Büyük Torbalı

“Çok üzgünüm basaramiyoruz”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Çok üzgünüm basaramiyoruz”
314 Görüntüleme
29 Ağustos 2010 - 22:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Güçsüzler Evi Yaptirma ve Yasatma Dernegi çatisi altinda huzurevinin bitmesi için mücadele eden Alparslan ortaya çikan manzaranin çok üzücü oldugunu söyledi.

YAPIMINA 2006 yilinda baslanan ve 3 yildir tek bir çivinin bile çakilmadigi Torbali huzurevi insaatinin tinercilere mesken olmasina yer verdigimiz ‘Kime Niyet Kime Kismet’ baslikli haber genis yanki uyandirdi. Ilçenin en önemli ihtiyaçlari arasinda olan bir kurumun insaatinin atil durumda olmasi ve çevrede tedirginlik yaratabilecek konumuna gelmesi üzüntü yaratti. Sezai Çetinel, Mustafa Park, Asuman Altinay ve Cemali Ay ile birlikte yillardir baskani oldugu Torbali Güçsüzler Evi Yaptirma ve Yasatma Dernegi çatisi altinda huzurevinin bitmesi için mücadele eden Fahri Alpaslan ortaya çikan manzaranin çok üzücü oldugunu söyledi. Sitem dolu açiklamalar yapan Alpaslan, “Çok üzgünüm, basaramadik. Belediye söz verdi ama bir türlü bitmedi. Hiç kimse de çikip bu ihtiyarlar ne yapmaya çalisiyor, destek olalim demiyor” dedi.

BINA HEDER OLMASIN

2006 yilinda Torbali Beledi-yesi tarafindan yaslilarin ba-rinabilmesi için Cumhuriyet Mahallesi’nde yapimina bas-lanan Torbali Huzurevi sim-dilerde tinerci ve baliciler ta-rafindan kullaniliyor. 3 yildir bir çivinin bile çakilmadigi huzurevi mahallelileri huzur-suz ediyor. Ilk üç katinin ta-mamlanmasinin ardindan duran çalismalar bir türlü de-vam ettirilemedi. Yillardan beri atil bir sekilde duran bi-na artik tinerci ve balicilerin yuvasi hâline geldi. Bölgede herhangi bir aydinlatma lam-basinin bulunmamasi vatan-daslari tedirgin ediyor. Yil-lardir ilçeye kazandirilmasi için mücadele ettikleri Hu-zurevinin simdi tinercilerle anilmasinin üzüntü verici oldugunu söyleyen Fahri Alpaslan, “Söyleyecek çok fazla sözüm yok. Yillardir gayret sarf ediyoruz. Imkân-lari zorluyoruz ama sanirim basarili olamadik. En azin-dan mevcut yapinin heder olmamasi saglanmaliydi. Torbali Belediyesi bizlere insaati tamamlama sözü verdigi için baska bir çikar yolu da aramadik. Torbali’da birçok kalici hizmete imza atan Sayin Belediye Baska-nimiz Ismail Uygur’un huzurevi isini de çözecegine yürekten inaniyorum” sek-linde konustu.

DUYARSIZLIK VAR

DERNEK olarak yaptiklari çalismalarda destek göreme-diklerini, iyi niyetli tüm ça-lismalarda yalniz birakil-diklarini söyleyen Fahri Alp-aslan, “Biz tüm çabamizla il-çeye kalici bir seyler birak-mak isterken kimse çikip da ‘Bu ihtiyarlar ne yapiyor aca-ba’ diye kapimizi çalmiyor. 2 yilda bir genel kurul yapi-yoruz ama ona bile katilim saglayamiyoruz. Duyarsiz olunmasi beni çok üzüyor ve düsündürüyor. Bundan sonrasi için umutlu olmak, somut adimlarin atildigini görmek istiyorum. Torba-li’nin huzurevine ihtiyaci var” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web