Büyük Torbalı

Çapak soyuluyor

Son bir ayda Çapak Mahallesi’nde sayısız şey çalındı. Traktör pulluğu, arı, su dinamosu, para, üretim araç gereçleri başta olmak üzere birçok şeye dadanan hırsızlar onlarca kişiyi mağdur etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çapak soyuluyor
175 Görüntüleme
15 Nisan 2017 - 11:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çapak Mahallesi son bir ayda hırsızların hedefi haline geldi. Bu süre zarfında onlarca şey çalan hırsızlar özellikle bağ evlerini ve tarlaları hedefine alırken, mahallede hizmet veren bir bakkaldan da geçtiğimiz gün 3 bin lira çalındığı öğrenildi. Daha önce arı, pulluk, tankerin çalındığı mahallede, geçtiğimiz gün de su dinamosu, üretim araç gereçleri ve para çalındı. İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nın araştırmalarını sürdürdüğü mahallede vatandaşlar oldukça tedirgin. Daha önce bir ay içinde 3 defa soyulan mahalle sakinlerinden İbrahim Gül’den sonra çok sayıda kişinin daha soyulduğu öğrenildi. Yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle Bozköy, Çakırbeyli ve Dağkızılcalı vatandaşların da tedirgin olduğu ifade edildi.

GÜVENLİK KAMERASI

Torbalı’nın köyleri bir bir soyuluyor. Soyulan ürünlerin başında para ve altın gelirken, son zamanlarda hayvan, zeytin, yağ, tüfek gibi birçok şey hırsızlık ürünü olmaya başladı. Gece saatlerinde ya da köylülerin tarlada olduğu saatlerde, köylere dadanan hırsızlar son bir ayda 70’e yakın köylüyü soydu. Son olarak Çapak Mahallesi’nde bir markete ve bir bağ evine hırsızlar dadandı. Markette 3 bin liralık zarar oluşurken, bağ evinden de su dinamosu ve üretim araç gereçleri çalındı. Çalınan ürünlerin toplam maliyeti 6 bin liraya ulaşırken, jandarmanın da hırsızların izini sürdüğü kaydedildi. Vatandaşlar özellikle kilit noktalara konulacak olan güvenlik kameraları sayesinde hırsızlık olaylarının azalacağını soyuldu.

BAĞ EVLERİNE DADANIYORLAR

Önceki yıllarda kent merkezlerinde yaşanan hırsızlıklar artık kırsala sıçradı. Güvenlik açısından daha sıkıntılı olan kırsal alanlarda hırsızlar izlerini kolay bir şekilde kaybettiriyor. Özellikle son aylarda köylere dadanan hırsızlar yaklaşık onlarca kişinin mağdur olmasına neden oldu. Hiçbir şekilde güvenlik kameralarının bulunmadığı, devriyelerin jandarma tarafından gerçekleşmediği köylerde hırsızlar deyim yerindeyse ellerini kollarını sallaya sallaya evlere ve bahçelere girip hırsızlık yapıyor. Hırsızlık olaylarının artmasında en etkili nedenlerin başında bu tür durumlarda caydırıcı özelliği bulunan güvenlik kameralarının bulunmaması gelirken, son olarak bağ evlerine dadanan hırsızlar illallah ediyor.

ARILARI ÇALINMIŞTI

Öte yandan henüz bir hafta öncesinde Çapak Mahallesi’nde yaşayan İbrahim Gül, soyulmuştu. Kendisine ait tarlasında Gül, önce traktör pulluğu, ardından da tankerini çaldırdı. Son olarak 18 arı kovanı çalınan Gün isyan etmişti. 6 bin 500 liralık pulluğun yanı sıra 2 bin 500 liralık su tankeri ile ilgili jandarmadan haber beklerken, Gül iyice mağdur oldu. 18 kovanda toplamda 500 binden fazla arısını ve bu kovanlardaki balları kaptıran talihsiz adam suç duyurusundan henüz bir şey çıkmadı. Hırsızların bulunması halinde şikayetçi olacağını belirten talihsiz adam bir an evvel hırsızların yakalanmasını istiyor. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web