Büyük Torbalı

Bu pazar referandum olsa yine ‘Evet’ derim!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu pazar referandum olsa yine ‘Evet’ derim!
188 Görüntüleme
02 Aralık 2010 - 22:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

12 Eylül Anayasa degisikligi Paketi’nin onaylandigi referandumda evet oyu verdigi için MHP’den ihraç edilen eski ilçe baskani Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar konuyla ilgili tartismalara son noktayi koydu. MHP’de siyaset yapmis olup evet oyu veren binlerce kisinin oldugunu, Oda Baskani olarak bagli bulundugu Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi’nin kararina uydugunu söyleyen Çinar, “Uyelerimizin menfaati için yarin referandum olsa yine ‘Evet’ oyu veririm” dedi. Son günlerde gündemde olan Belediye Baskan Adayi olacagi yönündeki iddialara de cevap veren Baskan Çinar, “Seçim dönemi geldiginde aday olmam yönünde bir ihtiyaç dogarsa tabiki aday olurum” dedi. Çinar önemli ve çarpici açiklamalarda bulundu.

UYELERI DUSUNEREK EVET DEDIM

REFERANDUMUN üzerinden 3 ay geçmesine ragmen konuyla ilgili tartismalar hala gündeme. 12 Eylül’de anayasa degisiklige evet oyu verdigi için Ilçe Teskilati’nin talebi üzerine MHP’den ihraç edilen Behçet Çinar, konuyla ilgili son kez konustu. “Iyiki evet oyu vermisim” diyen Çinar, neden böyle düsündügünü su sözlerle açikladi: “Evet dedigim için hiç pisman degilim. Hizla gelisen ülkemizin, hizla büyüyen Izmir ilinin en gözdesi olan Torbali’nin sanayi kuruluslarinin bagli bulundugu Torbali Ticaret Odasi’nin yönetim kurulu baskani olarak, sanayicimizin istikrari yönünde bir karar verilmesi gerekiyordu. Türkiye ekonomisinin istikrari hususunda Odalar Birligi’nin Baskani Sayin Rifat Hisarcikliogu’nun isaret ettigi dogrultuda evet oyunu kullandim. Bundan da hiçbir zaman pisman olmadim. Bizler STK’lar olarak krizlerin hep karsiti olmak durumundayiz. Referandumda hayir oyu çikmis olsaydi sanirim bu günlerde bir kriz ile bogusuyor olurduk. Krizlerin üyemizi dogrudan olumsuz etkileyecegi bilinen bir gerçek. Ben, görevimin geregini yaptim. Bu Pazar referandum olsa yine evet oyu kullanirim” dedi.

BAHÇELI’NIN KARARINA UYMAK ZORUNDA DEGILIM

MHP Ilçe Baskani Musa Serbest’in evet oyu kullanmasi ile ilgi sert yorumlarda bulunup ihracini istemesini de degerlendiren Çinar, “MHP genel baskaninin hayir oyu kullanilmasi yönünde karar almis olmasi, muhalefet partisi olmasi ile bagdaslastirilabilir. Fakat ben, su anki konumum itibariyle siyasette bulunmadigim için Devlet Bahçeli’nin vermis oldugu karara uymak zorunda degilim. Her ne kaar partime yapmis oldugum hizmetten mutluluk duymus olsam da; partimi görev süremde ilçe bazinda zirveye tasimis olsam da bugünkü konumumda sorumluluk kararim neyse ona uymak zorundayim. Sag partililerin gazete üzerinden birbirimize elestirileri yapmamizin dogru olmadigini düsünüyorum. Sag zihniyetteki arkadaslarimiz her zaman için sagduyulu olmalidir. Fakat ne var ki bazi arkadaslarimiz yargisiz infaz yapmakla görevlerini yerine getirdiklerini saniyorlar. Bu tür davranislar sag görüslü insanlarin yaralanmasina sebep olur. Sol görüslü insanlarin da gülmesine sebep olur. Siyasetin kurulus amacinda halka hizmet oldugunun bilincindeyiz. Aslinda ülkede sag ve sol görüsü çekismeleri ve didismeleri yapisal olarak hiçbir zaman benimsemedim. Ama yukarida ama tabanda uzlasma içerisinde çikan çalismalara destek olmayi her zaman ön plana almak zorundayiz” dedi.

