Büyük Torbalı

Demokrasi er meydanidir!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Demokrasi er meydanidir!
234 Görüntüleme
01 Şubat 2010 - 23:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarihi bir seçim kazanan Civa Ismail konustu. “Bir tasla 10 kus vurdum” diyen Civa, seçimden önce söyledigi “Sandik er meydani, herkes güresir” sözlerini hatirlatti

PAZAR günü yapilan genel kurulda büyük basari elde edip yeniden Soför-ler Odasi Baskanligina seçilen Civa Ismail gazetemize birbirinden çarpici açiklamalar yapti. Mevcut Baskan Ci-va Ismail Akman, Eski Baskan Vekili Remzi Ekti ve Gürsel Karaca’nin bas-kanlik için yaristigi genel kurulun galibi Civa Ismail oldu. Ismail Akman 640 oydan 328’ini, Remzi Ekti 264 ve Gürsel Karaca 44 oy aldi. Akman’in Belediye Baskani Ismail Uygur ve karsisinda çalisan tüm siyasi partilere ragmen seçilmesi ilçede genis yanki uyandirdi. Akman’in âdeta gövde gös-terisi yapti seçim ilçen gündeminin bi-rinci maddesi oldu.
Seçimi ve zaferini degerlendiren Ak-man bu sonucun herkese ders olmasi gerektiginin altini çizdi. Ilçedeki siya-setçilerin seçime müdahalesini deger-lendiren Civa “Torbali’daki tüm siyasî partiler ve belediye baskani karsimda çalisti ama ben hiç edebimi bozma-dim. 4 yillik hizmetlerime güvendim. Belediye Baskani üyelerimize çok bü-yük baski yapti. Garaja gidip açikça Remzi’yi destekledigini ve benim ba-sarili olmadigimi söyledi. Ama netice-de er meydani sandiktir, demokrasi ile tekrar seçildim” dedi. Karsisinda çali-san isimleri kast ederek “Bir tasla 10 kus vurdum” diyen Civa seçimden herkesin ders almasi gerektigini ifade etti.

18 KERE GITTIM MAKAMA KABUL EDILMEDIM
CIVA Ismail Akman Belediye Baska-ninin seçime müdahalesi ile ilgili ola-rak da sunlari söyledi: “Kongrede söy-ledim. Bir kere daha söylüyorum. Ben 18 kere Belediye baskaninin kapisina gittim. Beni içeri almadi. Baskan ile aramizda hiçbir sorun, münakasa veya bir mesele geçmedi. Tek suçum seçim kazanmak. Geçen seçimde Remzi’yi destekledi ama ben kazandim. Ondan sonra bana kin besledi. Ama ben yine onu seviyorum, belediye baskani ola-rak saygi duyuyorum. Kongreden ön-ce verdigim beyanatta ‘Ismail Uygur hepimizin baskanidir’ dedim. Yine ayni seyi söylüyorum.”

BEN KIN GUTMEM
BELEDIYE Baskani ile arasindaki sorunu degerlendiren Civa sunlari söyledi: “Demokrasi ve sandik er meydanidir. Ben her beyanatimda bunu söyledim. Simdi millet Belediye Baskani olarak Ismail Uygur’u oda baskani olarak da beni seçti.
Ikimiz olaya bu pencereden yaklasma-liyiz. Ben kin, gurur yapmam. 18 kere gittim, 18 kere daha giderim. Ama Uygur ne yapar, yine destekledigi ad-ay kazanamadi diye bana tavir koyar-sa o zamanda yapacak bir seyim kal-maz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web