REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çin’den görücü geliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çin’den görücü geliyor
131 Görüntüleme
18 Mayıs 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çinlilerin yatirimi için uzun süredir gündemde olan Torbali bugün ‘havadan’ ziyaret edilecek. Çinli heyet ilçeyi helikopterle gezecek. Ticaret Odasi Baskani Çinar: Çagrimiza cevap verdikleri için çok mutluyuz

TURKIYE’DE 250 milyon dolarlik yatirim yapmak için ön anlasma im-zalayan Çinli otomotiv devi Dong Feng Motor (DFM) ile Izmir’de yati-rima sicak bakan bir baska Çinli oto-motiv firmasi Haima’nin yöneticileri, bugün Torbali basta olmak üzere ci-var ilçelerde incelemelerde buluna-rak son kararlarini verecek. Çinli otomotiv firmalarinin Izmir’de yatiri-ma sicak baktigi ögrenilirken, DFM ile birlikte Haima’nin da yatirim ka-rari almasiyla Izmir’in büyük bir fir-sat yakaladigi belirtildi. Izmir Tica-ret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Ekrem Demirtas ve Çinli heyet bu-gün helikopterle Aliaga, Tire, Torbali ve Menderes bölgesini gezecek. Ni-san ayi basinda firma yetkililerine mektup yazarak yatirim için Torba-li’yi seçmelerini tavsiye eden ve ilçenin avantajlarindan sözeden TTO Baskani Behçet Çinar gelismeyi ‘se-vindirici’ olarak nitelendirdi.

KARAR VERECEKLER

ÇIN’IN üçüncü büyük otomotiv üre-ticisi DFM ve bir baska Çinli otomo-tiv firmasi Haima’nin Türkiye’de yapacagi 250 milyon dolarlik yati-rim için yer bakmaya baslamasi Iz-mir’i hareketlendirdi. Karar asama-sinda olan firmanin Izmir’de yatirim için düsündügü ilçeler arasinda Tor-bali olmasi ilçe kamuoyunda da he-yecanla karsilandi. Çinli heyet bu-gün saat 08.30’da Izmir’den hareket edecek. Haima’nin Genel Müdürü Qin Quanquan ve beraberindeki he-yet Aliaga, Tire, Torbali ve Mende-res bölgesini gezecek. DFM’nin yati-rimi gündeme geldiginde mektup ile Çinli firmaya ilçeyi seçmeleri çagri-sinda bulunan Torbali Ticaret Odasi Baskani Çinar, Torbali’nin bu yatirim için ideal bir bölge oldugunu, bu konuda üzerlerine düseni yapacakla-rini söyledi. Çinar, “Otomotiv firma-larinin yatirim için Torbali’yi düsün-mesi hepimizi çok heyecanlandirdi. Yüzlerce marka ve firmaya ev sahip-ligi yapan ilçemiz Çinliler için de en ideal yatirim bölgesi” diye konustu.


TORBALI’NIN AVANTAJLARI:

* Havaalani ve limana yakin.
* Sanayi alaninda dogalgaz kullaniliyor.
* Araziler çok ve fiyatlar uygun.
* Aliaga Menderes metro hatti ilçeye kadar uzatilacak.
* Yogun göç ile nüfusu 120 bine ulasan ilçede personel sikintisi çekilmiyor.
* Dünya çapindaki markalarin ilçede faaliyet göstermesi diger yatirimcilari da cezbediyor.
YILLIK 150 BIN UNITE URETIM

YILLIK 150 bin ünite üretim kapa-sitesine sahip olan Haima bünyesin-de toplam 3 bin kisiye istihdam sag-liyor. Haima’da satis aglari, tedarik-çileri ve ortak sirketleriyle beraber yaklasik 15 bin kisi çalisiyor. Haima, Çin’in ilk 500 sanayi girisimcisi arasinda yer alirken, makine sanayi tesebbüslerinde ise ilk 100’ün arasin-da bulunuyor. Haima’nin yillik üre-tim ve satis hacmi 130 bin birime ulasiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web