Büyük Torbalı

Devletin parasina yazik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Devletin parasina yazik
205 Görüntüleme
22 Şubat 2010 - 23:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaklasik 100 milyara mal olan ve bölgenin en modern dinlenme merkezi olarak gösterilen Karakizlar piknik alani 1 yil bile kullanilmadan harabeye döndü. Bekçisi bile bulunmayan tesis çökmek üzere.

KÖYLERE Hizmet Götürme Birligi tarafindan 2007 yilinda Karakizlar Köyü Incirlik Deresi bölgesinde yapimina baslanan ve geçtigimiz yil faaliyete giren piknik alani ‘ilgisizlikten’ ha-rabeye döndü. Piknik alani yapimi için harcanan yaklasik 100 bin TL heba oldu. 120 metre kare genisliginde çok amaçli pre-fabrik gazino ve vatandaslarin kullanabilecegi tuvalet çöplük-ten geçilmezken, pencereleri de yerle bir olmus vaziyette. Öte yandan son dönemde yagan yagmur nedeniyle, piknik alanina yapilan süs köprüsü de çöktü.

1 YILDA KULLANILMAZ HALE GELDI

TORBALI’DAKI köylere yaptigi hizmetlerle, bölgenin gelisi-mini saglayan Köylere Hizmet Götürme Birligi, her yil milyar-larca liralik yatirimlar gerçeklestiriyor. Birlik tarafindan 2007 yilinda yapimina baslanan piknik alani geçtigimiz yil tamam-landi. Bölgeye vatandaslarin oturmasi için 25 adet piknik masasi yerlestirilirken, 120 metre kare genisliginde çok amaçli prefabrik gazino ve vatandaslarin kullanabilecegi tuvaletler yapildi. Karakizlar Köyü Incir Deresi piknik alani, aradan 1 yil bile geçmeden neredeyse kullanilmaz hale geldi. Özellikle yaz dönemi yogun ilgi gören tesisin kullanilamaz hale gelmesi köylülerin büyük tepkisine neden oldu.

BIR BEKÇISI BILE YOK

INCIRLILIK Deresi’nin bulundugu bölgeye yapilan piknik a-lani, bölgedeki en iyi mesire alanlarindan biri olarak gösterili-yordu. Yapimi için yaklasik 100 bin TL’nin harcandigi bu pik-nik alani, simdilerde bir harabeye döndü. Piknik alani için ya-pilan çok amaçli prefabrik gazino ve vatandaslarin kullanacagi tuvaletin camlari, kapilari kimligi belirsiz kisi yada kisiler ta-rafindan kirildi. Adeta çöplük yuvasi haline gelen piknik alani-nin yeninden kullanilabilir hale gelmesi için milyarlarca lira-nin yeniden harcanmasi gerekiyor. Öte yandan bölgedeki alt-yapi, yagan yagmur sonrasinda büyük zarar gördü. Milyarlarca lira ile karsilanmayacak zararin meydana gelmesinde en büyük neden ilgisizlik ve tesiste bir bekçinin bile bulunmamasi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web