Büyük Torbalı

Cezaevi degil meslek okulu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cezaevi degil meslek okulu
349 Görüntüleme
25 Kasım 2010 - 22:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’deki cezaevleri arasinda bir ilki gerçeklestirerek seracilik kursu açan Torbali Cezaevi, simdi de fayans-seramik dösemeciligi kursu açiyor. Cezaevi, 7 kursa ev sahipligi yapti

SON yillarda egitici kurslari ile ön plana çikan Torbali K2 Tipi Cezaevi’nde yeni bir ilke daha imza atiliyor. Geçtigimiz aylarda, Türkiye’deki cezaevleri arasinda bir ilki gerçeklestirerek seracilik kursu açan Torbali Cezaevi, simdi de fayans-seramik dösemeciligi kursu açiyor. Hükümlü ve tutuklular, uygulamali derslerde hem egitim görürken hem de cezaevinin yer ve duvarlarina da fayans-seramik döseyecek. Cezaevi Müdürlügü, Ilçe Milli Egitim Müdürlügü, Halk Egitim Merkezi, Is-Kur ve Dokuz Eylül Universitesi Meslek Yüksekokulu’nun ortaklasa olarak gerçeklestirdigi bu proje 1 Aralik günü hayata geçiyor.

1,5 YILDA KURS REKORU

MURATBEY Mahallesi’nde bulunan Torbali K2 Tipi Cezaevi, 23 yildir faaliyet gösteriyor. Onlarca tutuklu ve hükümlünün bulundugu cezaevinde 2009 yi-linda baslatilan kurs atagi tüm hiziyla devam ediyor. Cezaevinde göreve basladigi günden bu yana ilçedeki kurumlarla iyi bir diyalog kuran kurum müdürü Kenan Yilmaz, bu kurumlarla ortaklasa olarak hayata geçirilen projelerde önemli bir yere sahip. Cezaevinde bilgisayar, oku-ma-yazma, resim, satranç, seracilik gibi birçok farkli alanda kurs verildi. Açilan bu kurs-lar neticesinde Ceza Infaz Kurumu’ndaki 160 hükümlü ve tutuklunun zamanlarini kaliteli bir sekilde geçirmeleri saglandi. Türkiye’deki en aktif cezaevlerinden biri olma özelligini tasi-yan Torbali K2 Tipi Cezaevi, simdi de fayans-seramik kursu açiyor. Bu kursun disinda 2011 yili için aricilik, zana keçisi yetistiriciligi, mozaik tas döseme, iç mekan çiçekleri yetistiriciligi, okumayazma ve süs bitkisi yetistiriciligi kurslarinin da açilmasi hedefleniyor.

MAHKUMLAR CEP HARÇLIGI ALACAK

1 Aralik günü baslayacak olan kurs, 8 Subat’ta sona erecek. 13 kisiye verilecek olan egitim, toplam 200 saat sürecek. Dokuz Eylül Universitesi Torbali Meslek Yüksekokulu Mermercilik Bölümü Ögretim Görevlisi Ahmet Erdem tarafindan verilecek olan egitimler pazartesi, sali, çarsamba ve cuma günleri gerçeklestirilecek. Egitimlerde kursiyerlere günlük 5 lira cep harçligi ödenecek. Kursiyerler uygulamali egitimlerde duvara ve zemine fayansseramik döseyerek cezaevinin tadilatini da gerçeklestirmis olacak. Kursun sonunda mahkûmlara sertifika verilecek. Elinde sertifikasi olan hükümlüler, disari çiktiklarinda rahatlikla is bulabilecek konuma geliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web