Büyük Torbalı

Çinar: Bu geziye katilan Torbali’ya ihanet etmis olur

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çinar: Bu geziye katilan Torbali’ya ihanet etmis olur
258 Görüntüleme
13 Ağustos 2010 - 21:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Almanya’daki son sistem çöp depomla tesislerinin gösterilecegi geziye davet edilenler arasinda olan Behçet Çinar: Almanya gezisi tepkilere ‘Sus payi’ olarak sunulmustur. Kesinlikle katilmayacagim!

KATI atik depolama tesisini Taskesik’e kurma karari aldigindan bu yana yogun tepkilere maruz kalan Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin konuyla ilgili Almanya’ya düzenleme karari aldigi Almanya ge-zisi de tepki aldi. Taskesik’te 121 hektar alana kurulmasi planlanan tesise tepki gösteren kisiler basta olmak üzere yaklasik 50 kisiyi kapsayacak gezi için hazirliklar sürüyor. Almanya ziyaretinde heyete oradaki modern çöp depolama tesislerinin tanitilmasi hedefleniyor. Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Baskani Yildiz Sezgin Yilmaz tarafindan yürütülen gezi çalismalari kapsaminda telefon trafigi devam ediyor. Yilmaz’in aradigi isimler arasinda olan Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, “Almanya gezisi tepkilere ‘Sus payi’ olarak önümüze konmustur. Bu geziye katilan Torbali’ya ihanet etmis olur” dedi.

IKNA ETMEK ISTIYORLAR

ÖZELLIKLE projeye karsi çikan isimlerden olusacak ekibe Aziz Kocaoglu ve Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Baskani Yildiz Sezgin Yilmaz öncülük edecek. Yildiz Sezgin Yilmaz önceki gün Eski Belediye Baskani olan AK Parti Belediye Meclisi Uyesi Hasan Karatoklu, Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar ve Taskesik Muhtari Hasan Çakaloglu’nu arayarak gezi hakkinda bilgi verdi. Geziye katilmayacagini Yildiz Sezgin Yil-maz’a telefonda söyledigini belirten Behçet Çinar, “Bu geziye kesinlikle katilmayi düsünmüyorum. Benim ‘sus payi’ olarak sunulacak bir geziye ihtiyacim yok. Bu gezi göz boyamadan ibaret. Biz, bu projeye körü körüne karsi çikmiyoruz ki Almanya gezisi ile ikna olalim. Protestolarin artmasindan korkan Büyüksehir Belediyesi tepki gösterenleri Almanya gezisi ile ikna etmek istiyor” dedi.

EN MODERNI BILE ÇEVREYE ZARAR VERIR

EN modern tesisin bile çöpün dogaya, çevreye, yeralti sularina verecegi zarara engel olmayacagini ileri süren Çinar, “En modern sistemde bile havada binlerce marti uçacak. Adi üstünde, kurulacak olan çöp depolama tesisi. Bunun en moderni bile yeraltina kirli su sizmasina, bu suyun ürünlere karismasina engel olmaz. Büyüksehir kendince protestolarin önüne geçmek, tepkileri yumusatmak istiyor. Kesinlikle katilmayi düsünmüyorum ve katilacak olanlara tepkimi ortaya koyacagim. Bu geziye katilan, ikna olmayi düsünen Torbali’ya ihanet etmis olur” dedi.

Il Tarim: Zeytinlik alana çöp tesisi kurulamaz

TASKESIK’E kurulacak çöp tesisi Almanya gezisi ile yeniden gündeme gelirken Izmir Il Tarim Müdürlügü’nden Taskesik Muh-tarligina umut verici bir yazi gönderildi. Bölgenin tarim arazisi ol-masi dolasiyla çöp tesisi kurulmasina uygun olmadigi yönündeki görüsleri Il Tarim Müdürlügü de dogruladi. Taskesik Muhtarligi’nin Izmir Büyüksehir Belediyesi’nde gönderdigi itiraz yazisini dikkate alan Il Tarim Müdrülügü önceki gün Taskesik Muhtarligi’na ve Torbali Ziraat Odasi Bas-kanligina yazi gönderdi. Yazida Kati Atik Depolama Tesisi Kurulacak 168 hektar alanda yer alan 52 hektar zeytin alaninin ‘tarim disinda’ hiçbir amaç için kulla-nilamayacagi belirtildi. Il Tarim Müdürü Musa Bakan imzali, 20.07.2010 tarihli yazida su ifadelere yer verildi: “Izmir Büyüksehir Baskanliginin 12.03.2009 tarih ve M.35.0.22.02.832-13122 sayili yazisi ile Torbali Ilçesi Taskesik Köyü sinirlari içinde L18-32 paftasinda yer alan yaklasik 168 hektar alan üzerinde kati atik bertaraf tesisi yapilmak istendigi belirtilerek tarim disi amaçli arazi kullanim izni talep edilmistir. 17.09.2009 tarih ve B.12.4.ILM. 0.35.00.01/1888-8349 sayili yazi-miz ile 168 hektar arazinin 52 hektari kuru dikili tarim(zeytin) oldugundan 5403 sayili Toprak Koruma Areazi Kullanimi Kanu-nun 13. maddesi geregi  tarim disi amaçla kullanilmasi uygun görül-memistir” denildi. Bu yazinin isyanlarinda  ne kadar hakli olduklarini gözler önüne serdigini söyleyen Taskesik Muhtari Ismail Çakaloglu, “Verimli tarim arazilerini katletmek istiyorlar. Buna müsaade etmeyecegiz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web