Büyük Torbalı

Cengiz’e dernekler sahip çikti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cengiz’e dernekler sahip çikti
256 Görüntüleme
31 Mart 2010 - 22:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Alevi Bektasi Dernegi Baskani Engin Türkdogan ve Torbali Kars-Ardahan- Igdir Illeri Kültür Dayanisma ve Sosyal Yardimlasma Dernegi Baskani Nurettin Çelik, Izmir’e tayin olan Ilçe Tarim Müdürü’nün geri döndürülmesini istedi.

ILÇE Tarim Müdürü Muhittin Cengiz’in geçtigimiz hafta Il Tarim Müdürlügüne atanma-sinin ardindan kendisine hak-sizlik yapildigi gerekçesiyle Torbali’daki bazi dernekler tarafindan sahip çikildi. Yak-lasik 1 yildir üyesi oldugu Torbali Alevi Bektasi Dernegi Baskani Engin Türkdogan, sadece çiftçinin yarari için çalisan ve her zaman çiftçinin yaninda olan bir insanin yapi-lan bu haksizligi hakketme-digini belirtirken Torbali Kars-Ardahan- Igdir Illeri Kültür Dayanisma ve Sosyal Yardimlasma Dernegi Baskani Nurettin Çelik, görevini basa-riyla yerine getiren bir kisinin haksiz yere görevinden alin-masinin oldukça üzücü bir du-rum oldugunu söyledi. Alevi Bektasi Dernegi 8 Nisan günü Belediye binasi önünde saat 18.00’de Muhittin Cengiz için basin açiklamasi yapacak.

ÇIFTÇIYI BILGILENDIRMEK IÇIN ÇALISTI
MUHITTIN Cengiz’in incir kabugunu doldurmayacak ba-hanelerle geçtigimiz hafta gö-revinden alinmasinin oldukça üzücü bir durum oldugunu belirterek bir arastirma yap-tiklarini belirten Türkdogan “Muhittin Bey daha önceki yillarda da birkaç kez benzer durumlarla karsi karsiya kal-mis. Fakat açtigi davalarin ta-mamini kazanan Cengiz, bu-gün de benzer bir durumla karsi karsiya. Müdürlügün ya-ni sira gecesini gündüzüne ka-tarak çalisan, her zaman çift-çinin yaninda olan ve yerel basinda çiftçileri bilgilendir-mek amaciyla elinden geleni yapan bir kisinin böyle bir du-rumla karsi karsiya kalmasi bizi çok üzdü. Hangi makam-da ve kim olursa olsun bir in-saninin bu kadar basit bir se-kilde görevinden alinmasinin hiç de adaletli bir durum ol-madigini düsünüyoruz. 8 Ni-san Persembe günü saat 18:00’de belediye binasi önünde Muhittin Beyle ilgili bir basin açiklamasi ya-pacagiz. Haktan, hukuktan ve emekten yana olan herkesi o gün bekliyoruz” seklinde konustu.

ÇALISAN INSANIN YANINDA OLALIM
CENGIZ’IN çiftçiler için gecesini gündüzüne kattigini, yapilanlari hakketmedigini ifade eden Nurettin Çelik “6 yildir Ilçe tarim müdürlügü yapan Muhittin Cengiz çift-çinin, besicinin her zaman bir fiil yaninda oldu. Yagmur ça-mur demeden ayaginda çiz-melerle görev yapti. Çiftçiyi bilgilendirmek için elinden geleni yapti. Cengiz, çalisan bir insandi. Hata dahi sayil-mayacak konulardan dolayi görevinden alinmasi bizi çok üzdü. Biz hukukun üstünlü-güne inana ve yasalara saygili bireyler olarak hakkin yerini bulacagina inaniyoruz” sek-linde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web