REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Çaybasi dönüsüm için gün sayiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çaybasi dönüsüm için gün sayiyor
189 Görüntüleme
01 Mayıs 2012 - 8:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KENTSEL dönüsüm projeleri ile kenti “dönüstüren” Izmir Büyüksehir Belediyesi, Kadifekale ve Gürçes-me’nin ardindan Yesildere’de de yi-kim çalismalarina basladi. Gözler, Çaybasi’ya çevrildi. Torbali sinirlari içerisinde Çaybasi–Yenimahalle’de bulunan yaklasik 11 hektarlik alan; 5393 (D.5998) sayili Belediye Yasasi’nin 73.maddesi kapsaminda degerlendirilerek “Kentsel Dönüsüm ve Gelisim Alani” olarak belirlendi. Izmir Büyüksehir Belediye Meclisi’nin 14.01.2011 tarih ve 05.81 sayili karari ile uygun bulunarak Bakanlar Kurulu onayina sunulmak üzere 03/02/2011 tarih ve 162/7362 sayili yazi ile Izmir Vali-ligi’ne gönderildi. Valilikten gelecek onaydan sonra Torbali Belediyesi konut ve arsa projelerine baslayacak. Alanda kaç konut insa edilecegi be-lirlenecek ve proje yeniden Valilige gönderilecek.

GUZEL OLACAK

ALAN projesi Torbali Belediyesi ta-rafindan hazirlanan Kentsel Dönü-süm kapsaminda bölgede Basbakan-liga bagli Toplu Konut Idaresi (TOKI) çalisma yapacak. Arsasi o-lanlara arsa üzerinden pay verilecek. Evi olanlara ise evin degerinin üze-rinden borçlanma yapilacak. Çalisma ile birlikte Çaybasi’nin çehresinin de-gisecegini, ayni zamanda Torbali’nin girisi sayilan bölgenin yepyeni bir imaja kavusacagini söyleyen Bele-diye Baskan Yardimcisi Ömer Sen-türk, “Proje bölge halkinin kabullen-mesi ve bütçesinin zorlanacak olma-sindan dolayi sikintili gibi görünse de aslinda hem ilçe hem de Çaybasi için çok faydali olacak bir çalisma. Torbali Belediyesi olarak üzerimize düseni hizli bir sekilde yapiyoruz. Tüm onaylar çiktiginda konut pro-jesine de baslayacagiz” dedi.

ÇAYBASI MERAK IÇERISINDE

ÇAYBASI’DA vatandaslarin kentsel dönüsüm ile ilgili kafasi bir hayli karisik. Bir kismi kentsel dönüsümü kesinlikle kabul etmezken; bir kismi ise düzenlerinin korunmasi halinde kentsel dönüsümün faydali olabilece-gini düsünüyor. Görüsler farkli olsa da kafalardaki soru isareti ayni. Kentsel dönüsüm gerçeklesirse aki-betimiz ne olacak? Çaybasi’nin ken-dine has bir dokusu ve yasam tarzi var. Kentsel dönüsüm kapsamindaki Yeni Mahalle sakinleri düzenlerinin bozulmasini, hayatlarinin sekteye ugramasini istemiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web