Büyük Torbalı

Çocugunun cinsiyetini bilmeyen babalar var

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çocugunun cinsiyetini bilmeyen babalar var
367 Görüntüleme
19 Şubat 2010 - 23:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçe Nüfus Müdürü Hüseyin Kavak, nüfus cüzdanlarindaki hatalarin çogu zaman vatandasin dikkatsizliginden kaynaklandigini söyledi. Kavak konuyla ilgili ilginç örnekler verdi

SON dönemde nüfus islemlerindeki hatalar yüzünden isim ve soy isimlerde meydana gelen yanlislarindan gündeme gelmesi üzerine bir açiklama yapan Ilçe Nüfus Müdürü Hü-seyin Kavak, hatalarin çogu zaman vatandasin dikkatsiz-liginden kaynaklandigini söy-ledi. Bu konuda en son örne-gin dün yasandigini söyleyen Kavak, kendilerine nüfus için basvuran bir vatandasin yeni dogan çocugunun cinsiyetini bile bilmedigini söyledi.

KIZINA ‘MUSA’ ISMI KOYMAK ISTEYEN VAR
NUFUS cüzdanlarindaki ba-sit hatalar kimi zaman ortaya oldukça ilginç durumlar çika-rabiliyor. Kimi zaman kisinin kendisinden kimi zamanda Nüfus Memuru’nun dikkatsiz-liginden kaynaklanan hatalar mahkeme yolu ile düzeltile-bilir. CHP Ilçe Baskani Faruk Akpinar’in soyadinda bir harf yanlisligi ve Atatürk Mahal-lesi’nde oturan 5 yasindaki Serhat’a pembe nüfus cüzdani verilmesi ile gündeme gelen hatalar üzerine bir açiklama yapan Ilçe Nüfus Müdürü Hü-seyin Kavak, “Bu tün olaylar çok seyrek yasaniyor. Bu olaylarin tamamini memurlara mal etmek yanlis. Kimi za-man vatandasin dikkatsizli-ginden de kaynaklanan du-rumlar yasaniyor. Örnegin dün bir vatandasimiz yeni do-gan çocuguna nüfus cüzdani çikartmak için bizlere basvurdugunda buna bir ben-zer bir olay yasandi. Elindeki dogum kâgidinda çocugunun cinsiyeti ‘kiz’ yazan vatandas ismini ‘Musa’ koymak istiyor. Musa diye kiz ismi olur mu? Buna benzer birçok tuhaf bas-vuru ile karsilasiyoruz” sek-linde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web