REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

DEKLARASYONA IMZA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEKLARASYONA IMZA
297 Görüntüleme
07 Kasım 2010 - 22:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEÇTIGIMIZ hafta 25 kurulus temsilcisinin Torbali Ticaret Odasi öncülügünde bir araya gelip Taskesik’e kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi Ortak Eylem Plani karari almasina destekler artiyor. Önceki gün mahalle ve köy muhtarindan olusan 40 kisinin, çöpe karsi yapilacak tüm eylemlerde bulunma ve yapilacak çalismalari destekleme karari almasinin ardindan dün de CHP Ilçe Teskilati’ndan Sivil Inisiyatif’e destek geldi. Tesisin Torbali’ya kurulmasi gündeme geldiginden bu yana konuyla ilgili görüs belirtmekten kaçinan CHP Teskilati, Sivil Inisiyatif Hareketi’nin öncüleri ile görüstükten sonra yönetim kurulu karari ile ‘Çöpe Karsi Eylem Plani’ni destekleme karari aldi. Tüm Izmir’in çöpünün Torbali’da depolanmasina asla razi gelmeyeceklerini söyleyen Ilçe Baskani Faruk Akpinar, “Tesisin kurulmasina sonuna kadar karsi çikacagiz. Eylem planini destekliyoruz” dedi. Akpinar da “Çöpe Karsi Deklarasyonu” imzaladi.
SIVIL INISIYATIF GUÇLENIYOR

IZMIR Büyüksehir Belediyesi tarafindan Taskesik Köyü’nde 121 hektar alana kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi ilçede olusturulan ‘karsi durus’ ses getirmeye devam ediyor. Geçtigimiz hafta TTO öncülügünde bir araya gelip bölgenin çöp tesisi kurulmaya uygun olmadigini, tüm Izmir’in çöpünün bölgede depolanacak olmasinin gelisimi ile dik-kat çeken Torbali’nin gelecegini karatacagini dile getiren 25 kurulusa, 40 muhtarin ardindan CHP Teskilati da destek verdi. Gün geçtikçe güç-lenen Sivil Inisiyatifi Hareketi, hukuki mücadele baslatarak, ortak deklarasyon yayinlama gibi eylem planinda yer alan maddeleri bir bir hayata geçiriyor.

SORUMLULUK SADECE BUYUKSEHIR’IN DEGIL

ÇÖP tesisinin Torbali’da kurulmasina basindan bu yana karsi olduklarini; fakat konunun siyasete malzeme edilmesinden dolayi tartismalardan uzak durduklarini söyleyen CHP Ilçe Baskani Faruk Akpinar, “Kurulacak tesisi kabul etmemiz mümkün degil. Adi üstünde, çöp… Tüm Izmir’in çöpünün Taskesik’te depolanmasina siddetle karsi çikiyoruz. Torbali’ya böyle bir yük yüklenmemeli. Biz, basindan beri yerel iktidar ve genel iktidarin ortak noktada bulusup bu isi çözebilecegini savunuyorduk. Bu projede en büyük sorumluluk genel iktidarindir. Belediye tesisi kurmak ister, hükümete bagli bi-rimler yer tahsisi yapar.” dedi.

TORBALI HALKI CEZALANDIRILMAMALI

BU projenin siyasi degil, toplumsal çözüm bekleyen bir durum oldugunu söyleyen Akpinar, “Kimse bu konuda birbirine fatura kesmemeli. Çöp tesisi ile ortada cezalandirilacak biri varsa o da Torbali halkidir. Bu proje ile hepimiz cezalandirilacagiz. Buna karsi durmak hepimizin görevi. Sayin Aziz Kocaoglu yasal sürece uyacaklarini beyan etti. Zaten yasal mücadele de baslayacak. Tüm mücadeleyi destekliyoruz. Biz, kendi bölgemizin çöpünün Torbali’da depolanmasina raziyiz. Ama tüm Izmir’in çöpünü istemiyoruz.” dedi.

DEKLARASYON YAYINLANDI

27 kurulusun imzasinin bulundugu “Doga Harikasi Taskesik, Harman-dali Çöplügüne Dönmesin Deklarasyonu” bugün yayimlaniyor.
Ege Bölgesi’nin en etkili yayin or-ganlarindan Yeni Asir Gazetesi’nde yayimlanan deklarasyonda ilçedeki siyasi parti, sivil toplum kurulusu, sendika ve muhtarlarin imzasi bu-lunuyor. Torbali’nin cografi, sanayi, ekonomik ve tarimsal özellik-lerinin anlatildigi deklarasyonda ‘Lütfen Bu Ilçeye Kiymayin!’ çagrisi yapiliyor.

KIMLER IMZALADI?

AK Parti Ilçe Teskilati Cumhuriyet Halk Partisi Ilçe Teskilati-MHP Ilçe Teskilati-BDP Ilçe Teskilati-DSP Ilçe Teskilati-DP Ilçe Teskilati-SP Ilçe Teskilati-BBP Ilçe TeskilatiTicaret Odasi-Soförler ve Otomobilciler Odasi Ziraat Odasi-Esnaf ve Sanatkârlar Odasi-Torbali Sanayici ve Isadamlari Dernegi-Torbali Genç Isadamlari Dernegi-Torbali Gazeteciler Cemiyeti-Izmir Barosu Torbali Temsil-ciligi-Egitim-Sen Temsilcili-gi-Egitim-Bir Sen Temsilcil-igi-Egitim-Is Temsilcigi-Yapi Teknikerleri Subesi-Iç Ana-dolu Sevenler Dernegi-Çag-das Yasami Destekleme Dernegi-Agrililar Dernegi-Alevi Bektasi Dernegi-Torba-lispor-Genç Liderler ve Giri-simciler Dernegi-Torbali’ya bagli köy ve mahalle muh-tarlari-Kars, Ardahan ve Ig-dirlilar Dernegi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web