Büyük Torbalı

“Demokrat Parti demokrasinin mimaridir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Demokrat Parti demokrasinin mimaridir”
194 Görüntüleme
14 Mayıs 2010 - 21:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

27 yillik tek parti iktidarini sona erdirdigi, milletin özgür iradesini iktidara tasidigi 14 Mayis 1950’nin 60. yil dönümü Demokrat Parti’de heyecan ve gururla kutlaniyor. 14 Mayis 1950’de ilk  kez kapali oy a-çik sayimla serbest seçim yapan Türkiye’de iktidar el degistirdi. “Yeter söz milletindir” slogani ile seçime giren Demokrat Parti ezici bir milletvekili çogunluguyla CHP iktidarina son verdi. DP Ilçe Tes-kilati’nin kurucusu olan ve hala ‘onursal ilçe baskani’ olarak görev yapan tecrübeli siyasetçi Altinay, Adnan Menderes’i rahmetle andigini söyledi.

DEMOKRASIYE GEÇISIN SEMBOLU

1946 yilinda kurulan ve Türk si-yasi hayatinda yeni bir dönem bas-latan Demokrat Parti’ye bagli bir ailede dünyaya gelen Altinay tam 63 yil Demokrat Parti’nin bayrak-tarligini yapti. Altinay, Demokrat Parti’nin 60 yil önce 27 yillik tek parti iktidarini sona erdirerek, mil-letin özgür iradesini iktidara tasidi-gini belirterek, ”Kirat ruhu hala yüreklerde sahlaniyor. O günlerin coskusunu, milletin sevincini hatir-ladikça tüylerim diken diken olu-yor” dedi. Altinay, bu anlamli gü-nün heyecanini, 60 yil önceki cos-ku ve kivançla bir kez daha yasa-diklarini ifade etti. Altinay, “Ad-nan Menderes çok basarili, Türki-ye sevdalisi bir insandi. Siyaset ayrimi yapmadan icraatlari ile Türk insaninin gönlünde taht kur-du. Menderes yenilikleri ile halkin refah düzeyini yükseltmistir. Çag-das tarim, modern yasam, çagdas egitimin öncüsüdür” dedi.

RAHMET ILE ANIYORUM

MENDERESLI günleri gurur, öz-lem ve cosku ile andigini söyleyen Altinay, “Demokrat Parti’yi 60 yil önce iktidara tasiyan 3.Cumhur-baskanimiz merhum Celal Bayar ve demokrasi sehidimiz Basbakan Adnan Menderes basta olmak üze-re, Türkiye kalkinmasini baslatan kadroyu saygiyla selamliyor, ebe-diyete intikal etmis büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kira-tin sahlanacagi günlerin çok yakin olduguna inancim sonsuz” dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web