Büyük Torbalı

Doğalgaz çalışmaları yeniden başladı

İlçede uzun süredir yatırım gerçekleştirmeyen İZMİRGAZ kaldığı yerden doğalgaz çalışmalarına başladı. Muratbey Mahallesi ile çalışmalara başlayan gazı Atatürk, Karşıyaka ve Yemişlik mahalleleri de bekliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğalgaz çalışmaları yeniden başladı
257 Görüntüleme
27 Şubat 2017 - 16:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2006 yılından bu yana Torbalı’da kullanılan doğalgaz, halen ilçenin büyük bir kısmında bulunmuyor. Doğalgaz eksikliğinin yaşandığı en büyük bölgelerin başında ise Ayrancılar, Atatürk, Muratbey mahalleleri geliyor. İlçede doğalgaz ağını genişleteceğine dair müjdeler veren İZMİRGAZ yaklaşık 1,5 yıllık duraksamanın ardından yeniden çalışmalara başladı. Muratbey Mahallesi’nde başlayan doğalgaz çalışmaları özellikle mahalle sakinlerinin sevincine neden oldu. Uzun zamandır mahallelerine doğalgaz beklediklerini beliren bölge sakinleri şimdi doğalgaz ile ısınmanın hayallerini kurmaya başladı. Öte yandan doğalgaz talebine karşın çalışmaların olmadığı yerlerden bir diğeri olan Atatürk Mahallesi’nde de kısa süre içerisinde çalışmalar start alacak.
ATATÜRK, KARŞIYAKA VE YEMİŞLİK SIRADA
Torbalı’da uzun süredir yeni çalışma gerçekleştirmeyen İZMİRGAZ geçtiğimiz gün ilk kazmayı vurdu. Büyük bir bölümünde halen doğalgazın bulunmadığı merkezi mahallelerden olan Muratbey Mahallesi’nde başlayan doğalgaz çalışmaları bölge halkının memnuniyetini kazandı. Öte yandan daha önce doğalgaz çalışmalarının yarım kaldığı Atatürk Mahallesi ise doğalgaz çalışmalarını bekliyor. Kısa süre içerisinde belirlenen sokaklarda çalışmaların başlanacağı vurgulanırken, Karşıyaka ve Yemişlik Mahallesi’nin de bekleyişte olduğu ifade edildi.
ABONE MERKEZİ YOK
İlçede yaşanan bu gelişme sevinçle karşılanırken, vatandaşın işlemlerini halledeceği bir abone merkezinin olmaması vatandaşları üzüyor. Torbalı’da kullanılmaya başlandığı ilk dönemde Belediye binasında bir abone merkezi olan İZMİRGAZ, 7 yıl önce bürosunu kapatınca sıkıntılar da baş göstermeye başladı. İlerleyen yıllarda hem ilçede abone merkezi olmamasından dolayı hem de doğal gaz kullanımın artmasından dolayı şikâyet sayısı da arttı. Doğalgaz kullanan vatandaş sayısının 20 bini aştığı Torbalı’da doğalgaz abonesi olup işlemlerini halletmesine rağmen sırada bekleyen kişi sayısı da azımsanmayacak ölçüde. Defalarca gündeme getirilmesine rağmen, İZMİRGAZ ilçede abone merkezi açmak için hiçbir girişimde bulunmadı. Uzun zamandır tüm işlemlerini halledip gaz açımı ve alt yapı döşenmesi için sıra bekleyen vatandaşlar isyan ediyor. İnşaat ve doğalgaz mühendislik firmaları da, bu sıkıntı yüzünden vatandaşla karşı karşıya kalıyor.
 ‘DOĞAL’ ISINMAK İSTİYORUZ

Büyük umutlarla startı verilen doğalgaz kullanımı, son dönemde ilçede tam manası ile çileye dönmüş durumda. Talebin gün geçtikçe artığı ilçede özellikle ‘gaz açma ve alt yapı’ konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Abonelik ve teknik işlemlerini tamamlayan vatandaşlar gaz açımı için sıra beklemek zorunda kalırken, birçok yeni binalar ise doğalgaz daha ulaşmış değil. Özellikle İZMİRGAZ’ın bu yıl yeterli düzeyde yatırım yapmaması nedeniyle, abone sayısı da istenilen düzeye ulaşamadı. İlçede halen doğalgazın ulaşmadığı birçok bölge olduğuna değinen ilçe sakinlerinin en büyük arzularından biri doğalgaz sayesinde ısınmak. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web