Büyük Torbalı

Çöpe Almanya makyaji

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çöpe Almanya makyaji
215 Görüntüleme
12 Ağustos 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Taskesik’e kurulacak çöp depolama alani ilgili sert tepkilere maruz klan Büyüksehir 20-24 Eylül tarihlerinde ilçeden yaklasik 50 kisiyi Almanya’ya götürecek. Ekibe oradaki tesisler gösterilecek.

TASKESIK’TE 121 hektar alana Kati Atik Depolama Tesisi kurma karari alan ve projeyi geçtigimiz ay ihaleye çikaran Izmir Büyüksehir Belediyesi tepkilerin önüne geçmek için farkli bir uygulamayi hayata geçiriyor. Haziran ayindaki Taskesik ziyareti olayli geçen ve orada köylülere “Almanya’daki son sistem teknolojiyi kullanacagiz. Çevreye zarari olmayacak” diyen Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu tesise tepki gösteren isimleri Almanya’ya götürecek. Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Baskani Yildiz Sezgin Yilmaz, hafta basindan bu yana 20-24 Eylül tarihleri arasinda gerçeklesmesi düsünülen Almanya gezisi için ilçedeki önemli isimlerle temaslarda bulunuyor.

TELEFON TRAFIGI BASLADI

TASKESIK’E kurulmasi kesinlesen ve ilçe kamuoyunda büyük tepkilere neden olan Kati Atik Depolama Te-sisinin ihale süreci devam ediyor. Proje gündeme geldigi günden bu yana yogun tepkilere maruz kalan Izmir Büyüksehir Belediyesi tesisi kurarken ciddi engellemelerle karsilasmamak için somut adimlar atmaya basladi. 20-24 tarihleri arasinda Almanya gezisi düzenleyecek olan Büyüksehir, bununla ilgili ilçeden yaklasik 50 kisilik bir ekip olusturmak üzere harekete geçti. Özellikle projeye karsi çikan isimlerden olu-sacak ekibe Aziz Kocaoglu ve Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Baskani Yildiz Sezgin Yilmaz öncülük edecek. Ekibe, Almanya’daki son sistem çöp depolama tesisleri gösterilecek. Tas-kesik’e kurulacak tesisin ne kadar modern olacaginin yerinde görülme-sinin hedeflendigi gezi için telefon ve randevu trafigi basladi. Yildiz Sezgin Yilmaz önceki gün Eski Belediye Baskani Hasan Karatoklu, Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar ve Taskesik Muhtari Isma-il Çakaloglu’nu arayarak gezi hakkinda bilgi verdi.

OLUMSUZ YANIT

BUYUKSEHIR’IN Almanya gezisi plani da uzun süre gündem olacaga benziyor. Torbali’dan su ana kadar aranilan isimlerin hiçbirinden olum-lu yanit alinamadigi ögrenildi. Iler-leyen günlerde Belediye ve Il Genel Meclis Uyeleri ve sivil toplum ku-rulus temsilcileri de aranacak. Gezi daveti alan isimlerden olan Behçet Çinar, kesinlikle katilmayi düsünmedigini söyledi. Çinar, “Bu gezi tesisin ilçemize, topraklarimiza, çevreye, yeralti sularina telafi edilemeyecek zararlar verecegi gerçegini degistirmez” dedi. Gezi davetine en sert tepki tesisi kurulacagi köyün muhtari Ismail Çakaloglu’dan geldi. Çakaloglu, “Almanya da, çöp de onlarin olsun. Köyümüzde gayet mutluyduk. Çöp kâbusumuz oldu. Bizi rahat biraksinlar yeter. Ölürüz de o tesisi buraya kurdurtmayiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web