Büyük Torbalı

Çakirbeyli Notlari

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çakirbeyli Notlari
232 Görüntüleme
29 Eylül 2010 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEÇEN hafta sonu; sanirim Cuma ak-sami, Çakirbeyli Köyü’nü ziyarete gittik. AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez ve Yönetim Kurulu Uyeleri Süleyman Altiparmak, Mehmet Onuk, Turgut Bulus, Ferhat Cura, Nuh Aktas Il Genel Meclisi Uyemiz Mahmut Öztas, Belediye Meclis Uye-leri Nurettin Albas ve bendeniz Cevdet Kivilcim ve AK Parti Gençlik Kolla-rindan yönetim kurulu üyesi Murat Yalçin’dan olusan bir heyetle. Bu heyete her firsatta dahil olan ilçe baskanlari-mizdan Hüseyin Söyler Abimiz de ara-mizdaydi. Onun varligi bize güç veriyor. Sagolsun. Ilçe baskanimiz sayin Adnan Yasar Görmez de referandum dönemin-de gösterdigi müthis performansini sür-dürüyor. Dürüst, sakin ve beyefendi bi-risi. Onu seviyoruz. Cadilar kazaninda onu ögüttürmeyecegiz. Son dönem tartismalari bizim gündemimizde degil. Ilçe baskanimizla, önümüzdeki hedef yaklasan genel seçimler. Neyse…
ÇAKIRBEYLI tertemiz bir köy. Küçü-cük köy meydaninda kocaman gönüllü tertemiz, pampak insanlar karsiladi bizi. Çinar agaçlari, dut agaçlari altinda gece-nin serinliginde oturan sicak insanlar. Çakirbeyli en mütedeyyin insanla-rimizin yasadigi müstesna bir köy. Kahvehanelerde hiçbir oyun oynana-miyor. Televizyon, okey vb. oyunlarla adeta birbiriyle konusmayi unutan top-lumumuzda örnek bir yer. Insanlar bir-birleriyle konusuyorlar. Gecenin serin havasi gibi insanlar arasi hava da ter-temiz.
Müthis nüktedan ve hos sohbet insanlar karsiladi bizi. Çakirbeyli, 12 Eylül refe-randumunda da EVET demisti. Kahve-haneye oturur oturmaz yasli bir amca sandalyesini birkaç adim daha bize yak-lastirdi ve sunlari söyledi;

AK parti PAK parti
Çaremize bak parti

Millet AK Parti’yi kolladi
Dogru Yolu yolladi
Kiliçdaroglu’nu solladi
Bahçeli’yi daladi

AK parti PAK parti
Çaremize bak parti.

Hepimizin hosuna gitti bu siir. Gülüstük. Köy muhtari ve partililer köy halki soh-bete basladi. Ben siiri yazan amcaya yaklastim. Adini sordum.

MEHMET derler adima
Doyum olmaz sohbetimin tadina
Insallah ALLAH erdirir
Herkesi muradina

Soyadim EKICI
Ekmeden biçemem
Selam vermeden geçemem
Dost ahbap olmayinca
Kimin ne oldugunu seçemem

Diye cevap verdi.
AK Parti’nin tesekkür amaçli bu ziyare-tinden her yönüyle ben çok hosnut ol-dum. Mehmet Ekici amca 75 yasinda. Çok tatli ve samimi biri. Uzun süre soh-bet ettik kendisiyle. Bir çok siiri var. Hepsi aklinda. Kâgida dökmemis maa-lesef. Amca senin siirleri her hafta ya-yinlayalim dedim. Daha sonra görüsmek üzere ayrildik.
Çakirbeyli toplumsal yapisi ve insanlari ile gerçekten örnek alinacak bir yer. Insana huzur veriyor. Her köyde de Mehmet Ekici amca gibi kesfedilmemis ne hazineler var kim bilir.
Mehmet amcadan bir siirle yazima son vereyim…
Bizim lambayi kiranlar yasamasin
Bir tepeden bir tepeye asamasin
Öküzü tek kalsin kosamasin
Bütün isleri bozulsun cosamasin.
Saygilarimla

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web