Büyük Torbalı

Çeyrek asrin Çarsambasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çeyrek asrin Çarsambasi
207 Görüntüleme
25 Şubat 2010 - 22:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Demokrat Parti’de 25 yil önce baslayan gelenek günümüzde de sürdürülüyor. Demokrat Partili kadinlar çeyrek asirdir her Çarsamba ilçe binasinda biraraya geliyor

DEMOKRAT Partili yaklasik 50 kadin 25 yildir her Çar-samba ilçe teskilatinda topla-niyor. Bir çogu ev hanimi o-lan partili kadinlar arasinda 25 yildan uzun süredir gelen-ler var. Kadinlari siyasette görmeye aliskin olmadigimiz bir ilçede ve sik sik parti degi-simleri yasanirken yillardir ayni partiye bagli kalanlar arasinda dogdugundan beri Demokrat Parti’de olanlar var. Eski Ilçe Baskani Asuman Altinay kendisi gibi demokrat dogan, demokrat yasayan ve demokrat olarak ölecek olan çok sayida bayan oldugunu belirterek 25 yildir bütün ba-yanlarla hep birlikte oldukla-rini söyledi. 25 yildir hiç ak-satmadan teskilata geldigini söyleyen Mümine Dogan ise Demokrat Parti’nin kendisine dedelerinden miras kaldigini ve Demokrat Parti’nin kadina önem veren bir parti oldugunu söyledi.

DOGUSTAN DEMOKRATLAR
TURKIYE’DE genel baskani bayan olan tek parti olma ö-zelligine sahip olan Demokrat Parti bayan ilçe baskaniyla Torbali’da da birçok ilki gerçeklestirmis. 30 yildan fazla Torbali’da ilçe baskan-ligi yapan Asuman Altinay il genel meclisinde yer alarak Torbali’da da bir ilki gerçek-lestirmisti. Birçok partide ba-yanlar arka planda kalirken Demokrat Parti’nin kadinlara önem verdigini belirten Alti-nay “Partinin kadinlara olan güveni ve verdigi önemi fark eden bayanlar partiden ayril-miyor. Torbalili bayanlarin da Demokrat Parti’ye güvenleri sonsuz. Bu nedenle 25 yildir her Çarsamba burada toplani-yoruz. Her zaman birlikte ha-reket ediyoruz. Partili bayan-lar çok fedakarca çalisiyorlar. Sadece partinin degil ihtiyaci olan halkin da hep yaninda ol-maya çalisiyorlar. Bu nedenle de kendi evlerinden hazirlad-iklari erzaklari ihtiyaç sahipl-erine dagitiyorlar” dedi.

DEDELERIMDEN MIRAS KALDI
KADIN Kollari Baskani Ba-har Ugur, Mümine Andaç, Fa-tos Dönmez, Saadet Akbulut, Zühre Salgut, Emine Uygur, Hatice Halavut, Türkan Can-bazlar, Seyhan ile Ceyhan Atilgan ve daha birçok kadin 25 yildan daha uzun süredir Demokrat Parti’den ayrilma-mis. Dogustan Demokrat olan bayanlardan Mümine Andaç, partinin kendisine dedelerin-den miras kaldigini belirterek “Bayanlarin sosyal hayatta ve siyasette aktif bir sekilde yer almasi gerekir. Fakat ne ya-zikki bayanlar hâlâ ikinci planda kalmaya devam edi-yor. Ancak Demokrat Parti her zaman bayanlara önem vermistir. Biz de bayanlara bu kadar önem veren bir partiden asla vazgeçmeyiz. Ben dede-lerimle ve ailemle partiye ge-lirdim, o zamandan beri hep partiye geliyorum. Burada tek bir kisi de kalsa ben partiye gelmeye devam edecegim” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web