REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çiftçinin sikayeti Müdür’ü yakti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiftçinin sikayeti Müdür’ü yakti
133 Görüntüleme
12 Mart 2010 - 23:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çakirbeylili 2 çiftçi görevini yerine getirmedigi iddiasi ile Ilçe Tarim Müdürü’nü Bakanliga sikâyet etti. Muhitin Cengiz, müfettisin hazirladigi rapor dogrultusunda Izmir’e Mühendis olarak atandi

6 yildir Torbali’da Ilçe Tarim Müdürlügü yapan Muhittin Cen-giz, Izmir Il Tarim Müdürlügü’-ne Ziraat Mühendisi olarak atandi. 3 ay önce Çakirbeylili 2 çiftçi ile sorun yasayan Muhittin Cengiz’in bu çiftçilerin sikâyeti üzerine geçirdigi sorusturmanin sonucu olarak tayin edildigi ögrenildi. 20 yildir çesitli ilçelerde Ilçe Tarim Müdürü olarak görev yapan Muhittin Cengiz, geçirdi-gi sorusturma ve Torbali’daki görevinden ayrilma ile ilgili “Eyvallah demeyi düsünmüyorum” dedi.

GÖREVI IHMAL IDDIASI

TORBALI Ilçe Tarim Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Mu-hittin Cengiz Persembe günü Torbali’daki görevinden ayrilip Izmir Merkez Tarim Müdürlü-gü’nde Zirarat Mühendisi olarak göreve baslayacak. 20 yildir müdürlük meslegini sürdüren Cengiz’in bu ani görev degisikliginin Yusuf Güvenç ve Fikri Gökçen isimli 2 çiftçinin sikâyeti ile baslayan sorusturma süreci ile yasandigi ortaya çikti. Yaklasik 3 ay önce Ilçe Tarim Müdürlügü’ne, Il Tarim Müdürlügü’ne gönderilip karsiliginda destekle-me alinacak 2 proje sunan Çakirbeylili çiftçiler dosyalarinin isleme konulmamasi üzerine sikâyetçi oldu. Dosyalarinin isleme konulmamasini ve Mu-hittin Cengiz’in baskani oldugu dernek vasitasiyla yürütülen organik tarim çalismalarinda ‘yasal prosedürün’ uygulanmadigini iddia eden çiftçiler geçti-gimiz aylarda Tarim Bakanligi’na sikâyette bulundu. “Hizmet disinda devlet memuru itibarini sarsacak davranislarda bulunma” ve “Görevine ve is sahiple-rine karsi ilgisiz kalma” iddiasi ile hakkinda sorusturma açilan Cengiz için geçtigimiz günlerde Torbali’ya gelen özel yetkili müfettis arastirmasini tamamladi. 3 gün boyunca Torbali’da kalan, sikâyet sahibi çiftçilere diger üreticilerle konu-san müfettis raporunu Tarim Bakanligi’na teslim etti. Iddialari dogru bu-lan müfettisin raporu dogrultusunda Cen-giz’e ‘uyari ve kinama’ cezalarinin yani sira bir de görev degisikligi uygulandi. Tecrübeli Müdür Persembe Gü-nü’nden itibaren yeni görevine baslayacak.

“EYVALLAH DEMEYECEGIM”

GÖREV degisikligi ile ilgili yorum yapmaktan kaçinan Muhit-tin Cengiz yasal yollardan hak-kini kullanacagini söyledi. Çiftçilerin kendisi hakkindaki iddia-lari ile ilgili konusmayan Cengiz, Tarim Bakanligi’na ‘Göreve iade davasi’ açacagini söyledi. Torbali ile baginin kopmasinin mümkün olmadigini söyleyen Muhittin Cengiz, “Kesinlikle eyvallah demeyi” düsünmüyo-rum” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web