REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devlet erkânini doyurdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Devlet erkânini doyurdu
210 Görüntüleme
29 Ocak 2010 - 23:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

11 yil boyunca Kordon’da bulunan ve dünyanin en iyi 6. restauranti olarak gösterilen Deniz Restaurant’in bas asçiligini yapan Ayrancilarli Alaattin Akpinar’in ünlü müsterileri arasinda Turgut Özal, Bülent Ecevit, eski Genelkurmay Baskani Semih Sancar Pasa basta olmak üzere birçok ünlü isim var.

AYRANCILAR Atatürk Ma-hallesi kapali pazar yerinde bu-lunan Keyif Lokantasi’nin asçi-ligini yapan Alaattin Akpinar, birçok bürokrat, devlet adami, asker ve siyasetçiye yemek yapti. 47 yildir asçilik yapan 62 yasindaki Akpinar’in en önemli müsterileri arasinda Cumhur-baskani Turgut Özal, Basbakan Bülent Ecevit, Genelkurmay Baskani Semih Sancar Pasa, Ege Ordu Komutani Celalettin Eyceoglu bulunuyor. Alaattin Akpinar, Izmir Kordon’da bulu-nan ve dünyanin en iyi 6. resta-urati olan Deniz Restaurant’in bas asçiligini tam 11 yil boyun-ca sürdürdü. Ege Bölgesi’ndeki birçok ünlü restaurantta çalisan Akpinar, yaptigi nefis deniz mahsulü yemeklerle adindan sikça söz ettirdi.

PASALARIN RESEPSIYONU ONDAN SORULUR
1963 yilinda Mugla Marma-ris’te asçiliga baslayan Alaattin Akpinar, meslek hayatinda ta-ninmis birçok siyaset ve devlet adaminin asçiligini yapmasiyla ön plana çikiyor. Marmaris, Kusadasi ve Çesme gibi sahil seridindeki restaurantlarda gö-rev yapan Alaattin Akpinar, özellikle yaptigi nefis deniz mahsulü yemeklerle kisa sürede taninmis bir asçi oldu. Ilk ola-rak Ege Ordu Komutani Cela-lettin Eyceoglu’nun 1974 yilin-da verdigi resepsiyonun yemek-lerini yaptigini söyleyen Akpi-nar, “Resepsiyondaki yemekler o kadar çok begenildi ki, döne-min Genelkurmay Baskani Se-mih Sanacarpasa verdigi birçok resepsiyon için beni davet etti. 1984 yilinda dönemin Ege Or-du Komutani Fikret Küpeli, Dünya Jandarma Günün’nde, dünyadaki bütün jandarma ko-mutanlarina verdigi yemegin asçiligini yaptim. Yemekten sonra Küpeli gelip yanaklarim-dan öptü ve çok tesekkür etti” dedi.

YEMEGINI YEMEYEN YOK
KOMUTANLARiN düzenledi-gi resepsiyonda yaptigi yemek-lerle adini sikça duyuran Akpi-nar, Izmir Kordon’da bulunan ve dünyanin en iyi 6. restauran-ti olan Deniz Restaurant’in bas asçiligini yapmaya basladi. Iz-mir’e gelenler Deniz Restau-rant’ta yemek yemeden gitmi-yordu. 11 yil burada çalistigini söyleyen Akpinar, “Deniz Res-taurant’ta görev yaptigim sirada en önemli konuklarim arasinda Turgut Özal, Kenan Evren, Bü-lent-Rahsan Ecevit çifti, KKTC Cumhurbaskani Rauf Denktas ve daha ismini animsamadigim birçok önemli isim vardi. Özel-likle tuzda balik, sütlü balik, çi-pura izgara ve karides güveç çok begeniliyordu. Ege Bölge-si’nde Dip Restaurant, Eskpress Restaurant, Deniz Restaurant ve Inciralti Körfez Restaurant gibi birçok ünlü yerde çalistim. Geçtigimiz aylarda Belediye Baskani Ismail Uygur, yaptigim yemeklere çok hayran kaldi” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web