REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÇAKALLARLA DANS

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇAKALLARLA DANS
101 Görüntüleme
26 Mayıs 2016 - 8:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir müddet önceydi bizim Gazetenin Genel Yayın YönetmeniSerkan bey’e telefon ettim. İşlerim biraz yoğunlaştı şu sıralar biraz da asabım bozuk etliye sütlüye karışmak da istemiyorum bir müddet yazmayıp dinlenmek istiyorum demiştim.

İyi ki böyle demişim.Hay demez olsaydım. Bunu diyen sen misin der gibi al sana yanı başında hınzırca birikmiş birkaç yok etme manevrası… Hangi birisini hangi bir yerekoyacaksın! Her biri bir yönden paralel bir şekildeüzerine üzerine geliyor. Sanki aralarında anlaşmışlar… Sen kaçıyorsun onlar yine üstüne üstüne geliyor.Bak kardeşim git başka yerde aran diyorsun yine yok… Almış hızını vites boşta sen de kimsin özgüveniyle üstüne üstüne geliyor. İllaa ki seni yok edecek… Yine her zamanki mütevaziliğinle; tamam da kardeşim beni yok edersen sen de eksilirsin desen dedinleyen kim. Kendine öyle bir özgüveni var ki kimseyi gözü görmüyor… Allah Allah… Yani bir anlamda bela gelip seni buluyor… Sen kendini ortada mı buldun! Gel de kendini koruma veya korunmak için gerekli tedbirleri alma…

Uslu puslu biraz da Polyanacılık oynayarak kendi işine, eşinedostuna bakarken bir de bakıyorsun belalar ta da burnunun dibinde büyümeye;sen ses çıkarmadıkça bundan güç alıp varlığını yok etmeye başlamış… İşin kötüsü belanın büyümesine de sen meydan vermişsin de farkında değilsin.

İşin kötüsü yakınımdan gelen bu fitneler yaşam felsefem ve davranışlarımda yüz seksen derece değişikliğe neden olacak. Uysalsam hırçınlaşacağım. Demokratsam diktatör olacağım. Tüm insanların iyi taraflarını öne çıkarırken, yaramazinsanları nasıl deviririm diye düşünmeye başlayacağım… Bu yaştan sonra bu tür şeyler yapabilir miyim? Bilemiyorum ama…Yaparım herhalde.Atalarımız ne demiş “Canı yanan eşek, atı geçer…”

Öyle ya her şey içinde bulunduğunuz duruma bağlı. Eğri oturup doğru konuşalım “Sizi siz yapan şey içinde bulunduğunuz ortamdır”.

Kalan ömrümüzde dünyaya baktığımız pencerenin biraz da tam tersinden bakalım. Belki böylesi daha iyidir? Birçok insan böyle bakıp rahat ettiğine göre demek ki bunda da bir hayır var!Bu zamana kadar çoğunluğun baktığı pencerenin tersinden baktın da ne oldu… Biraz da çoğunluk ne yapıyorsa sen de öyle yap, dedim kendi kendime.

Sonuçtadoğru ortamdan bir kişi daha kaydı mecburiyetten yanlışa… İnanın bana bir başka türlü davransanız kendi varlığınızı dahi koruyamayacaksınız. Bu durumda da diyorsunuz ki “Kim neyini ne kadar riske edecekseetsin, kim varını ne kadar kaybedecekse kaybetsin…”

Bildiğiniz böyle bir adamdan böyle bir söylem beklemiyordunuz değil mi? Aslına bakarsanız vallahi ben de beklemiyordum, amma neylersin ki bu adamı bu noktaya getiren de bütün iyi niyetine rağmen etrafında dönen dolaplar… Dolaplar derken o dolapları döndürenler kendini biliyor. Kimlerse ve de kaç kişilerse… Sayı çok mu önemli… Ha bir, ha beş, ha da onbeş…

Sana demiyorum. Onlar kendini biliyor. Kılıçlar kınından çıktı… İşin ucunu nereye kadar vardırırlarsa öyle olsun.

Konunun muhataplarının burada gizli olduğunu ben de biliyorum. Ancak,  sabırlı olunilerleyen safhalarda muhataplar daha da netleşecek ve sizler de açık bir biçimde göreceksiniz. Şimdilik böyle… İnanın ben de böyle bir girdaba isteyerek girmek istemedim. Ancak kaderde varsa üzülmek varsa üzüleceğiz.(Bu cümleleri kurduğuma ben de inanamıyorum amma içimden geçen iddiaları sizden saklayacak değilim). Heyecanlı bir uğraş ve yaşam olacak sizler de takip ederken çok zevk alacaksınız.

Muhataplarıma son sözüm şu olacak… Sizin gibiler karşısında hayatımda mütevazılığaartık yer vermiyorum. Kendimi içim acıyarak bundan men ediyorum. Siz köpeksiz köye uğramışsınız da eliniz değneksiz geziyorsunuz. Ben aha da yalın bir biçimde buradayım. “Hodri meydan” , “Pilavdan dönenin kaşığın sapı kırılsın…”“Azdan az, çoktan çok gider” hepsi bu…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web