. Çok ciddi rakamlar bunlar.

Şuanda taban süt fiyatı 1,25 TL civarında olması gerekiyor. Hükümet bu konuda yaptığı açıklamada, rakamı sabitlemişti. Bu rakamlarla birlikte Torbalılı süt üreticilerinin yıllık en az 50 milyon lira gibi bir para kazanması gerekiyor. Fakat bazı süt kartelleri bunun önüne geçiyor. Sütü 1,25 TL’den değil de 90 kuruştan satın alıyor. E böyle olunca da kazançlar hooopp aşağı düşüyor. 90 kuruşluk fiyata göre gelir 36 milyon liraya düşüyor. Tam 14 milyon liralık bir kayba neden oluyor.

Öyle 10 kuruş, 20 kuruş deyip geçmeyin. Toplamda çok büyük meblağlarla karşılaşıyoruz. Üretici gerçekten de isyan noktasına geldi. Bu sorunun çözülmesi için mutlaka Süt Birliği kurulmalı. Bunun başka yolu yok. Ziraat Odası ve İlçe Tarım Müdürlüğü geçtiğimiz yıllarda bir adım atmış ve süt üreticilerini bir araya getirmişti ama maalesef bir netice elde edememişti. Umarım bu konunun üzerinde durulur ve Torbalı’da süt birliği oluşturulur.

TEBRİKLER ÇOCUKLAR

Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ben sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim’. Bucaspor Torbalı Futbol Okulu’nun önceki gün çok güzel ve anlamlı bir hareketine şahit oldum. Antrenör Uzay Akgül, idmandan önce, bütün öğrencilerini toplayıp çevre temizliği yaptı. Çevrede bulunan ne kadar çöp varsa toplayan öğrenciler, bence büyük bir alkışı hak ediyor.

Uzay Akgül, miniklere futboldan önce insan olmayı öğretiyor. Gerçekten de çok anlamlı bir hareket. Futbol mutlaka öğrenilir ama çocuklarımıza bu yaşta çevreye karşı duyarlı olma alışkanlığı kazandırmak çok çok daha önemli.

Ağaç yaşken eğilir gerçekten. Minikler daha bu yaşta çevreye karşı saygılı olmayı ve yere çöp atmamayı öğrenirse ne mutlu onlara ve onlara bu yolda öncülük eden antrenörlerine. Tebrik ediyorum Uzay Akgül’ü ve öğrencilerini.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web