Büyük Torbalı

Delege listesini gizliyorlar!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Delege listesini gizliyorlar!
296 Görüntüleme
04 Ocak 2010 - 22:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

7 Ocak’ta yapilacak genel ku-rula sayili günler kala Cumhu-riyet Halk Partisi (CHP) Ilçe Teskilati’nda tansiyon yükseli-yor. Mevcut Baskan Faruk Ak-punar ve Eski Ilçe Baskani Er-tan Çelik’in baskanlik için ya-risacagi genel kurulda 405 del-ege oy kullanacak.
Belediye Dügün Salonu’nda yapilacak kongrede bir adayin resmen yarisa dâhil olabilmesi için en az 80 delegenin imzasi-ni alabilmesi gerekiyor. Her iki aday da hummali çalisma-larini sürdürürken gazetemize bir degerlendirme yapan Ertan Çelik ilginç açiklamalarda bu-lundu. Delege listesinin giz-lendigini iddia eden Ertan Çelik, neden ilçe baskanligin-dan istifa ettigini, adayligi ile ilgili sorulari ve hedeflerini anlatti. Seçilmesi durumunda mevcut Belediye Baskani Is-mail Uygur ile nasil bir iliski içerisinde olacagini da açikla-yan Çelik iddiali söylemlerde bulundu.

ISTIFA KARARINI FARUK AKPUNAR ILE BILIKTE ALDIK
7 ay önce Ilçe Baskanligindan sürpriz bir sekilde istifa eden Ertan Çelik simdi neden ayni göreve talip oldugunu “Partili-lere verdigim sözü yerine ge-tirmek istiyorum” seklinde açikladi. Çelik, ilçe kamu-oyunda genis yanki uyandiran istifasi ile ilgili, “Istifam biri-lerinin bilinçli olarak yaymak istedigi gibi herhangi bir bek-lentinin gerçeklemesi sebe-biyle olmadi. Daha önce de ifade ettigim gibi AK Partili Ender Subakan’in Belediye Baskan Yardimciligina geti-rilmesine tepki olarak istifa ettim. Çünkü bizim 19 tane Meclis Uyemiz vardi ve hepsi de Belediye Baskan Yardim-ciligini tasiyacak kapasitede idi. Baskan’in kendini baskan-liga tasiyan kadroyu bir kenara birakip AK Partili bir ismi yar-dimciligina getirmesine gerçek CHP’li olarak tepki gösterdik. Kaldi ki biz o zaman grup ka-rari almistik. 16 meclis üyesi-nin istifasi hala cebimde duru-yor. Hatta daha ilginç olani 16 meclis üyesinin istifa kararini organize eden de Faruk Akpu-nar ve Erkan Zeylan’dir. Bizler Faruk Akpunar’in kömür dük-kâninda istifaya karar verdik.”

BEKLENTIM YOK
BASKAN yardimciligi bek-lentisi içerisinde oldugu ve bu-nun gerçeklesmemesi üzerine istifa ettigi yönündeki iddialari da cevaplandiran Çelik, “Be-nim hiçbir beklentim yoktu. Beklentim olsa idi Il Genel Meclis Uyeligi adayligim ger-çeklesmediginde istifa eder-dim. Il Genel Meclis Uyesi adayi olmama ragmen partimi canla basla yerel seçime hazirladim. Belediye Baskan Yardimciligi talebimde olma-di. Ismail Uygur ile aramizda böyle bir konu bile geçmedi. Kaldi ki benim statüm de bu göreve uymuyor. Baskan Yar-dimciligi için Iç Isleri Bakan-ligi’nin onayi ve kisinin üni-versite mezunu olmasi gere-kiyor” seklinde konustu.

UYGUR ILE SORUNUM OLMAZ

SEÇILMESI durumunda Be-lediye Baskani Ismail Uygur ile iliskilerinin nasil olacagina da açiklik getiren Çelik, hiçbir problemi olmayacaginin altini çizdi. Çelik, “Bizim partimizin belli bir tüzügü var. Ben acemi bir ilçe baskani degilim. Parti tüzügünü ve programini uygu-layacagim. Öncelikli görevi-miz parti içi demokrasiyi yeri-ne oturmak olacak. Bu konuda geçmiste yapilan hatalarin si-kâyetlerini simdi delegeleri-mizden dinliyoruz. Ismail Uy-gur 4 yil da Belediye Baskani olarak görev yapacak. Biz de bu süre zarfinda kendisi ile diyalog içerisinde olacagiz. Onun da partisinin seçilmis ilçe baskanina tavir alacagini hiç sanmiyorum. Geçmiste sergiledigim güzel örnekleri gelecekte de sergileyebiliriz.”

MUHALIF DEGILIZ
ADAYLIGININ muhalif bir hareketin sonucu olmadigini söyleyen Çelik, “Biz muhalif degil, partiliyiz” dedi. Çelik, “Yillardir hizmet verdigim davaya hizmet etmek, parti içi demokrasiyi baslatmak için adayim. Hiç kimse bizi muhalif isimler olarak görme-sin. 29 Mart seçimleri öncesi partiler hem genelde hem ye-rel iktidar sözü verdim. Simdi o sözü yerine getirmek için adayim. Benim CV’im üst üste kazanilmis 2 seçim ve basari-larla dolu. Ayni zamanda çok kuvvetli de referanslarim var. Ilçe Baskanligim döneminde en önemlisi Belediye Baskan Adayini degistirmek olmak üzere sayisiz basari kazandim” dedi. Çelik, ilçe yönetiminin partiye üye olmayan isimleri delege olarak gösterdigini, fa-kat seçime gölge düsmemesi için ses çikarmadigini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web