Büyük Torbalı

Çaybasi’da açilim heyecani!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çaybasi’da açilim heyecani!
224 Görüntüleme
15 Mart 2010 - 23:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in Romanlarla bulusmasi genis yanki uyandirdi. Torbali’dan etkinlige 30 roman katildi. Basbakan’in ilgisinden memnun kalan Romanlar ev, as, is istiyor.

ROMAN açilimi kapsaminda Basbakan Recep Erdogan hafta sonu Istanbul’da Romanlarla bir araya geldi. Türkiye’nin dört bir kösesinden çok sayida roman vatandasin katildigi bu-lusmaya Çaybasi’dan da yak-lasik 30 kisi katildi. Erdogan’in yaptigi konusmada romanlarin dertlerinin ve sorunlarinin far-kinda olduklarini belirtti. Bu sorunlara çözüm bulacaklarini belirterek romanlarin artik der-me çatma evlerde oturmaya-caklarini söylemesi Çaybasi’da da sevinçle karsilandi.

KONUTLARDAN ÇAYBASI’NA DA ISTIYORUZ
BASBAKAN Erdogan, Ro-man vatandaslar için ülkenin çesitli illerinde TOKI tarafin-dan konutlar yapilacagi müjde-sini verdi. Roman vatandaslarin mevcut oturduklari yerlerde oturmaya layik olmadiklarini dile getiren Erdogan, konutla-rin yaninda okul, sosyal donati alani ve alis veris yerlerinin de olacagini belirtti. Bu konutlarin Roman vatandaslara pesinatsiz ayda 100-120 TL taksitle 20 yil vadeyle verebilmesi planla-niyor. Her yerde oldugu gibi Torbali’da da Romanlarin önde gelen sorunlarindan bir tanesi konut problemi. Özellikle Çay-basi Mahallesi’nde Fetrek Çayi kenarinda bulunan derme çat-ma evler Roman vatandaslar için büyük tehlike yaratiyor. Her firsatta daha iyi sartlarda insansa yasamak istediklerini dile getiren Çaybasili romanlar Erdogan’in ev müjdesini se-vinçle karsiladi. Hükümetten is ve ev istediklerini ve basbakan-dan aldiklari bu haberin kendi-lerini çok memnun ettigini söy-leyen Yenimahalle Muhtari Ay-kut Coskun, “Biz artik derme çatma evlerde barakalarda ya-samak istemiyoruz. Yapilmasi planlanan TOKI konutlarindan Çaybasi’na da yapilmasini isti-yoruz. Zaten burada Fetrek Ça-yi’nin kenarinda bulunan evler-de yasamak büyük bir tehlike olusturuyor. Burada her an ev-lerin yikilmasi korkusuyla ya-siyoruz. Böylece sagliksiz or-tamlarda yasamaktan kurtul-mus olacagiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web