Devlerin lojistik üssü TORBALI

693 Görüntüleme

Devlerin lojistik üssü TORBALI

Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden CarrefourSA, ülkedeki yedinci deposunu Torbali’ya açti. Bu yatirimla birlikte Torbali; Kipa, DiaSa ve Pehlivanoglu’yla birlikte dördüncü dagitim merkezine ev sahipligi yapmaya basladi.

KIPA, DiaSa, Pehlivanoglu’ndan sonra CarrefourSa’da lojistik merkezini Torbali’ya açti. Reysas ortakligiyla gerçeklestirilen 11 bin metrekarelik alana sahip deponun hizmete girmesiyle birlikte Torbali adeta lojistik merkezi haline geldi. Bu dev yatirimin dün gerçeklestirilen açilisina Bakanlar, Binali Yildirim ve Erdogan Bayraktar katildi. Kendi elektrigini üretecek olan depo, Ege, Akdeniz ve Güney Marmara bölgelerinde faaliyet gösterecek. Dagitim merkezi, 50 CarrefourSa’ magazasina hizmet verecek.

CARREFOURSA DA TORBALI’YI TERCIH ETTI

HAVAYOLUNA yakin olmasi, IzmirAydin karayolu üzerinde olmasi, IzmirAydin otobaninin ilçe sinirlari içerisinde geçmesi ve hizli tren hattinin ilçeye kadar uzanmasi, yatirimcilarin gözünü Torbali’ya çevirdi. Birçok firma, fabrikasini veya subesini Torbali’ya açmak için adeta birbirleriyle yarisiyor. Sanayi kenti olan Torbali, simdilerde dev marketlerin bölge dagitim merkezlerinin yatirim bölgesi haline geldi. Kipa, DiaSa ve Pehlivanoglu gibi 3 devden sonra CarrefourSa’da yatirim için Torbali’yi tercih etti. Binali Yildirim, konusmasinda CarrefourSa’ya talimat vererek, “Isçilerinizi Torbali’dan alin. Bu ilçenin insanlari faydalansin” seklinde konustu.

DEVLER TORBALI’DAN DAGITIYOR

TESCO Kipa, tedarik agindaki Torbali deposu ile yillik 12 bin çesit ürünü dagitim gücüne ulasti. 50 Milyon dolarlik, Türkiye’de benzeri olmayan Yazibasi’daki Ana Dagitim Merkezi ithal ürünleri Kipa magazalarina tek bir süreç altinda iletiyor. 1000’e varan magaza sayisi ve 400 çalisani ile hizmet veren Diasa’nin deposu Pancar’da kurulu. Ayni sekilde Ege Bölgesi’nin perakende devi Pehlivanoglu’nun ana dagitim merkezi de Pancar’da bulunuyor. Dagitim merkezi son teknoloji ile donatilmis makinelerle 100 dönüm arazide 30 bin metrekarelik alan ile hizmet veriyor.

ISÇILERINIZI TORBALI’DAN ALIN!

TURKIYE’NIN en büyük perakende zincirlerinden CarrefourSA’nin, Reysas Lojistik isbirligiyle Türkiye’deki yedinci deposunun açilisi Ulastirma, Denizcilik ve Haberlesme Bakani Binali Yildirim ve Çevre ve Sehircilik Bakani Erdogan Bayraktar’in katilimi ile gerçeklesti. 2 bin metrekarelik soguk alana sahip 11 bin metrekarelik depo alaninda, 200 kisiye istihdam saglanacak. Deponun çatisi tamamen günes panelleri ile kaplanacak. Günes paraya çevrilecek ve yillik 1 milyon liralik elektrik gideri cepte kalacak.
YEDINCI DEPO TORBALI’YA KURULDU

IZMIR Valisi Cahit Kiraç, AK Parti Izmir Il Baskani Ömer Cihat Akay, Izmir Milletvekili Nesrin Ulema’nin eslik ettigi açilis töreni ilçede yasayan vatandaslarin protokol üyelerini coskulu karsilamasiyla basladi. Torbali’da yedinci deposunun açilisi ile 200 kisiye istihdam saglamasi planlanan CarrefourSA Izmir Depo’nun Akdeniz, Ege ve Güney Marmara bölgelerinde hizmet veren CarrefourSA magazalarina hizmet verecegi belirtildi. Reysas Lojistik Yönetim

Kurulu Baskani Durmus Döven, iki bin metrekarelik soguk alana sahip 11 bin metrekarelik depo alaninin bulundugunu belirterek, “Izmir Depo ile 39. depomuzun açilisini gerçeklestiriyoruz. Izmir Depo’nun Türkiye’deki en modern, insan ve çevre sagligina uygun, Türk üreticisinin ve çiftçisinin emegini degerlendiren diger sirketlere örnek olacaktir” dedi.

BAYRAKTAR: DUANIZA TALIBIZ

DURMUS Döven’in konusmalarinin ardindan Vali Cahit Kiraç kürsüye çikti. Deponun Torbali’ya ve Izmir’e hayirli olmasini dileyen Kiraç’tan sonra konusma yapmak üzere Çevre ve Sehircilik Bakani Erdogan Bayraktar kürsüye geldi. Erdogan Bayraktar da, seçimleri degil 2023’ü hedeflediklerini belirterek, “Biz sadece sizin duaniza talibiz. Siz zaten kime oy vereceginizi çok iyi biliyorsunuz. Kentsel dönüsümü baslatacagiz” seklinde konustu.

IZBAN ALT YAPISI YILSONUNDA BITECEK

IZMIR’IN kilometrelerce laf edip bir arpa boyu is yapmayanlari çok gördügünü anlatan Yildirim, sözlerine söyle devam etti: “Izmir’e bir arpa boyu laf edip kilometrelerce yol yapan insanlar lazim. Son bir yildir Izmir kendine geldi. Izmir gücünü fark etti. Izmir’de artik hizmet zamanidir. Hizmetin nasil yapildigini Izmirliler en iyi sekilde biliyor. Havalimanindan ‘IZBAN’i Torbali’ya kadar uzatacagiz’ dedik. Dediler ki, ‘Bakan abartiyor’. Basladik mi yüzde 80’i bitti mi? Bu yilsonunda altyapisini bitirecegiz. Önümüzdeki yilda üst yapisina baslanacak. Iste böyle laf yok is var” seklinde konusarak hizli tren çalismalari hakkinda da bilgi verdi. Bakan Yildirim’in konusmasi sik sik alkislarla kesildi. Her iki Bakan’a ilgi oldukça yogundu.