Büyük Torbalı

ÇÖP ÇILESI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇÖP ÇILESI!
413 Görüntüleme
18 Nisan 2010 - 21:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çöpleri toplanmayan ormanköylerde sikinti büyüyor. Karakizlar’da köylüler çuvallarla köyün disina çöp tasiyor.

TORBALI’YA bagli olan or-manköylerin çöp sorunu bitmek bilmiyor. Köydeki çöplerin top-lanmamasi nedeniyle sikinti ya-sayan Karakizlar’da vatandaslar haftanin bir günü ellerinde çu-vallarla kilometrelerce uzaklik-taki dereye çöp tasiyor. Biriken çöpler nedeniyle kokuyla müca-dele ettiklerini belirten köy sa-kinleri, “Dünyanin neresinde in-sanlar kendi çöpünü kendisi ta-siyor? Yetkililer artik içerisinde bulundugumuz durumu görsün” diyerek sitem etti.

ÇÖPLER ÇUVALA GIRDI

ILÇE merkezine 19 kilometre uzaklikta olan 416 nüfuslu Karakizlar Köyü, yillardir top-lanmayan çöplerle mücadele ediyor. Köyde herhangi bir çok kovasinin olmamasi nedeniyle köylüler çöplerini evlerinin bahçelerinde stokluyor. Bu du-rum vatandaslarin sagliklarini tehdit ediyor. Büyüksehire bag-lanmadan önce köy muhtarinin düzenli olarak evlerden çöpleri toplattigini belirten Müzeyyen Aydan, “Eskiden de çöp kova-larimiz yoktu. Ancak Büyük-sehir’e baglanmadan önce muh-tarimiz çöplerimizi toplatiyor-du. Onun elinden bu yetki alin-digindan beri kimse bizimle ilgilenmiyor. Biz de çöplerimizi evimizin bahçesinde çuvallar içinde biriktiriyoruz” dedi. Tek basina yasayan 72 yasindaki Müzeyyen Nine çöpleri evinde biriktirmekten biktigini söyledi.

EVSEL ATIKLAR DERE YATAGINA BOSALTILIYOR

UVEY evlât muamelesi gördük-lerini, kendileri ile kimsenin ilgilenmedigini belirten Gülten Güven, “Torbali’ya bagli oldu-gumuz halde ilçenin hiç bir imkânindan yararlanamiyoruz. Çöplerimiz toplanmadigi için evsel atiklarimizi öncelikle bir çuval içinde biriktirip mecburen dere yatagina dökülüyor. 70 ya-sindayim ve yalniz yasiyorum. Çöplerim birikince çuvallari tasimakta zorlaniyorum. Ya her 4 adimda bir durakliyorum ya da komsularimdan yardim istiyorum” diyerek bu duruma çözüm bulunmasini istedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web