Büyük Torbalı

Çöp gelirse yatirimci kaçar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çöp gelirse yatirimci kaçar
227 Görüntüleme
25 Temmuz 2010 - 21:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 ESKI MECLIS UYESI VE TANINMIS ISADAMI RECEP IHSAN GÖKOGLU

BIRÇOK farkli kisiligi bünye-sinde barindan ilçe siyasetinin ‘akil danisilan’ isimlerinin basinda Recep Ihsan Gökoglu geliyor. Siyasete AK Parti Ilçe Teskilati kuruculari ile birlikte atilan Gökoglu, geçtigimiz dönem 5 yil boyunca Belediye Meclis Uyeligi yapti. Simdilerde parti meclisinde yer alan basarili siyasetçi ayni zamanda ilçenin önde gelen isadamlarindan. Istikbal Mobilya Bölge Bayiligini yürüten Gökoglu’nun ticaret geçmisi üniversite yillarina dayaniyor. Kirtasiye isletmeciliginden ünlü bir markanin bölge bayiligine kadar yükselene Gökoglu’nun basarisindaki etkenlerden birisi de hayata bakis açisi. Mevlana’nin ‘ne olursan ol yine gel! Ile baslayan ögütlerini kendisine esas alan Recep Ihsan Gökoglu, okuyan, arastirmaci kisiliginin meyvelerini iyi bir hitabet ve ikna edilme yönü ile aliyor. Birçok konuyu degerlendigimiz Gökoglu’nun en çarpici tespitleri ilçeye kurulacak çöp tesisi ile ilgili yapti. Bu tesisin ilçeye gelecek yatirimlari kaçiracagini iddia eden Gökoglu, 12 Eylül’deki referandumda da ‘evet’ sonucu çikacagini düsünüyor.

TESKILAT KURUCULARINDAN

UZUN yillar ticaret ile ugrasan bir isim olan Recep Ihsan Gök-oglu’nun siyaset ile tanismasi Torbali’da faaliyet gösterme-sine dayaniyor. Izmir’de oldu-gu dönemlerde sag partilere sempati duyan Gökoglu’nun faal siyaset hayati Torbali’da basladi. AK Parti Ilçe Teskilati kuruculari arasinda olan basarili isadami, “AK Parti’yi ilçede teskilatlandirdigimiz yillarda çok mücadele ettik. O günden bu yana da partide degisik görevlerde bulundum. Geçen dönem mecliste yer aldim fakat bu dönem dinlenmek ve islerime daha çok vakit ayirmak için bu göreve talip olmadim. Parti meclisindeki görevim devam ediyor” dedi.

ÖNUMUZDEKI DÖNEM MECLIS’TE OLABILIRIM

SIYASET ile ugrasan bir isim için Belediye Meclisi’nde olmak ile olmamak arasinda farkin oldugunu ilçeye hizmet etmek sorunlari dile getirmek isteyenler için meclisin etkili bir platform oldugunu dile getiren Gökoglu, “Mecliste olmak benim açimdan ilçemize faydali olmak adina önemlidir. Arkadaslarim hitabetimin iyi oldugunu söylerler. En azindan konulari daha usturuplu ve ik-na edici sekilde dile getirebilirim. Meclis’te farkli seyleri gündeme getirme noktasinda çabalarim oldu. Ama is yogunlugu ve yorgunluk gibi neden-lerden dolayi ara verdim. Önümüzdeki dönem yeniden mecliste yer alabilirim” dedi.

MECLIS’TE CHP’NIN DEDIGI OLUYOR

AK Parti’nin Meclis’teki konu-munu ve etkisini degerlendiren Recep Ihsan Gökoglu, geçtigi-miz dönem daha etkili olduk-larini söyledi. Bunun mec-listeki sandalye dagilimindan kaynaklandigini ifade eden tecrübeli siyasetçi, “Geçen dönem meclisteki dagilim 8 CHP, 5 AK Parti, 2 DYP sek-lindeydi. Konular daha ciddi tartisilir, ince süzgeçten geçirilirdi. Fakat bu seçimlerde CHP yüksek oy potansiyeline ulasti. Bunun sonucu olarak AK Parti’nin fazla etkili olamadigini gözlemliyorum. Sözcü arkadasimiz konulari gündeme getirse bile oylama neticesinde CHP istedigi sekilde fikirlerini uyguluyor” seklinde konustu.

YÖNETIMIMIZ DAHA GUÇLU OLABILIRDI

PARTISININ muhalefet  etmekte zayif kaldigi yönünde-ki elestirilere de yanit veren Gökoglu, “Teskilatimiz zayif degil. Ama yönetim olusturu-lurken daha etkili arkadaslar potansiyeli olan, bilgili, isim-ler de takviye edilebilirdi. Bu-nu arzu ederdik. Ama mevcut yönetim kadrosu da yabana atilacak kisiler degil. Ellerinden geleni yapiyorlar. Dedigim gibi daha güçlü bir yönetim de olusturulabilirdi” dedi.

