Büyük Torbalı

Bu güzergâhlar bizim hakkımız

Torbalı’da şehir içi ulaşım kazanı kaynıyor. 25 No’lu Kooperatif, 66 No’lu Kooperatif ve 11 No’lu Kooperatiflere bağlı dolmuş sahipleri ve sürücüleri sessizliklerini bozdu. Sert ifadeler kullanan dolmuşçular güzergahın haklarının olduğunu belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu güzergâhlar bizim hakkımız
223 Görüntüleme
16 Mart 2017 - 9:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’DA ilçe kamuoyunu bir haftadır meşgul eden şehir içi dolmuşlarla ilgili sıkıntı sürüyor. uzun yıllardır ilçede şehir ii dolmuş seferleri yapan dolmuş sahipleri hukuki olarak yollarını ararken, bu süreçte hiç konuşmayan Torbalı-İzmir dolmuş şoförleri de sessizliğini bozdu. Dün Torbalı İlçe Garajı’nda konuyla ilgili açıklama yapan dolmuşçular, bu güzergahların haklarının olduğunu belirterek, ilçe sakinlerine hizmet vermekten dolayı büyük onur duyduklarını kaydetti. Ayrıca güzergah için Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e ve UKOME yetkililerine de teşekkür eden dolmuşçular, 2000 yılına kadar şehir içi ulaşımında kendilerinin çalıştığını da kaydetti.
‘ASIL BİZİM EKMEĞİMİZLE OYNANDI’
Artık şehir içi ulaşımında da hizmet veren 25 No’lu Kooperatif, 66 No’lu Kooperatif ve 11 No’lu Kooperatiflere bağlı dolmuş sahipleri ve sürücüleri sessizliklerini bozdu. İlçede geçtiğimiz haftadan beri şehir içi ulaşımına da başlayan dolmuşçular, yaşanan olayları değerlendirdi. 11 No’lu Kooperatif Başkanı Yılmaz Altıncı, “Biz otobüs ve taşıyıcılar kooperatifleri olarak 2000 yılına kadar Torbalı ile İzmir ulaşım hizmetleri veriyorduk. Bu 2000 yılına kadar sürdü. 2000 yılından sonra bizim ekmeğimizle oynandı ve şehir içi ulaşımı bizim elimizden alındı. Sonrasında 25 araç kiralandı ve bugüne kadar kiralama yöntemiyle 25 araç hizmet verdi” dedi.
‘HİZMETİN ÖNÜNDE DURMADIK’
Özellikle İZBAN’dan sonra büyük sıkıntı yaşadıklarını kaydeden 25 No’lu Kooperatif Başkanı Osman Kıldan, “İZBAN 2015 yılında Torbalı’ya hizmet vermeye başlayınca biz mağdur olduk. Araçlarımızın yarısı bir hafta kontak kapatmak zorunda kaldı. Buna rağmen ne Büyükşehir Belediyesi ne de Torbalı Belediyesi’ni suçladık. Hizmetin karşısında eylem yapıp yolları kapamadık. 2017/120 numaralı UKOME kararıyla dönüşümlü olarak 35 aracımız ve daha önce bu hatta çalışan 15 köy tahditli minibüsle Torbalı halkına 50 araçla kaliteli ve Torbalılılara layık konforlu, güvenli hizmet vermeyi planlamaktayız” dedi. Her zaman devlete ve kanunlara saygılı olduklarını da kaydeden, 11 No’lu Kooperatif Başkanı Yılmaz Altıncı, “Tekrardan Torbalı halkına hizmet etme fırsatını bizlere veren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e ve UKOME yetkililerine de teşekkür ederiz” dedi. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web