Büyük Torbalı

“Büyüksehir Belediyesi AK Partili mi?”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Büyüksehir Belediyesi AK Partili mi?”
186 Görüntüleme
16 Mayıs 2010 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çöp tesissi ile ilgili ilk kez konusan ve CHP Ilçe Baskani Faruk Akpi-nar’in topu hükümete atmasina AK Parti Ilçe Baskani’ndan tepki geldi.

IZMIR Büyüksehir Belediyesi’nin Taskesik’te 121 hektar alana kuracagi ‘Kati Atik Ber-taraf Tesisi’ ilçede gündem olmaya devam ediyor. Ilçedeki sivil toplum örgütleri, sendikalar ve siyasi partiler çöp tesisi için Torbali’nin seçilmesine tepki gösterirken, konuyla ilgili polemikler de sürüyor. Önceki gün çöp tesissi ile ilgili ilk kez konusan ve CHP Ilçe Baskani Faruk Akpinar’in topu hükümete atmasina AK Parti Ilçe Baskani’ndan tepki geldi. Akpinar’in “Torbali’ya çöpün gelmesi taraftari hiç olmadik. CHP örgütü olarak bu konuya iyi bakmadik. Sayin Kocaoglu da istemiyor. Buca ve Bornova istemedigi için çöpün Torbali’ya gelmesi gibi bir durum yok. Çöp alaninin Torbali’ya gelmesini Çevre ve Orman Bakanligi saglamistir. Bakanlik, çöp yakma alani kurulmasinin maliyetli olmasi nedeniyle deponi alani kurulmasina karar verdi” sözlerini “Talihsizlik olarak nitelendiren Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez, “Büyüksehir bu projeyi Torbali disinda istedigi ilçeye kurabilir ve buna karar verecek tek mercidir” dedi.

KOCAOGLU ISTERSE TORBALI’DAN VAZGEÇER

AZIZ Kocaoglu’nun tesisi Bu-ca’ya yapmaktan vazgeçtigi gibi Torbali’dan da vazgeçe-bilecegini söyleyen Görmez, “Çöplügü Buca’ya yapmaktan vazgeçen Büyüksehir, Torba-li’dan da vazgeçsin. Çöplük kurmak, yerini belirlemek, pro-jesini yapmak, ihaleye çikar-mak, parasini ödeme yetki ve sorumlulugu tamamen Büyük-sehir’e aittir. Bakanligimizin çöplük yapmak gibi görevi ol-madigini bütün kamuoyu bili-yor.  Kaldi ki çöplügün ön izin-leri Kocaoglu tarafindan 2008 yilinda alindi. Fakat yerel seçimler öncesi uygulanmadi. Büyüksehir bu projeyi diledigi ilçede yapabilir. Kocaoglu isterse bu projeyi Torbali’ya uygulamaz. Buca’dan vazgeçen de Büyüksehir’dir, Torbali’ya karar veren de. Dolayisiyla okulu, hastaneyi hükümet; çöp tesislerini yapmak da Beledi-ye’nin isidir. Torbali kamuoyu ve bütün siyasiler hassasiyet-lerini Büyüksehir’e iletip ortaya tepki koyarlarsa Kocaoglu pro-jeden vazgeçer” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web