YUZ KARASI PROJE

SON yillarda iyi bir gelisim ivmesi yakalayan Torbali’nin gelecegini çok iyi gördügünü tek sikintinin ilçeye Izmir Büyüksehir Belediyesi tarafindan kurulacak olan Kati Atik Deponi Tesisinin oldugunu söyleyen Gökoglu, “Çöp meselesi bu ilçe için yüzkarasi bir projedir. Projeyi en azindan 3-4 ilçeye yayabilirlerdi. Sakin, tenha, issiz, ziraatin olmadigi arazilerde deponi alani kurul-masi sikintiyi azaltirdi. Eger Izmir’in çöpünün tümünü geti-rirlerse ilçenin gelecegini karartirlar. Torbali o zaman yasa-nilacak bir bölge olmaktan çikar ve kokusundan, sineginden geçilmeyen bir ilçe olur. Insallah büyüklerimiz, yetkililerimiz bu fikirleri süzgeçten geçirirler ve halkimiza müjdeyi verirler. Sayin Aziz Kocaoglu’ndan Torbali halki olarak bunu bekliyoruz” dedi.

YUZDE 55’IN UZERINDE “EVET”

YAKLASAN referandum süreci ile ilgili fikirlerini de paylasan Recep Ihsan Gökoglu anayasa degisikligine ‘Evet’ oyu çikacagini düsünüyor. Yüzde 55’in üzerinde bir oran ile degisikligin gerçekleseceg-ini düsündügünü söyleyen Gökoglu, “Referandumda ‘evet’ demek için birçok neden var. En mühimi de 12 Eylül Anayasasinda, vesayet rejimi-nden kurtulma, büyük hatalarin hesabinin sorulacak olmasi, demokrasinin layikiyla uygulanmasi, insan hak ve özgür-lüklerinin Avrupa standartla-rinin üzerine çikacak olmasi. Bu gibi 40’a yakin nedenden dolayi halkin büyük bir kismi Anayasa degisikligine ‘evet’ diyecektir. Vatanin bekasi, bayragimizin ebediyete kadar dalgalanmasi, Türk milletinin, Türk ruhunun yansimasi, milletin ilelebet bekasi için söz konusu kanun ve yasalar bir an önce hayat geçirilmelidir”

TORBALI VERGISININ KARSILIGINI ALAMIYOR

UNIVERSITE yillarindan bu yana ticaretin içinde olan Recep Ihsan Gökoglu Torbali’nin ticari potansiyel bakimindan Türkiye’deki çok önemli bir noktada oldugunu söyledi. Ilçenin ödedigi verginin karsili-gini alamadigina dikkat çeken tecrübeli isadami, “Torbali, 9,5 katrilyon civarinda vergi topla-yan, en yüksek vergi ödeyen ilçe konumunda. 30 il’in topla-mi kadar vergi topluyor. Ama yillardan beri tek üzüntümüz yatirdigimiz verginin bir lirasi-in ilçeye yatirim olarak dönmemesi. Hala okul, hastane, alt yapi sikintisi var. Insallah bü-yüklerimiz ilçeye biraz daha önem verir. Her açidan özel bir yere sahip bir ilçede hala çöp konusu konusuluyor. Bu saatten sonra çöp olayi gündemden düsmez veya hafifletilmezse yatirimlar durur. Yatirimci gidecegi ilçeyi önceden inceler. Çöp caydirici olur. Torbali çok sey kaybeder. Bence bu proje hayata geçirilmeden önce biraz daha düsünülmeli, ehil insanlara fikir sorulmali” dedi.

MEVLANA HAYRANI

SIYASETÇI ve isadami kimliginin yanisira ede-biyata olan ilgisi ile ön plana çikan Recep Ihsan Gökoglu, kendisine her konuda Mevlana felse-fesini örnek alan isimlerden. Gökoglu, “Edebi-yati ve siiri çok severim. Türk Sanat Müzigi hayraniyim. Sesim güzel degildir ama iyi bir dinleyici oldugumu söyleyebilirim. Arapça ve Farsçam iyidir. Iyi bir tercüman oldugum söyle-nir. Bunun yaninda Mevlana’nin Mesnevisi’nin yarisindan fazlasini okudum. Mevlana’nin ‘Gel, ne olursan ol yine gel. Ister kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel. Bizim dergâhimiz ümitsizlik dergâhi degildir. Yüz kere tövbeni bozmus olsan da yine gel” dizelerini çok begenir ve tatbik ederim. Gel diyor. Nereye gel? Insanligin çizgisine gel. Mevlana ve Yunus Emre felsefesine çok düskünüm. Çünkü bu felsefede ben yok, biz var. Enaniyet yok. Islami felsefede ‘ben’lik seytanliktir. Bu vesile tüm Torbali halkinin Berat kandilini kutlar; huzurlu, mutlu, güzel bir gelecek temennisi ile herkese saygilarimi sunuyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web