Büyük Torbalı

Çesmeden doldurduklari suyu ‘kaynak’ diye satiyorlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çesmeden doldurduklari suyu ‘kaynak’ diye satiyorlar
349 Görüntüleme
20 Mayıs 2010 - 21:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Menderes’in Sasal Köyü’ndeki çesmelerden doldurulan 25 litrelik bidonlar Pancar’da korsan sucular tarafindan 2 TL’ye satiliyor. Su bayileri denetim istiyor

PANCAR Mahallesi’nde su bayiligi yapan isletmeler kaçak su satisindan sikayetçi. Araba arkasina yerlestirilen onlarca bidon, vatandaslara satiliyor. Hiçbir saglik güvencesi olmadan satilan bu su vatandaslarin da sagligini bü-yük ölçüde tehdit ediyor. Menderes’in Sasal Köyü’ndeki bazi çesmelerden dolduruan 25 litrelik bidonlar 2 TL’ye satiliyor. Vatandaslarda ucuz olmasi nedeniyle bu su-yu tercih ediyor. Defalarca Valilige ve Izmir Il Saglik Müdürlügü’ne basvuruda bu-lunduklarini ifade eden Atlas Ticaret’in sahibi Gökhan Kizilcan ve Yilmaz Ticaret’in isletmecisi Taner Yildiz, herhangi bir sonuç alamadikla-rini belirtti. Kizilcan ve Yildiz: “5 yildir bunun mücadelesini veriyoruz ancak sadece bir kaçak su saticisina 5000 TL para cezasi kesildi” dedi.

15 KURUSA DOLDURUP 2 TL’YE SATIYORLAR

KAÇAK su satisi yapanlarin binlerce vatandasin sagligini tehlikeye attigini ifade eden Kizilcan ve Yildiz: “Bu kisiler 25 litrelik bidonlari, Menderes’in Sasali Kö-yü’ndeki bazi evlerin çesme-sinden dolduruyor. Onlarca su bidonunu arabaya yükledikten sonra aksam saat 17:00’den sonra bölgede ev ev dolasarak satis yapiyorlar. Her bir bidonu 15 kurusa dol-dururken, vatandaslara 2 TL’ye satiyorlar. 2 defa Valilige, 1 defa da Il Saglik Müdürlügü’ne olmak üzere 3 defa sikayette bulunduk. Bu sikayetlerin ardindan bir kaçak su saticisina 5000 TL para cezasi kesildi. Ancak bu cezayi taksite bölerek, kaçak su satisindan elde ettigi kazançla ödüyor. Biz vergi-mizi ödeyip, yasalara uyar-ken, bu kisiler her türlü ille-gal yola basvurup is yapi-yorlar. Yetkililerin bu kisiler hakkinda gerekli yaptirimlari uygulamasini istiyoruz” sek-linde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web