Büyük Torbalı

Çiftçiye ‘Don’ uyarisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiftçiye ‘Don’ uyarisi
312 Görüntüleme
25 Ocak 2010 - 23:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde soguk havanin siddetini iyice arttiracagini söyleyen Torbali Ilçe Tarim Müdürü Muhittin Cengiz: Uretici mahsülünü sigortalatsin

ILÇE Tarim Müdürlügü çiftçilerin geçtigimiz hafta basindan itibaren etkili olan soguk hava ve donlanmaya karsi dikkatli olmalarini is-tedi. Tüm Türkiye’de etkili olan soguk hava, önümüz-deki günlerde etkisini artti-rarak devam edecek. Kislik ürünlerini hasat eden üreti-ciler, soguk havalar nede-niyle yasanabilecek olan donlanma karsisinda kara kara düsünmeye basladi. Ye-tkililer, üreticilerin gerekli önlemleri bir an önce almasi gerektigini ifade etti.

EN IYI ÖNLEM SIGORTA
YOGUN kis sartlari etkisini günden güne arttirirken, tar-ladaki ürünler donlanma tehlikesiyle karsi karsiya. Önümüzdeki günlerde so-guk havanin siddetini iyice arttiracagini söyleyen Tor-bali Ilçe Tarim Müdürü Mu-hittin Cengiz, “Torbalili üre-tici dona karsi dikkatli ve uyanik olmali. Uretici ge-rekli önlemi bir an önce al-mali. Çünkü bu günlerde et-kisini arttiracak olan soguk hava tarladaki mahsul don-masina neden olabilir. Sera-daki ürünlerin donlanmasini önlemek için, seranin sicak-lik derecesi arttirilmali. Tar-ladaki ürün için, çok ince halde yagmurlama yapilma-li. Ancak en önemlisi üreti-cinin tarladaki mahsulü si-gortalatmali. Bu en iyi çö-züm. Tarlasindaki ürünü sigortalatan, üreticinin içi her zaman rahat olur” sek-linde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web