Büyük Torbalı

Çok yakisacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çok yakisacak
244 Görüntüleme
25 Ocak 2010 - 23:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’YA uzun yillardir yapilmasi beklenen Bölge Hastanesi, sonunda yapiliyor. Saglik Bakani Recep Akdag, önceki gün Izmir’e gelerek, Torbali’ya 2010 yili sonu, 2011 yili basinda Bölge Has-tanesi yapilacagi müjdesini verdi. Akdag’in bu müjdesi ilçede büyük sevince neden oldu. Izmir’de düzenlenen ve Akdag’in katildigi Saglikta Dönüsüm Programi Il Deger-lendirme Toplantisina, Torba-li’dan da Kaymakam Zeki Arslan, Saglik Grup Baskani Ismail Arslan ve Torbali Dev-let Hastanesi Bashekimi Se-nol Topçu katildi. Akdag, top-lantida Bölge Hastanesi’nin en geç 1 yil içerisinde eski SSK arazisi ve Torbali Saglik Meslek Lisesi arazisi üzerine yapilacagi belirtti. Izmir’deki bu toplantiya katilan Arslan, “Hayirlisi olsun” derken, Ismail Arslan, verilen müjde-nin kendisini çok mutlu etti-gini belirtti.

MUTLUYUZ
3 yil önce ilçeye yapimi gün-deme gelen ve bu süre içeri-sinde yapilmasi âdeta yilan hikâyesine dönen Bölge Has-tanesi’nin yapilacagi yer ve tarih nihayet kesinlesti. Iz-mir’de düzenlenen bir toplan-tiya katilan Recep Akdag, Torbalililari çok yakindan il-gilendiren hastane konusuna degindi. Izmir’deki saglik hizmetlerinin takdire sayan oldugunu belirten Akdag, 200 yatakli Bölge Hastanesi yapiminin en geç 2011 yili içerisinde baslayacagi müj-desini verdi. Izmir’deki top-lantida hazir bulunan Kayma-kam Arslan, “Bölge Hastanesi insallah olur. Bu projeyle ilçe-nin büyük bir eksikligi gide-rilir. Torbali’daki hastane ih-tiyaci bakanlik tarafindan bili-nen bir durum. Önümüzdeki yila hastane yapimi için hazirlik yapiliyor” dedi.

2011’DE YAPIMI BASLAYACAK
DAHA önce Çaybasi Mahal-lesi’ne ve Izmir-Aydin Kara-yolu üzeri Bayindir Kavsagi karsisindaki Orman Fidanligi arsasina yapilmasi gündeme gelen Bölge Hastanesi’nin es-ki SSK ve Torbali Saglik Meslek Lisesi arazisi üzerine yapilacagi belirtildi. 23 dö-nümlük arazi, Torbali Saglik Meslek Lisesi arazisinin de eklenmesiyle yaklasik 35 dö-nüme çikacak. Bu alana yapi-lacak 200 yatakli hastane Tor-bali’yla birlikte Tire, Bayin-dir, Selçuk ve Ödemis gibi ilçelere de hitap edecek. En büyük hedeflerinin hastane yapiminin bir an önce basla-masi olduguna deginen Ismail Arslan, “Bölge Hastanesi yüz-de 90’in üzerinde eski SSK arsasi üzerine yapilacak. An-cak hastane için en uygun yer Bayindir Kavsagi karsisindaki Orman Fidanligi arsasi. Bu alan yapilmasi için yazismalar yapildi, fakat bu çok küçük bir ihtimal. En geç 2011 yili basinda hastane yapimi baslar. Hastane yatak sayisina göre doktor sayisi, doktor kadrosu ve personel sayisi artacak. Daha ferah ve genis bir alan-da hizmet verilecek. Yeni bi-nayla sikisiklikta sona erecek. 200 yatakli hastane yapimi bitene kadar mevcut hastane-de hizmet verilecek. Yeni ye-rin bitmesiyle, proje çerçe-vesinde eski bina en uygun biçimde kullanilacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web