REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Demokrasi, demokrasiyi hazmedemeyenlere had bildirme sanatinin adidir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Demokrasi, demokrasiyi hazmedemeyenlere had bildirme sanatinin adidir
248 Görüntüleme
23 Mart 2012 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Izmir Il Baskan Yardimcisi Atilla Kaya, komisyonda kabul edilen ve yakinda genel kurula gelecek olan egitim modelini pedagojik bulmayanlarin 28 Subat’ta nerede olduklarini sordu. Kaya, demokrasinin tanimini da yapti.

ULKE gündemini oldukça mesgul eden ve TBMM Milli Egitim Komisyonu’nda tartismalarla kabul edilen 4+4+4 egitim modeli hakkinda bir açiklama yapan AK Parti Izmir Il Baskan Yardimcisi Atilla Kaya, komisyonda kabul edilen ve yakinda genel kurula gelecek olan egitim modelini pedagojik bulmayanlarin 28 Subatta nerede olduklarini sordu. 28 Subat sürecinde MGK karariyla egitim sistemibelirlendigini ve Türkiye’nin yillardir bunun acisini çektigini belirten Atilla Kaya, demokrasi disi yöntemlerle, baski ve dikta ile egitim modeli belirlemenin sonuçlarinin ortada oldugunu belirtti. Kaya, söz konusu model üzerinden yapilan tartismalarin bilimsel temelden yoksun oldugunu da vurguladi. Kaya, CHP’ye sert sözlerle yüklendi.

28 SUBAT SURECI ILE YUZLESMELIYIZ

IKTIDARIN esasinda 28 Subat’in rövansini almak bir niyetinin olmadigini ve gizli ajandaya sahip olmadigini belirten Atilla Kaya, sunlari söyledi: “28 Subat süreci ile yüzlesmeliyiz. Birileri buna ‘rövans pesinde misiniz?’ diyor. Rövans pesinde degiliz ama yüzlesmenin, bir gerçegin altini çizmenin pesindeyiz. Bu necip milletin evlatlarinin gelecegine Milli Güvenlik Kurulu kararlari degil, Milli Egitim Sura kararlari yol versin diyoruz. Bilim, egitim, çagdaslik yön versin diyoruz. Ama dün bu kirli senaryolarin ikna odalarini kuran, kirliliklere ortak olanlar hala yavuz hirsiz misali boy gösterecek ve milletle kavga etmeye devam edecekse, bunun adina rövans diyorlarsa rövans da olsun, haddini bildirme diyorlarsa haddini bildirme de olsun. Çünkü demokrasi, demokrasiyi hazmedemeyenlere had bildirme sanatinin da adidir. Bu milletin oylariyla kabul edilen 12 Eylül Referandumu da bir manada millete dönüs, milletin iradesine dönüs, demokrasiyi yeniden yesertmeye dönüs olduguna göre, demokrasiyi hazmedemeyenlere haddini bildirmekte demokratik bir mücadelenin, tavrin geregidir” dedi.

GERIYE DÖNUS YOK

EGITIM imkanlarinin adaletli dagitimi, firsat esitliginin saglanmasi, yetenekleri ve egilimleri esas alan bir egitim anlayisinin yerlesmesi adina 4+4+4 modelinin hayata geçirilmesinin gerekmekte oldugunu belirten AK Parti Izmir Il Baskan Yardimcisi Atilla Kaya, “Egitimde yas ve tercih anlayisi yaninda ezberlemeyi degil anlamayi, tekrarlamayi degil, üretmeyi ve kendi basina düsünmeyi ögreten bir egitim modelinin üzerinde düsünülmelidir. Su anda uygulanan 8 yillik kesintisiz zorunlu egitim modeli 28 Subat’in bir dayatmasi olarak hiçbir teknik alt yapisi olmadan baslatilmis ve egitim sistemini ciddi sorunlarla bas basa birakmistir. Hiçbir pedagojik gerekçesi olmayan bu sistem 4+4+4 seklinde yeniden dizayn edilmekte, çocuklarimizin egitim alaninda genis imkânlara sahip olmasi saglanmaktadir. Dikta rejimleri, otoriter, baskici rejimler tarih boyunca egitimi, okullari kendileri için bir kaynak olarak gördüler, çocuklar ve gençler üzerinde çok tehlikeli deneyler yapmaktan kaçinmadilar. Tüm bir toplumu, kendi ideolojileriyle, kendi görüsleri ile donatmak isteyenler, tek tip insan yetistirmek isteyenler bunun en önemli araci olarak okullari ve egitim sistemlerini gördüler. Bu nedenle Türkiye’de hukukun üstünlügü ve tam demokrasiye geçisi engelleyen, darbe artigi, 28 Subat uygulamalarindan kaynaklanan dayatmaci egitim modellerini ve bunlarin mevzuat kirliligini ortadan kaldirmak hükümetimizin asli görevidir. Bu yoldan geriye dönüs yoktur, gelecegimiz adina bu adimlari atacagiz” seklinde konustu.

MILLETIMIZ CHP’YI ISTEMIYOR

TURKIYE’NIN utanç dönemi olarak görülen 28 Subat sürecinde MGK karariyla egitim sisteminin felç edildigini, imam hatip liselerini kapatmak ugruna mesleki egitimin cezalandirildigini söyleyen AK Parti Izmir Il Baskan Yardimcisi Atilla Kaya, “Bugün kademeli egitime bilimsel ve pedagojik olmadigi gerekçesiyle karsi çikanlar, 28 Subat’ta neredeydi? 8 yillik kesintisiz egitim, hangi modele uygundu? O gün bu dayatmaya karsi çikmayanlar, simdi ortalikta dolasiyorlar. Bunlarin kendileri bir model de olusturamazlar, sadece ne olursa olsun ona karsi tavir sergilerler. CHP, itiraz ettigi, karsi çiktigi hiçbir konuya çözüm önerisi sunmuyor. Yaptigi ve söyledigi tek sey ‘istemezük’ten ibarettir. Sadece muhalefet, çözüm yok, öneri yok, ise yarar elestiri yok, analiz yok, yol göstericilik yok. Anayasa degisikligi, katsayi uygulamasi, basörtüsü sorununun çözümü ve simdi de 4+4+4 egitim modeli konusunda CHP’nin tek bir tavri olmustur, o da ‘istemezük’ tavridir. Ama biz birileri karsi çikiyor diye evrensel hukukun, insan haklarinin, çagdas egitim modelinin ve aydinlik gelecegin bu ülkeye gelisini erteleyemeyiz. Gerçi CHP’nin özgürlük taleplerine sirt çevirmesine, çagin gerekliliklerinin uygulanmasi için atilan adimlara karsi çikmasina üzülmemek lazim. CHP ‘istemezük’ diyor, milletimiz de ‘CHP’yi istemezük’ diyor. Buna üzülmemek lazim”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web