Büyük Torbalı

Çaybasi’da arazi yollari çöktü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çaybasi’da arazi yollari çöktü
217 Görüntüleme
09 Mart 2010 - 23:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arazi yollarinda olusan dev yariklar görenleri hayrete düsürüyor. Yolun önce doldurulup sonra asfaltlanmasi için harekete geçen Torbali Belediyesi, Izmir Büyüksehir Belediyesi’ne bir yazi yazarak sorun hakkinda bilgilendirdi.

TORBALI’DA son 2 aydir et-kili olan yagis bir yandan ‘ku-raklik tehlikesinin ortadan kalkmasina’ neden oldugu için sevinçle karsilanirken, bir yandan da hasara neden olu-yor. Ilçede fabrikalarin su al-tinda kalmasina, köprülerin ve kerpiç evlerin yikilmasina va-ran hasara neden olan yagis, son olarak Çaybasi bölgesin-deki arazi yollarinin çökmesi-ne yol açti. Arazi yollarinda olusan dev yariklar görenleri hayrete düsürüyor. Çökmele-rin kuvvetli sel suyundan kaynaklandigi ögrenildi. Tren yolu boyunca devam eden yolda 3 büyük yarik meydana geldi. O bölgede kislik sebze ekimi yogun olmadigi için su an çok fazla kullanilmayan yolun, yaz mevsimi öncesinde onarilmasi gerekiyor. Çiftçile-rin özellikle yazin sikça kul-landigi yolun önce doldurulup sonra asfaltlanmasi için hare-kete geçen Torbali Belediyesi, Izmir Büyüksehir Beledi-yesi’ne bir yazi yazarak sorun hakkinda bilgilendirdi.
IZSU ekiplerinin bölgede çalisma baslatmasi bekleniyor.

KÖPRULER DE ÇÖKTU
SIDDETLI saganak yagis, Torbali’da birçok bölgeye za-rar vermis ve fabrikalar su al-tinda kalmisti. Yagmur özel-likle Aslanlar, Egerci, Sehitler ve Çaybasi’nin Torbali’ya bag-lanti yaptigi köprü olan Eger-ci köprüsüne büyük zarar ver-mesiyle gündeme gelmisti. Torbali Belediyesi Egerci Köprüsü’nü onarip tekrar, trafige açti. Kaplancik Köprü-sü ve yeni Torbali-Bayindir yolu üzerinden Karakuyu’ya geçis köprüsü, yagis sonra-sinda çökmüstü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web