REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Demir iddialara cevap verdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Demir iddialara cevap verdi
71 Görüntüleme
01 Nisan 2016 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tapu Müdürlüğü’nün taşınmak için kendine yer aradığı duyulması üzerine teklif sunan yedi firmadan biri olan Demir İnşaat hakkında çeşitli söylentiler ortaya atılmıştı. Dün Demir Yapı İnşaat’ın sahibi Övünç Demir iddialar nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

GEÇTİĞİMİZ günlerde Tapu Müdürlüğü’nün kendine yer aradığının duyulması üzerine birkaç inşaat firması Tapu Müdürlüğü’ne başvurarak fiyat vermişti. Bu inşaat firmalarından biri olan Demir Yapı İnşaat’ın gösterdiği yer için Tepeköy Mahalle Muhtarı ve Torbalı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Atatekin Doğan’ın gazetelere açıklamalar yapmış ve gazetelerde bu açıklamalara yer vermişti. Gazetelerde çıkan açıklamaların ardından çeşitli iddialar ortaya atıldı. Gazeteler haber yüzünden gazetecilik mesleğini bırakıp, Demir Yapı İnşaat’ın sahibi Övünç Demir’e kiracı aramakla itham edilmişti. Ortaya atılan iddia ve söylentiler hakkında Demir Yapı İnşaat’ın sahibi Övünç Demir dün bir basın toplantısı düzenledi.

İMZALAR BENDEN HABERSİZ TOPLANMIŞ

İddialar ve hakkında yapılan habere cevap veren Demir, “Tapu Müdürlüğü’nün kendine yer aradığını duydum ve teklif veren diğer müteahhitler gibi bende teklif verdim. Bunun ardından bizim gösterdiğimiz yer ile ilgili çevre esnafı Tepeköy Mahallesi Muhtarı Tamer Tünelli’ye giderek imza kampanyası başlatmak istediklerini söylemiş ve Tünelli’de bu girişime destek vermiş. Bu durumu da gazetelere bildirmiş. Tamamen benim bilgim dışında gelişen bu olayların haber değeri taşıdığına kanaat getiren basın emekçileri de Tünelli’nin davetine icabet edip yaptığı açıklamaları yazmış. Hatta Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Torbalı Muhtarlar Derneği Başkanı olan Atatekin Doğan’da Tünelli’ye destek vermiş. Bu olaylar benim bilgim haricinde olmasına rağmen, bazı gazeteler sanki benim örgütlediğim bir işmiş gibi haber yapmış. Bunun üzerine de eşimiz dostumuz bir basın açıklaması yapmamızı tavsiye etti” açıklamalarında bulundu.

“UMARIM İÇİNDEN SİYASET ÇIKMAZ”

İddialar hakkında yaptığı basın toplantısının devamında, “Bu yapılan haber elbette ki bizi üzdü. Ama şunun bilinmesini isterim ki, ben bir müteahhidim, bu yerimizi tapuya vermesek bir bankaya, markete veya herhangi bir kurumsal firmaya yada şahsa kiraya verebilir ya da satışını gerçekleştirebiliriz. Tapu Müdürlüğü’nün arayışı üzerine oraya teklif sunduk. Teklifimizin kendileri ve Torbalı için uygun olduğunu uygun olduğunu düşünen çevre esnafı bir imza kampanyası aracılığıyla teklifimize destek vermiş ve temelde kendileri için fayda sağlayan teklifimize verdikleri desteği basın ile paylaşmış olmalarının böylesine saptırılmasına anlam vermekte güçlük çekiyoruz. Biz bu işi ticaret olarak görüyoruz ve kesinlikle içinde siyaset barındırmıyoruz. Yaşamımın her evresinde işim ve siyasi kimliğimi ayrı tuttum. Ama bu haberi yapan gazetelere ve teklifimiz üzerinde şahsıma ve şirketimize dönük yapılan karalama kampanyasını siyasi olduğu fikrindeyim. Umarım ki öyle değildir. Zira bu işin arkasında bir siyaset çevriliyorsa biz de konuşmasını biliriz” açıklamasında bulundu.

DEMİR: “HABERİ KİMİN YAPTIRDIĞINI BİLİYORUM”

Yapılan haberin altında imzası bulunan muhabirler hakkında da bir açıklama yapan Demir, “Şunun iyi bilinmesini istiyorum ki ben haberi yapan muhabirde kusur bulmuyorum. Kendisinin bir basın emekçisi olduğunun farkındayım. Zira söz konusu olan haberin kendisi tarafından yapılmış değil birileri tarafından yaptırılmış bir haber olduğunu biliyorum. Bu haberin ona kim ya da kimler tarafından yaptırıldığını da biliyorum ancak şimdilik sürecin etkilenmemesi için sessizliğimi koruyorum ama zamanı geldiğinde konuşmasını ve hesap sormasını bilirim” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web