Büyük Torbalı

Bu kafede tembel ögrenci içeri giremiyor, kizlar da para ödemiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu kafede tembel ögrenci içeri giremiyor, kizlar da para ödemiyor
225 Görüntüleme
07 Mart 2010 - 22:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Göllüce’deki internet kafede oldukça ilginç bir yöntem uygulaniyor. Kafeye gelen kiz ögrencilerden ücret alinmadigi gibi okuldaki ders saatleri içinde kafeye ögrencilerin girmesine de izin verilmiyor.

GÖLLUCE’DE 3 ay önce hizmet vermeye baslayan De-niznet Internet Kafe egitime katki saglamaya çalisiyor. Çocuklarin vakit geçirebile-cekleri hiçbir park ya da sos-yal alanin olmadigi köyde vakit geçirebilecekleri tek yer bu internet kafe. Haftanin be-lirli günlerinde rehber ögret-men esliginde ögrencilerin kafede ücretsiz olarak egitim almasini saglayan isletme sa-hibi Hasan Tas, amaçlarinin ticari olmadigini belirterek özellikle ögrencilere faydali olarak halka katki saglamak oldugunu söyledi.

KIZ ÖGRENCILERE UCRETSIZ
3 ay önce faaliyete baslayan internet kafede ögrencilere ücretsiz olarak egitim alma imkani sunuldugu gibi köy-lerde geri planda kalan kiz ögrencilere de ayricalik tani-yor. Kafeye gelen kiz ögrencilerden ücret alinma-digi gibi okuldaki ders saatleri içinde kafeye ögrencilerin girmesine de izin verilmiyor. Ögrencilerin egitimlerine katki saglamak ve onlari tesvik etmek isteyen isletme sahibi derslerinde basarisiz olan ögrencilerin kafeye girmesini yasaklamis.
Bu uygulamanin ögrencileri çalismaya yönlendirdigini söyleyen Hasan Tas “Eli-mizden geldigince köye katki saglamaya çalisiyoruz. Bizim için önemli olan kazanç saglamak degil, ögrencilerin egitimlerine katki saglamak. Köylüler verdigimiz hizmetten çok memnun” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web