Büyük Torbalı

Çin’den görücü geliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çin’den görücü geliyor
192 Görüntüleme
18 Mayıs 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çinlilerin yatirimi için uzun süredir gündemde olan Torbali bugün ‘havadan’ ziyaret edilecek. Çinli heyet ilçeyi helikopterle gezecek. Ticaret Odasi Baskani Çinar: Çagrimiza cevap verdikleri için çok mutluyuz

TURKIYE’DE 250 milyon dolarlik yatirim yapmak için ön anlasma im-zalayan Çinli otomotiv devi Dong Feng Motor (DFM) ile Izmir’de yati-rima sicak bakan bir baska Çinli oto-motiv firmasi Haima’nin yöneticileri, bugün Torbali basta olmak üzere ci-var ilçelerde incelemelerde buluna-rak son kararlarini verecek. Çinli otomotiv firmalarinin Izmir’de yatiri-ma sicak baktigi ögrenilirken, DFM ile birlikte Haima’nin da yatirim ka-rari almasiyla Izmir’in büyük bir fir-sat yakaladigi belirtildi. Izmir Tica-ret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Ekrem Demirtas ve Çinli heyet bu-gün helikopterle Aliaga, Tire, Torbali ve Menderes bölgesini gezecek. Ni-san ayi basinda firma yetkililerine mektup yazarak yatirim için Torba-li’yi seçmelerini tavsiye eden ve ilçenin avantajlarindan sözeden TTO Baskani Behçet Çinar gelismeyi ‘se-vindirici’ olarak nitelendirdi.

KARAR VERECEKLER

ÇIN’IN üçüncü büyük otomotiv üre-ticisi DFM ve bir baska Çinli otomo-tiv firmasi Haima’nin Türkiye’de yapacagi 250 milyon dolarlik yati-rim için yer bakmaya baslamasi Iz-mir’i hareketlendirdi. Karar asama-sinda olan firmanin Izmir’de yatirim için düsündügü ilçeler arasinda Tor-bali olmasi ilçe kamuoyunda da he-yecanla karsilandi. Çinli heyet bu-gün saat 08.30’da Izmir’den hareket edecek. Haima’nin Genel Müdürü Qin Quanquan ve beraberindeki he-yet Aliaga, Tire, Torbali ve Mende-res bölgesini gezecek. DFM’nin yati-rimi gündeme geldiginde mektup ile Çinli firmaya ilçeyi seçmeleri çagri-sinda bulunan Torbali Ticaret Odasi Baskani Çinar, Torbali’nin bu yatirim için ideal bir bölge oldugunu, bu konuda üzerlerine düseni yapacakla-rini söyledi. Çinar, “Otomotiv firma-larinin yatirim için Torbali’yi düsün-mesi hepimizi çok heyecanlandirdi. Yüzlerce marka ve firmaya ev sahip-ligi yapan ilçemiz Çinliler için de en ideal yatirim bölgesi” diye konustu.


TORBALI’NIN AVANTAJLARI:

* Havaalani ve limana yakin.
* Sanayi alaninda dogalgaz kullaniliyor.
* Araziler çok ve fiyatlar uygun.
* Aliaga Menderes metro hatti ilçeye kadar uzatilacak.
* Yogun göç ile nüfusu 120 bine ulasan ilçede personel sikintisi çekilmiyor.
* Dünya çapindaki markalarin ilçede faaliyet göstermesi diger yatirimcilari da cezbediyor.
YILLIK 150 BIN UNITE URETIM

YILLIK 150 bin ünite üretim kapa-sitesine sahip olan Haima bünyesin-de toplam 3 bin kisiye istihdam sag-liyor. Haima’da satis aglari, tedarik-çileri ve ortak sirketleriyle beraber yaklasik 15 bin kisi çalisiyor. Haima, Çin’in ilk 500 sanayi girisimcisi arasinda yer alirken, makine sanayi tesebbüslerinde ise ilk 100’ün arasin-da bulunuyor. Haima’nin yillik üre-tim ve satis hacmi 130 bin birime ulasiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web