Büyük Torbalı

Çiller gelmez, taninmis bir sivil toplum kurulus baskani partinin basina geçer

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiller gelmez, taninmis bir sivil toplum kurulus baskani partinin basina geçer
234 Görüntüleme
24 Haziran 2010 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

GEÇTIGIMIZ hafta sonu genel kurulunu gerçeklestiren Demokrat Parti’de gözler Kasim ayinda yapilacak büyük kongrede. Genel baskan seçiminin yapilmadigi kongre, Ankara Ahmet Taner Kislali Spor Salonu’nda düzenlendi. Kongrede, bassavciligin uyarisi dogrultusunda tüzük degisikligine gidildi. Genel Idare Kurulu üye sayisi 100’den 60’a indirildi. Mevut Genel Baskan Hüsamettin Cindoruk, Prof. Dr. Çagri Erhan ve Turhan Güven’e ait üç farkli listeyle gidilen oylamada, Cindoruk’un listesi kazandi. Tansu Çiller’e ‘Geri Dön’ çagrisinin damgasini vurdugu kongreye Torbali’dan Ilçe Baskani Hayati Saydam, Ahmet Dalgiç ve Nurettin Girgin katildi. Kongrede genel havanin çok iyi oldugunu söyleyen Hayati Saydam hem genel kurulu hem de Çiller’e yapilan ‘Geri Dön’ çagrilarini degerlendirdi. Ayni zamanda Pancar’in eski Belediye Baskani da olan Hayati Saydam, beldelikten düsen Pancar’i, genel siyaseti ve güncel gelismeleri de degerlendirdi.

HALKIN HIZMETÇISIYIM

10 yil boyunca DYP’den Pa-ncar Belediye Baskanligini yapan Hayati Saydam, beldenin mahalle statüsüne geçmesi ile siyasete DP Ilçe Baskani olarak devam etti. DP’nin efsane ilçe baskani Asuman Altinay’dan bosalan koltuga seçilen Hayati Saydam, “Benim siyasi are-nada kisisel bir ikbal beklen-tim yok. Siyaseti dün hangi fikirle yaptiysam bugün de ayni düsünce ile yapiyorum. Ben halkin hizmetçisiyim. ‘Su koltuga oturmam, bu görevi yapmam’ gibi iddiali ifadeler bana lüks gelir. Siyasette bulundugum dönemlerde ve bugün benim için ideal olan tek söylem: Ulusal men-faatlerin önüne hiçbir seyi koymamaktir” dedi.

PANCAR’IN HIZMET ALAMAYACAGINI BILIYORDUK

PANCAR’IN belediyelikten düsmesi ile hizmetlerin aksa-digini söyleyen Hayati Say-dam, ‘yerinden yönetimin’ her zaman en saglikli hizmet sekli oldugunu belirtti. Torbali Be-lediyesi’nin ilçenin her bölge-sine hizmet götürmeye çalisti-gini fakat ani büyümeye bagli olarak yetersiz kaldigini söy-leyen Saydam, “Eskiye göre sürdürülebilir ve kaliteli hiz-metin olamayacagini biz bel-delerin kapanmasi asamasinda da söyledik. Hizmetlerin aksa-mayacagini söyleyen kendini aldatir. Hizmetlerin aksayaca-gini, vatandasin üzülecegini, biz yasa çikarken defalarca di-le getirdik. Bu olay, çocugun yürümeye çalismasi gibi. Ko-sabilmesi için daha çok zaman geçmesi gerekiyor” dedi.

ÇILLER GERI DÖNMEZ

HAFTA sonu katildigi kong-reyi degerlendiren Hayati Say-dam, eski Genel Baskan Tansu Çiller’e yönelik ‘Geri Dön’ çagrilari ile ilgili, “Sayin Çil-ler’in geri dönecegini düsünmüyorum. Çiller’den da-ha farkli yeni yüzlere ihtiyacimiz var. Bu partiye yeni heyecan lazim. Kitleleri heyecan-landiracak yeni bir isim gere-kiyor. Bence partinin basina çok taninis bir sivil toplum kurulus baskani gelecek. Aslinda kisi çok da önemli degil. Biz herhangi bir sahsin etra-finda odaklanmiyoruz. Bize özünde merkez sagda hasil olan boslugu dolduracak, vatandasin beklentilerini tatmin edecek bir tarif lazim. Genel baskan degil Basbakan yapabilecegimiz bir isim istiyoruz” seklinde konustu.

AK PARTI MERKEZ SAGI TEMSIL ETMIYOR

AK Parti’nin merkez sagin temsilcisi olmayacagini söy-leyen Saydam, “AK Parti asla bize alternatif olamaz. Samimiyetsizlikleri ile kandirdiklari insanlardan oy aldilar. Asla DP, DYP, AP misyonunun temsilcisi olamazlar. Si-yasi yelpazede kendilerini hekese hitap ediyor gibi gösteriyorlar ama bir kesime hitap eden marjinal bir parti olmak-tan bir adim ileri gidemiyorlar. Bizim kucaklayici misyonumuza ulasamazlar” dedi.

VATANDAS KAFASINI YASTIGA KOYDUGUNDA DUSUNSUN

DEMOKRAT Parti’nin iktidar olmadigi dönemlerde ülkede hep bir kas ortaminin hakim oldugunu ileri süren Saydam, “Vatandas kafasini yastiga koydugunda düsünmeli. DP’nin bu devletin idare me-kanizmasinda tasfiye edildik-ten sonra yasananlar ortada. DP’nin bu devletin idare etmedigi dönemlerde neler ya-sandigi, ekonominsen siyasete her alanda nasil çuvallanildigi apaçik ortadadir. DP bu ülke için ihtiyaç mi lüks mü halk kendisi karar versin. Bizim hala iddiamiz var. Devlet babadir, sirket idare etmeye benzemez” dedi.

TORBALI’DA ATILIM YAPARIZ

GENEL Baskanliga etkili, kitleleri pesinden sürükleyecek bir isim seçilmesi durumunda partinin Torbali’da büyük bir atilim yapacagini söyleyen Hayati Saydam, “Genel merkezdeki toparlanma ve heyecan tabana aritmetik dizi ile artarak yansiyacaktir. Merkez güzel bir heyecan yakalar, kitleleri sürükleyecek isabetli bir seçim yaparsa bu ilçemize de yansir. Torbali da zaten saglam bir sag seçmen tabani var” diye konustu.

KASIM KONGRESI SON SANS
KASIM ayinda yapilacak ve genel baskanin seçilecegi kongrenin parti için dönüm noktasi olacagini söyleyen tecrübeli siyasetçi, “Kasim ayinda kongre DP için son sans, son firsattir. Eski günlerine dönebilmesi kamu varligini sürdürebilmesi için bu firsati iyi degerlendirmeliyiz. Kongrede belirlenecek isim partinin gelecegine de yöne verecektir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web