Dervişoğlu, Torbalı’yı değerlendirdi : Pamukyazı’dan 2019 seçimine

529 Görüntüleme

Dervişoğlu, Torbalı’yı değerlendirdi : Pamukyazı’dan 2019 seçimine

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, yaptığı Torbalı ziyaretinde birçok temaslarda bulundu. Dervişoğlu ziyaretler sonrasında, Torbalı’daki basın mensupları ile bir araya gelerek soruları cevapladı

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Torbalı’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Torbalı Ticaret Odası’nı ziyaret eden Dervişoğlu daha sonra sırasıyla, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler Odası ve Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Oda başkanları ile sohbet eden Dervişoğlu, sektör sorunlarını teker teker not aldı. Müsavat Dervişoğlu, ziyaretlerini tamamladıktan sonra Beyaz Kafe’de basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Dervişoğlu, gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ODA TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU

Açıklamalarına ziyaretlerinden bahsederek başlayan Dervişoğlu, “ Torbalı’da oda temsilcileri ile bir araya gelerek sorunları dinledik ve öğrendik. Gittiğimiz yerlerde yeni sorunlarla karşılaştık.  Bu sorunlar ile ilgili notlar aldık ve çözüm üretmek için çalışacağız. Torbalı sanayi ve tarımın en önemli kentlerinden bir tanesi bu nedenle sorunların da oldukça fazla olduğu bir kent. Ama buralara gelmesek sorunun olduğunu bilemeyiz. Sorunları gidip yerinde öğreniyoruz.” dedi.

ÜRETİCİ KAZANAMIYOR!

Dervişoğlu, Torbalı’nın tarım ve sanayi kenti olmasından dolayı bu alanlardaki sorunlara yoğunlaştıklarını dile getirerek, “Esnafın, çiftçinin sanayicinin çok ciddi sorunları var. Sorunlar grafikte gösteriliyor ama iş grafikte kalmıyor. Gençler ülkeyi terk ediyor. Çünkü geleceklerini Türkiye’de kazanamayacaklarını düşünüyorlar. Torbalı’da çiftçilerin yaş ortalaması 50’imiş. Üreticinin girdi fiyatları çok fazla. Üretici kazanamıyor ki. Yıllar önce bu topraklarda üretici hasadını yaptıktan sonra tüm borçlarını öder, ailesi ile tatile gider, kalan parasıyla da 1 yılını geçirirdi. Şimdi öyle mi!” ifadelerini kullandı. Tarımda aracıların daha çok kazanması konusunda ise, “Sektörde haram para kazanan her düzene ve herkese karşıyız!” dedi.

“NASIL BİR MÜHENDİSLİK HARİKASI ANLAMIŞ DEĞİLİM”

Açıklamalarını sürdüren Dervişoğlu, “İzmir’deki yerel yönetimlerden oldukça memnunuz. Evet bazı projelerden kaynaklı olumsuzluklar yaşanıyor ama niyetleri iyi biliyoruz. Çok şükür hiçbir yerel yönetim ile ya da bürokratla sorunum yok. Hepsi ile de aram iyi. Diğer partilerde olan başkanlarla  olsun milletvekilleri ile olsun hepsi ile anlaşıyoruz. Bu nedenle sorunların çözümü konusunda herkesten her şeyi istiyorum. Mesela Pamukyazı yolu. Mecliste gündeme getirdim. Konuyu Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne de Genel Müdürlüğü de ilettim. Çok kötü bir yol insanlar ölüyorsa bu yolda sorun var demektir. Nasıl bir mühendislik harikası anlamış değilim ama aynı sorun Ayrancılar girişindeki kavşakta da aynı sorun var. Sanki kavşak nasıl daha rahat kaza yapılabilir diye yapılmış” dedi.

“O SEÇİMDE ADAYA MÜDAHİL OLMADIM”

2019 yerel seçimlerine Torbalı’daki adaylık sürecine müdahil olup olmadığı konusunda sorulan soruya da cevap veren Dervişoğlu, “Seçimi Torbalı’da Millet İttifakı kazandı. Demek ki Millet İttifakı olarak doğru aday çıkarmışız. Ben süreçe kesinlikle müdahil olmadım. Ama Rahmetli Başkan İsmail Uygur’un seçimi kazanacağından emindim” dedi.

 “BİZ BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

İYİ Parti’nin yükselişte olduğunu ifade eden Dervişoğlu, “Türkiye’nin her yerinde anketler yapılıyor. Biz de takip ediyoruz. Torbalı’da da yapılan anketleri takip ediyoruz. Çok fazla sorun var. Vatandaş da bizi kurtuluş olarak görüyor partimizi seçiyor. Biz inanıyoruz ki ilk seçimde birinci parti olacağız ve Genel Başkanımız Meral Akşener başbakanımız olacak. Biz tüm çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.