Büyük Torbalı

Cemevinde kazma vuruluyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cemevinde kazma vuruluyor
197 Görüntüleme
30 Mart 2010 - 22:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçedeki 12 bin Alevi vatandasin bekledigi Cemevi için nihayet kazma vuruluyor. Cem ve Kültür Evi’nin temeli Temmuz ayinda atilacak. Sadik Ileri Bulvari’ndaki 1000 metrekarelik alan 3 katli merkez insa edilecek.

TORBALI Alevi Bektasi Der-negi ve ilçedeki tüm Alevilerin yillardir bekledigi Cem ve Kü-ltür Evi’nin temeli Temmuz a-yinda atilacak. Geçtigimiz ay-larda gerekli belgelerin teslim edilmesinin ardindan Izmir Büyüksehir Belediyesi tarafin-dan cemevinin projesi hazir-landi. Ihaleye çikacak olan projenin temelinin atilmasinin ardindan 5 ay sonra çalismalar Torbali Alevi Bektasi Derne-gine devredilecek. Projedeki bu ilerlemenin sevindirici oldugunu belirten Torbali Alevi Bektasi Dernegi Baskani Engin Türkdogan, projenin hayata geçirilmesini dört gözle beklediklerini söyledi.

PROJE TAMAMLANDI
TORBALI’DA bulunan 12 bin Alevi Cem ve Kültür Evi’nin yapilmasini bekliyor. Cemevi’nin yapilmasi için Sadik Ileri Bulvarinda 1000 m²’lik bir alan belirlendi. Bunun ardindan geçtigimiz aylarda Torbali Belediyesi tarafindan gerekli belgeler hazirlanip Izmir Büyüksehir Belediyesi’ne teslim edilmisti. Büyüksehir Belediyesi proje dairesi tarafindan cem evinin projesi hazirlandi. Projeye göre 3 kat olarak insaa edile-cek olan binada bir konferans salonu ve Cem ibadetinin yapilmasi için özel bir bölüm bulunacak. Geçtigimiz hafta hazirlanmasi tamamlanan proje önümüzdeki günlerde ihaleye sunulacak. Ihale’nin sonuçlanmasinin ardindan Temmuz ayinda Cemevinin temeli atilacak.

5 AY SONRA DERNEGE DEVREDILECEK
TEMMUZ ayinda temeli atila-cak olan bina 5 ay sonra Tor-bali Alevi Bektasi Dernegine devredilecek. O asamadan itibaren yapilmasi gerekenler dernek tarafindan yapilacak. Cem ve Kültür Evi’nin ilçede kültürel faaliyetlerin yapilmasi açisindan da büyük bir öneme sahip oldugunu belirten Türk-dogan “Binanin tamamlanma-siyla birlikte kültürel faaliyet-lere hiz kazandiracagiz. Böylece ilçedeki etkinlik eksikligi giderilebilecek. Burada çesitli bilgilendirme seminerleri, tiyatro, sema, saz ve folklor egitim çalismalari-nin yani sira meslek edindir-meye yönelik dikis nakis gibi kurslar açilacak. Ayrica burasi cenazelerimizi kaldirabilece-gimiz ve hayir yemeklerimizi verebilecegimiz bir yer olacak. A’dan Z’ye cem evinde olmasi gereken her sey büyüksehir belediyesi tarafindan düsünül-müs ve proje buna göre olus-turulmus. Ilçede yasayan 12.000 alevi vatandasiyla bu süreci payla-siyoruz. Dernek ve aleviler olarak Temmuz ayini iple çekiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web