BELEDIYE BASKANI DA BIRLIGE KATILMALI

TASKESIK’E kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi ile ilgili TTO öncülügünde 25 sivil toplum kurulusu ve 40 muhtarin katilimi ile olusturulan ‘Sivil Inisiyatif Hareketi’, ilçede birlik olusturulmasi için olumlu bir adim oldugunu söyleyen Behçet Çinar, “Görülüyor ki bazi sorunlari siyasi görüsü bir tarafta birakmak sarti ile islere imza atilabiliyor. Oda baskanlari ile birlikte Ankara ziyaretimizin akabinde iletmis oldugumuz sorunlar yüzde 80’i halloldu. Bu birlikteligin meyvesidir. Bu birliktelik içerisinde gönlümüz arzu eder ki Belediye Baskani Sayin Ismail Uygur da katilsin. Ilçemize en fazla gündemde olan çöp ile ilgili de bir birliktelik saglandi. Umarim ki bu birlikteligin bir meyvesini de orada da alacagiz. Ilçemiz için güzel projelere imza atilmasi hususunda ‘ben’ degil ‘biz’ düsüncesi ile basarabilecegimizi düsünüyorum. Paylasimcilik düsüncesi ön planda olmadan hiçbir basarinin ortaya çikilmasi mümkün degil” dedi.

SAG PARTIDEN ADAY OLABILIRIM

SON günlerde sik sik günde-me gelen Belediye Baskan Adayligi konusunu da açikli-ga kavusturan Behçet Çinar, siyasete dönmeye yesil isik yakti. Çinar, “Su anda yerel seçimlere uzun bir süre olma-sina ragmen tarafima kamu-oyu tarafindan sürekli aday olup olmayacagim hususunda sorular yöneltilmekte. Ben sag görüslüyüm. Adayligim söz konusu oldugunda bir sag partiden aday olmam müm-kün olabilir. Belirttigim gibi sag partilerin birbirini kucak-lamasi noktasinda bir birlesim ile hedefe yürümesi gerektigi inancini tasiyorum. Bu yürü-yüsün önünde ortasinda veya gerisinde olmam önemli degil. Basariya kimlerle bera-ber ulasacaksak o karede yer almaya hazirim. Ilçemizin seçmen profiline baktigimizda sag partilerin yüzde 70 oyu oldugunu, sol partilerin yüzde 30’u temsil ettigini görüyoruz. Fakat yerel seçimlerde kisiler ve kadrosu ön plana alindigi zaman taban seçmeni kararini degistirebiliyor. Geçmiste partilerde çok aday çiktiginda adaylarin birbirine kirici söz-ler sarf ettigine sahit olduk. Biz sag partiler arasinda çekismeleri yanlis buluyoruz. Uygun bir ortam oldugunda, partinin tabani ve aktif çalisan arkadaslarla birlikte genis bir istisare toplantisinin akabinde hangi isim öne çikarsa o isim ile birlikte yerel seçim çalis-malarini basarili bir sekilde yürütürüz. Buna Tire örnek verebilir. Mevcut Baskan Tay-fur Çiçek tüm sag partilerin tabaninin talebi ile aday oldu ve DP’nin ülke genelinde oy kaybettigi bir ortamda belediye baskani seçildi” dedi.

KAPILARI KAPALI BELEDIYE

BELEDIYE’NIN mevcutyönetimi ile ilgili de degerlendirmede bulunan Çinar, “Kapilari kapali olan zihniyetten çikarilip halkin içinde, kapilarin açik oldugu bir anlayis ile yönetilmesi için elimizden geleni yapmaliyiz. Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur ilk seçildigi dönemde yapmis oldugu çalismalari, halkla kurdugu diyalogu ikinci dönemde gösterememistir. Ilk dönemki çalismalarindan dolayi kendisini takdir eden insanlar
bu dönem içerisinde maalesef halktan kopuk bir yönetim anlayisina geçildigini görmektedir” diye konustu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web