Büyük Torbalı

Direksiyon hakimiyeti kadinlara geçti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Direksiyon hakimiyeti kadinlara geçti
205 Görüntüleme
10 Haziran 2010 - 21:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Ege-5 Sürücü Kursu’nda egitim gören kursiyerlerin yüzde 40’i bayanlardan olusuyor. Ehliyet almak için basvuranlarin ise yüzde 90’i bayan

TORBALI’DA son yillarda se-hir içi ulasimda araç kullanan bayanlarin sayisi her geçen gün artiyor. Özellikle yaz aylarinin gelmesi ve okullarin tatil olma-si ile birlikte sürücü kurslarin-daki bayanlarin sayisinda bü-yük artislar yasaniyor. Torbali Ege-5 Sürücü Kursu’nda egitim gören kursiyerlerin yüzde 40’i bayanlardan olusuyor. Ehliyet almak için basvuranlarin ise yüzde 90’i bayan. Özellikle fiyatlarda yasanan indirimler talebin artmasina neden olan en büyük etken olarak gösteriliyor.

BASVURULARIN, YUZDE 90’i BAYAN

ILÇEMIZIN en köklü ehliyet kurslarindan biri olan Torbali Ege-5 Sürücü Kursu’na son ay-larda bayanlarin yogun ilgisiyle karsilasiyor. Haftanin yedi günü verilen egitimlere eksiksiz kati-lan bayanlar yaklasik 1 aylik bir egitim görüyorlar. Geçtigi-miz üç yildan bu yana bayanla-rin ehliyet alma oraninda yüzde 50 artis oldugunu söyleyen Sü-rücü Kursu Müdürü Memet Gökçe, ehliyet almak için sürü-cü kurslarina bayanlar tarafin-dan büyük ragbet oldugunu kaydetti. Bundan 2-3 yil önce-sine kadar bayanlarin ehliyet ve araç kullanimina çok fazla ilgi duymadigini belirten Gökçe; “Ehliyet almak için kursumuza basvuranlarin yüzde 90’ini ba-yanlar olusturuyor” dedi.

BAYANLAR EN FAZLA B SINIFI EHLIYET ALMAK IÇIN BASVURUYOR

BAYAN kursiyerlerin yüzde 95’i B sinifi ehliyet almak için basvuruyor. Geriye kalan yüzde 5’lik dilimde ise A2(motosiklet) sinifi ve E sinifi ehliyet almak isteyen kursiyerlerden olusuyor. Genel talebin B sinifi ehliyet oldugunu söyleyen Kurs Müdü-rü Gökçe; “Bayan kursiyerleri-miz büyük bir çogunlugu B si-nifi ehliyet almak için basvuru-da bulunuyor. Çok az bir kismi ise A2 ve E sinifi ehliyet almak için basvuruda bulundular. Örnegin, E sinifi ehliyet almak isteyen bir bayan kursiyerimiz esi servis soförü oldugu için, E sinifi ehliyet almak istedigini söyledi. Esi rahatsizlanirsa ken-di ayaklarinin üzerinde durabil-mek ve ailesinin geçimini sür-dürebilmek için istedigini be-lirtti. Bayanlarin kendi ayakla-rinin üzerinde durabilmesi bizi mutlu ediyor” dedi.

ERKEKLERE GÖRE DAHA BASARILILAR

SURUCU belgesi alabilmek isteyen bayanlarin gösterdi-gi ilgi karsisinda çok mutlu olduklarini dile getiren Tor-bali Ege-5 Sürücü Kursu Müdürü Memet Gökçe, “Geçen yila oranla bayanla-rin ilgisinde %20’lik bir artis var. Ayrica derslerinde de oldukça basarililar. Bayanlar hiç devamsizlik yapmiyor. Bu isi ciddiye aliyor ve hiç-bir dersi kaçirmiyor. Direk-siyon egitimleri ile erkekler ilgilenmese de bayanlar di-reksiyon egitimlerini kaçir-miyor” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web