Büyük Torbalı

Çiçek pasaji sigortacilar pasaji oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiçek pasaji sigortacilar pasaji oldu
382 Görüntüleme
04 Ekim 2011 - 21:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yirmi yili askin süredir faaliyette olan Çiçek Pasaji en sasali dönemlerini yasiyor. Pasaj içinde neredeyse bütün dükkânlar dolu. Bu dükkânlarin 5 tanesi sigorta acentesi.

ÇIÇEK Pasaji olarak da bilinen Osman Esen Pasaji’nin yeni bir ismi daha var: Sigortacilar Pasaji. Pasaj içindeki sigorta acentelerinin sayisinin artmasi oraya bu ismin verilmesini sagladi. Pasaj içinde neredeyse bütün dükkânlar dolu. Bu dükkânlarin 5 tanesi sigorta acentesi. Yirmi yili askin süredir faaliyette olan Çiçek Pasaji en sasali dönemlerini yasiyor. Sigorta acenteleri, muhasebeciler, restoranlar derken pasajin içi civil civil. Bunda esnafin da katkisi büyük. Ayni is kolunda çalisan esnaflar bile beraber oturup sohbet ediyor, vakit geçiriyor. Sadece ceplerini degil halki da düsünen sigortacilar aralarinda paslasip, müsterinin, bütçesine en uygun sigorta çesidini seçmesine yardimci oluyor.

SIGORTACILAR BURAYA AKIN ETTI

SIGORTACILAR Pasaji’nin en eskisi Çiçek Pasaji Restoran. Pasajin açildigi günden beri faaliyette olan restoran kadar eski bir de sigorta acentesi var. Erkan Türk’ün sahibi oldugu Yasar Sigorta 14 senedir pasaj içinde. Önce bir dükkânla ise baslayan Türk bitisigindeki iki dükkâni da aldiktan sonra simdi oldukça büyük bir sigortaci haline gelmis. Su anda yaklasik 6 firmayla çalisan Yasar Sigorta Torbali’nin önde gelen sigorta acenteleri arasinda. Erkan Türk pasaja sigortacilarin akin etmesine öncü olmaktan dolayi gururlu. Türk: “Pasajin ilk sigortacisi biziz. Pasajimiz su anda en sasali günlerini yasiyor” dedi. Muhasebecilerin de pasaja akin ettigini belirten Türk, “Pasaj üstündeki yerlerde 10 kadar muhasebeci var. Bu da Torbali’daki muhasebecilerin neredeyse yarisi demek” seklinde konustu.

KAZANAN TORBALI  OLUYOR

2006 yilindan bu yana sigortacilik yapan Ufuk Sen, Nil Sigorta’yi pasaj içine iki yil önce açmisti. Sen, sigortacilarin ayni yerde olmasinin müsteri için büyük kolayliklar sagladigina inaniyor. Pasaj içindeki sigortacilar arasinda tatli bir rekabet olduguna deginen Sen, “Çiçek Pasaji, Sigortacilar Pasaji oldu. Sektör buraya kaymis durumda. Ama sigortacilarin tek bir yerde toplanmasi müsteri lehine oluyor” dedi. Sigorta yapmak isteyen vatandaslarin bütçesine en uygun olana yönlendirildigini sile getiren Sen: “Müsterilerimizin çikari önemli. Kazanan Torbali oluyor” dedi. Nil Sigorta’nin sahibi Ufuk Sen esnaflar arasindaki diyalogun ve dostlugun güzelligine de isaret etti.

AILE GIBIYIZ

KANDEMIR Sigorta da pasajin eskileri arasinda yer aliyor. Tam 11 yildir pasaj içinde hizmet veren sigorta acentesi Axa, Sompo Japan ve Aviva Sigorta ile çalisiyor. Kandemir Sigorta’dan Mehmet Kandemir, müsterilerinin her türlü vize islemleri için her türlü fedakârligi yaptiklarini, olasi bir kazada birebir müsteriyle ilgilendiklerini dile getirdi. Zaman zaman sigorta yaptirmak isteyen vatandaslari, bütçelerine uygun sigortayi edinebilmeleri için pasaj içindeki diger sigortacilara yönlendirdiklerini ifade eden Kandemir, “Pasaj içindeki esnaflarla ve diger sigortacilarla aramiz çok iyi. Yillar içerisinde burada âdeta bir aile gibi olduk” dedi.

GUVENLIK KAMERALARIYLA IZLENIYOR

PASAJ içindeki bir diger sigortaci Mirza Türk pasaja 4 yil önce yerlesti. Atadan HDI Sigorta acentesini kuran Türk, pasajdaki yasamindan oldukça mutlu. Zamanin nasil geçtiginin anlasilmadigi Çiçek Pasaji’nda var olmaktan sevinç duydugunu belirten Mirza Türk: “Burada bizi tutan pasaj içindeki esnaflar arasindaki dostluk. Birbirimize bagliyiz” dedi. Bunun yaninda pasajin korunakli olduguna da dikkat çeken Mirza Türk: “Pasajimiz 24 saat güvenlik kameralariyla izlenmekte. Esnaf hem dostluk hem de bu kameralar sayesinde kendisini güvende hissediyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web