Büyük Torbalı

CHP statüko partisi degil!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP statüko partisi degil!
197 Görüntüleme
27 Mayıs 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP’nin günlerdir konusulan kurultayina katilan Özel: Sanki kürsüde bir Basbakan konusuyordu.

CUMHURIYET Halk Parti’sinde son hafta-larda yasanan degisim ile birlikte yasanan heyecan devam ediyor. Kemal Kiliç-daroglu’nun genel baskan-liga seçilmesi ile hareket-liligi artan partinin Ilçe Teskilati’nda da büyük bir heyecan hakim. Dün ilçe binasinda yasanan yogun-luk Kemal Kiliçdarog-lu’nun partiye getirdigi hareketliligin kaniti niteligindeydi. Türkiye, Kemal Kiliçdaroglu ile büyük bir ivme yakalayan CHP’yi ve iktidar olma iddiasini konusurken biz de partinin ilçe teskilat kurucularindan Ibrahim Özel’e ‘CHP iktidar olacak mi’ sorusunu yönelttik. Gerek iktidarin yanlis politikalarinin gerekse de Kiliçdaroglu’nu halkin gözündeki degerinin CHP’ye iktidar kapilarini sonuna kadar açtigini savunan Özel, “Kurultayda sanki yeni genel baskan degil, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni basbakanini dinledim” dedi.

ÖNDER SAV’DAN DAHA ESKI SEKRETER

CHP Ilçe Teskilati Kurucu Yönetim Kurulu Uyesi olan Ibrahim Özel, Gençlik Kollari Baskanligi görevini sürdürmüs, 18 yildir yö-netim kurulu üyeligi yapan ve 5 ilçe baskani ile çalisan ilçenin istikrarli siyasetçilerinden biri. Genç yasta atildigi siyasette uyumlu ve istikrarli çizgisi ile her dönem partisine hiz-met etme sansi yakalayan Özel, “Askerlik görevini yerine getirirken bile yönetim kurulu üyesiydim” diyerek çizdigi istikrarli çizgiyi özetledi. Yönetim kurulu üyeligi sirasinda sürekli ‘ilçe sekreterligi’ yapan Özel, bu görevde 10 yillik tecrübesi ile ön plana çikan genel merkez sekreteri Önder Sav’dan daha tecrübeli. Bu süre zarfinda 6 tane genel merkez kurultayina katildigini ilk kez son kongrede bu kadar büyük bir coskuya sahit oldugunu söyledi.

KILIÇDAROGLU ÇIKIS NOKTASI OLDU

SON kurultayin birçok bakimdan ilklere sah-ne oldugunu söyleyen Özel, “Çok farkli bir atmosfer hakimdi. 81 ilin il baskanlari ve de-legeleri disinda insanlar da vardi. Oraya sade-ce coskuya ortak olmak, iktidar isteklerini dile getirmek için gelen insanlar vardi. Daha önce-leri gittigimizde salona geçer, kurultayi takip ederdik ama ilk kez salona girmekte güçlük çektik. Çok muazzam bir kalabalik ve cosku hakimdi” dedi. Kiliçdaroglu’nun gördügü ilginin temelinde birden fazla sebep yattigina isaret eden tecrübeli siyasetçi, “Sayin Bay-kal’a kurulan komplo, iktidarin halkin gözün-deki inandiriciligini yitirmesi ekonomik çikm-azlar insanlari bir arayisa sürükledi. Kiliçdar-oglu insanlarin çikis noktasi oldu. Çok da güzel oldu” dedi.

KILIÇDAROGLU’NUN EKSIGI NE?

KILIÇDAROGLU’NA sadece CHP’lilerin degil tüm Türkiye’nin sahip çiktigini söyleyen Özel, “Kiliçdaroglu bugün ortaya çikmis bir siyasetçi degil. Istanbul Büyüksehir Belediye Baskan adayligi sirasinda ne kadar halkin içe-risinde oldugunu herkes gördü. Adayligini bir kez daha erken açiklasaydi kesinlikle belediye baska-ni seçilecekti. Bunun yani-sira kurultayda verdigi mesajlar da çok önemliy-di. Bir basbakan gibi ko-nustu. Halka yönelik me-sajlar verdi. Elestirebile-cegim tek nokta adayliklar konusunda ön seçimin me-kanizmasinin çalistirilaca-gindan söz etmemesi ol-du. CHP’de milletvekili, belediye ve il genel meclis üyeleri belirlenirken mutlak ön seçim yapilmali. Bu da gerçeklesirse parti içi de-mokrasi eksiklik yerine getirilmis olacak”

HALKA UZAK DEGILIZ

CHP’NIN yakaladigi rüzgari uzun süre muhafaza edemeyecegi, statüko partisi oldugu yönündeki elestirileri kesinlikle kabul etme-digini söyleyen Özel, “CHP kesinlikle statüko partisi degil. Halkin degerlerine her zaman önem vermeye çalistik ama eksiklerimiz ola-bilir. Ama asla statükocu bir parti olmadik. Uzun yillardir muhalefette olan, oyunu hep yükselten, darbeden sonra kurulus, kendi içinde sorunlari ve bölümleri olan bir partiden söz ediyoruz. Bu tür durumlarla mücadele e-dilirken halkin degerleri ikinci planda kalmis gibi gözükebilir ama biz halkin partisiyiz. Anayasa çerçevesinde olan her türlü seye sahip çikar, Anayasa’ya uygun olmayan her türlü duruma da karsi çikariz” dedi.

BAYKAL O ISLERIN ADAMI DEGIL

DENIZ Baykal’i istifaya götüren kaset olayi ile ilgili de kisa bir degerlendirme yapan Özel, “Yapilani reva görmüyoruz. Sayin Baykal o islerin adami degil. Böyle bir durum ile anilacak en son insan. O tarz bir insan olmadigi için konduramiyorum. Bu konuyu ko-nusmak bile çok ayip bence. Bu anlamda Türk siyaset tarihi ahlaklidir. Böyle seyler gündeme bile gelmezdi”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web